Черкащанка презентувала виставку картин, аби показати світ, яким жили до карантину

Фото “Суспільне” – Катерина Криниця

У Черкаській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Василя Симоненка триває виставка художниці Севастяни Федоренко “Кольори настрою”. 

Про це розповідає “Суспільне”.

Севастяна Федоренко — черкаська художниця, науковиця, досліджує творчість художників, зокрема, черкаських. Свою першу картину написала в чотири роки. Це був портрет іграшки. Нині у своїх роботах передає глибокі сенси через поєднання різних стилів.

Художниця працює в різних стилях — у її роботах поєднане абстрактне мистецтво, концептуальне, постмодернізм, українські етнічні мотиви. Жінка використовує не тільки синтез форм та кольорів, але і матеріалів. У одній роботі може поєднувати і текстильні об’єкти, і ювелірні.

Фото “Суспільне” – Катерина Криниця

— У картині “AstraVita” я показала світ ідей, поєднання вражень, експресій. Тому в цій роботі можна знайти мікс різних культур, епох. Тут можна побачити різні етнічні та трипільські мотиви, східні, сучасні, стріт-арт, поп-арт, графіті, модерн, бароко, ренесанс. А коли мені говорять саме про поєднання стилів та яскравих кольорів — я радію, оскільки це те, чого я хотіла досягти у цій роботі”, — розповіла Севастяна Федоренко.

У роботі художниця хотіла показати світ, яким ми жили до пандемії — яскравий та динамічний.

— Життя як картинки, які постійно змінюються, коли люди до кінця не усвідомлюють, що відбувається та що вони споживають. Минулий 2020 рік змусив нас все це переосмислити і головна робота, яку людина мала виконати — зрозуміти свої глибинні ідеї, чого людина хоче від життя, — розповіла мисткиня.

Фото “Суспільне” – Катерина Криниця

Жінка поділилась, що у цій роботі хотіла передати ідеї, які виникають у нас у думках. Тому на цій картині, вона зобразила все те, що у нас відбувається у свідомості.

— Мені цікаво, яким чином люди реагують на мої роботи, що в них бачать. Це надихає і дає ідеї для подальшої творчості, – додала Севастяна.

Художниця працювала над картиною чимало часу, адже потрібно було підібрати правильні орнаменти між собою та текстури.

— Головна ідея, вона ж і наша, етнічна, — виділена червоним. Якісь ідеї зливаються, нівелюються, якісь виходять на перший план — їх виділила кольором чи текстурою. Тобто це ті динамічні ідеї, які залишились у нас із 2019 року, над якими людина ще думає, проживає і більш осмисленно рухається з ними далі у житті, — пояснила мисткиня.

Фото “Суспільне” – Катерина Криниця

У роботі “На Сильвестра” жінка поєднала українські традиції із європейськими. Це новорічна картина з яскравими вогнями, бали, свято.

Фото “Суспільне” – Катерина Криниця

Деякі картини пише після певних подій та пережитих емоцій. Роботу “Зимове сонце” художниця присвятила своєму вчителю Івану Фізеру. Вона концептуальна, експресивна, ідейна, етнічна.

Фото “Суспільне” – Катерина Криниця

За словами мисткині, найдовше вона працювала над роботою “Піднесення” або “У небі”. На картині зображено повітряні кулі в українських орнаментах, які мисткиня пропрацьовувала найдовше.

У всіх роботах цєї виставки переважають яскраві та експресивні кольори, оскільки художниця таким чином прагнула вплинути на настрій. Однак, картини у стриманих кольорах також є — жінка зображає портрети та пейзажі. А також розписує предмети. Зізналася, що вдома таких робіт чимало: тарілки, чайники, меблі, скло. Також займалась вітражами.

Виставка “Кольори настрою” триватиме протягом місяця.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *