Верховна Рада затвердила Олексія Любченка на посаді першого віцепрем’єр-міністра – міністра економіки.
Про це пише “Економічна правда”.
Кандидатуру Любченка підтримали 293 нардепи.
Серед пріоритетів він назвав розвиток конкуренції, малого та середнього бізнесу, технологій та економічної незалежності.
– Головне – міністерство має синхронізувати роботу держорганів, забезпечити стратегічний менеджмент розвитку країни та займатися пошуком стимулів для розвитку, – додав Любченко.
Він також зауважив потребу у відновленні кредитування виробничої сфери замість “скупки державних цінних паперів, тим самим фінансуючи державний борг”. Як податківець, він підкреслив вагу податкових і митних стимулів регулювання економічної діяльності.
Крім того Любченко заявив, що обговорювати Держоборонне замовлення (ДОЗ) на 2021 рік повинні не “навесні 2021 року, а восени 2020 року, а краще – на три роки вперед”.
За словами посадовця, великий бізнес має просувати нові технології та залучати їх до країни. Водночас малому бізнесу необхідна впорядкована система спрощеного оподаткування і захист підприємницьких ініціатив.
Він наголосив на налагодженні співпраці НБУ та Бюро економічної безпеки, ефективному використанні коштів міжнародної допомоги на проєкти в реальному секторі економіки.
Надважливим, за його словами, є продовження співпраці з МВФ, міжнародними партнерами в інтересах України. Також потрібно активізувати корпоративну реформу та дати новий поштовх для роботи експортно-кредитного агентства, відновити ефективну роботу торгово-економічних місій.
Новий міністр виокремив питання технологій та цифровізації.
– Уряд повинен мати цифрову інтегровану карту держави, у якій повністю відображаються ресурси, виробництво, галузі і власність, – підсумував Любченко.
Також, правоохоронні функції мають піти з економіки та бути спрямованими на сферу використання бюджетних коштів, а не виробництва. “Кінцевий КРІ – зменшення частки держави у перерозподілі ВВП”, – додав Любченко.
Додамо, раніше “18000” писав про те, що Любченко претендує на посаду міністра економіки.