У Черкаську область доставили десять флаконів дифтерійного антитоксину. Загалом Україна отримала 249 таких ємностей.
Про це повідомили в пресслужбі Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
Дифтерійний антитоксин важливий у запобіганні небезпечних для життя уражень верхніх дихальних шляхів, серцевої та нервової систем під час лікування.
“Антитоксин не лікує інфекцію, але є ключовим засобом для запобігання токсичним ураженням організму під час лікування пацієнтів у медзакладах. Вакцинація дітей та ревакцинація серед дорослих залишається першочерговим кроком для запобігання тяжким наслідкам цього захворювання, вакцина – безоплатна і доступна у всіх областях”, – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
Коли вакцинуватися від дифтерії?
Щеплення проти дифтерії проводять дітям і дорослим згідно з Національним календарем щеплень. Після останнього щеплення за календарем у 16 років – кожні 10 років дорослим рекомендована ревакцинація. Так, першу ревакцинацію проводять у 26 років і далі що 10 років.
Що таке дифтерія?
Дифтерія — гостра інфекційна хвороба, яка вражає переважно слизові оболонки верхніх дихальних шляхів та шкіру, утворюючи характерні плівки, які можуть викликати серйозні ускладнення.
Передається повітряно-крапельним шляхом. Інкубаційний період хвороби — 3-10 днів. Бактерія потрапляє в організм людини в дихальні шляхи, де починає виділяти токсин, який потрапляє у кров і вражає різні органи, найчастіше — серце, нервову систему та нирки. Навіть попри своєчасне лікування близько 20 % невакцинованих хворих помирають.
Нагадаємо, за тиждень у Черкаській області показник захворюваності на ГРВІ зріс на 10 %.
Усі актуальні новини Черкас та області за сьогодні – у вайбер-каналі “18000”. Підписуйся, аби не пропустити!