Черкащанка дослідила, що подобається і не подобається біженцям у приймаючих громадах

Черкащанка Алла Юрковська провела дослідження “Повернення додому”. У межах нього вона опитала близько 200 біженців, які були вимушені переїхати в інше місто України або виїхати за кордон.

Як розповіла в ефірі “18000” авторка проєкту, після загострення війни вона сама була вимушена стати біженкою. За кордоном разом із дітьми вона провела близько чотирьох місяців.

– Мені хотілося відіграти більшу роль, аніж просто бути біженкою, отримувати гуманітарну допомогу. Я припустила, що такі мотиви є не лише в мене. Зрештою, отримавши стипендію від Європейського Союзу, я розпочала своє дослідження, – розповіла Алла Юрковська. – Мені було цікаво дослідити мотиви, чому біженці хочуть або не хочуть повертатися, що громада може зробити, щоб хотіли повертатися додому.

За її словами, загалом вдалося опитати біженців із 56 різних міст України: від крайнього Сходу, який нині під окупацією, до Західної України. Опитування проводилося у два етапи: влітку та восени.

Результати осіннього опитування. За словами Алли Юрковському, у ньому вже з’явилася категорія людей, які повернулися додому. Влітку таких майже не було

За словами Алли, у громадах переселенців насамперед “тримає” фізична безпека.

– Старші діти нормально реагують на “повітряну тривогу”, а от маленькі просто в паніку впадають. Інколи мами вирішують залишатися у громаді, просто коли немає візуальної небезпеки, заради своїх дітей, – зазначає Алла Юрковська.

Що стосується того, що найбільше не подобається, то тут на першому місці питання безробіття, а також проблеми із пошуком житла.

– Цікаво, що кількість людей, яким не подобається ситуація з робочими місцями, і тих, яким подобається, приблизно однакова. Тих, хто знайшов роботу, усе влаштовує. Хто не знайшов – це виносить на перший план, – зазначає авторка дослідження.

За результатами дослідження, Алла Юрковська радить владі думати про створення нових робочих місць або принаймні про можливості перекваліфікації, надання інформації, де можна знайти роботу або принаймні підробіток.

– Влада мусить допомогти пережити цей складний період, не скотитися у депресію і, як наслідок, ухвалити рішення повернутися додому, навіть якщо там небезпечно, – зазначає Алла.

Також, за її словами, багато людей звертають увагу на стан доріг, надання комунальних послуг.

– Українці не жили дуже погано до повномасштабної війни. І очікувати, що біженці готові жити у будь-яких умовах – це нереалістично. Ми вже звикли до певних стандартів, навіть якщо ми були не дуже багатими. Погоджуватись жити в жахливих умовах, без ремонту і гарячої води, люди теж не хочуть, навіть попри свій статус біженців, – додає Алла Юрковська.

Дивіться відео з ефіру повністю

Як повідомляв “18000”, у Черкаси щодня прибувають до пів сотні внутрішньо переміщених осіб.

Оперативні новини від команди “18000” – у нашому телеграм-каналі “Шо там у Черкасах?”


Проєкт «ПОВЕРНЕННЯ ДОДОМУ: як українські біженці та внутрішньо переміщені особи можуть допомогти своїм громадам змінитися на краще» здійснюється за підтримки Європейського Союзу в рамках Стипендіальної програми для лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства». Публікація відображає позицію команди проєкту і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
2 Коментарі
  1. В Україні злочинна антиконституційна диктатура фашистського характеру насильно утримує людей в країні, як терористи заручників. Ця тиранія узурпувала державну владу в країні і тероризує народ. Я хочу виїхати з України, окупованої антикорупційною диктатурою.

    1. В Україні злочинна антиконституційна диктатура фашистського характеру насильно утримує людей в країні, як терористи заручників. Ця тиранія узурпувала державну владу в країні і тероризує народ. Я хочу виїхати з України, окупованої антиконституційною диктатурою.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *