Волонтерки з Черкас виготовили вже не одну тисячу окопних свічок для військових.
Про діяльність черкащанок у фейсбуці розповів Роман Манько.
Волонтерка Олена Почтарьова та помічниця начальника надзвичайників Черкаської області Оксана Яковенко разом виготовляють окопні свічки більше двох місяців, коли температура повітря почала знижуватись.
– Всі ж розуміємо, що їх використовують хлопці ще з 2014 року. Змінились лише об’єми, потреби через повномасштабну війну, – каже Оксана Яковенко. – От дівчата, дві Олени, в центрі допомоги, який розміщений в приміщенні дитячої студії, де до війни діти навчались ліпити з глини та малювати, почали крутити окопні свічки. Щоб збільшити їхню кількість, відразу долучилася і я. Почала виготовляти дома після роботи та на вихідних.
За її словами, з матеріалами для свічок допомагали знайомі та небайдужі люди.
– Трохи самі в магазинах та аптеках просили коробки з гофрованого картону. Багато банок для їх виготовлення збирає волонтерка Влада Руденко, яка займається порятунком тварин, – пояснила пані Оксана. – Те ж стосується і збору коштів на сам парафін, оскільки ми купуємо лише харчовий, щоб наші захисники не відчували при горінні свічок сторонніх запахів та не було димової завіси. Для виготовлення нам передавали парафінові свічки зі Швейцарії, які ми потім перетоплювали та заливали окопні. Також відгукнулись небайдужі із Німеччини.
Зі слів Оксани, нині сформувалась “бригада” помічниць, які виготовляють окопні свічки. Однак, скільки б не було працівників, без парафіну свічок не зробиш.
– Лише за півтора місяці ми переробили 350 кілограмів парафіну. Завдяки крайньому збору коштів днями замовили ще 200 кілограмів, а це 22 тисячі гривень, – зазначила черкащанка.
Вона запевняє, що парафін купують високої якості. Час горіння свічок може бути від однієї до восьми годин залежно від об’єму банки.
– Ми дякуємо людям, які виготовляють свічки і допомагають фінансово на закупівлю парафіну, обов’язково висвітлюємо їхню роботу у соцмережах, людей це дуже мотивує, – розповідає Оксана Яковенко. – Це робота ще на кілька місяців, і відповідно, має бути розуміння у всіх, що треба долучатися до їх виготовлення, бо це тепло, яке найперше зігріє наших захисників на передовій.
Нагадаємо, “18000” вже писав про двох волонтерок із Черкас, які виготовляють окопні свічки на передову.
Долучайся до телеграм-каналу “Шо там у Черкасах?”. Оперативно повідомляємо про повітряні тривоги і першими повідомимо про нашу перемогу