“Архітектор, який малює” – так себе називає Костянтин Нагорний, який змальовує Черкащину в стилі графіки.
Про свої роботи митець розповів “18000”.
Костянтин Нагорний родом із Ізюма. З кінця 90-х років він жив і працював у столиці. Та перед повномасштабним вторгненням придбав хатину в Пекарях, поблизу Канева, де тимчасово вирішив залишитися.
Перебуваючи на Черкащині, митець почав відвідувати міста області й малювати їхню архітектуру й ландшафти.
– Я перемалював Корсунь, Канів, Черкаси, Мошни – всю Черкаську область. Якщо я вже тут перебуваю й маю час, то чому б ні, – каже Костянтин Нагорний.
Наразі в доробку архітектора близько 50 робіт, в яких змальовані міста Черкащини. Усі вони в одному стилі.
– Це графіка. Є чорно-біла, коли я використовую чорнильну ручку й лінер, а є кольорова, коли користуюсь маркерами. Я малюю наживо – без олівця й гумки, відразу наношу контури лінером, а колір – маркером, – пояснює пан Костянтин.
Архітектор розповідає, що найбільше його вражають на Черкащині роботи Городецького. Зокрема, у Мошнах – дерев’яна споруда, в Черкасах – колишній готель “Слов’янський” і будівля, де розташована редакція газети “Черкаський край”. Крім того, архітектор згадує помістя Лопухіних на Корсунщині.
Як розповів Костянтин Нагорний, його роботи черкащани вже могли бачити в художньому музеї на виставці близько місяця тому. Нині одна з його картин виставлена на онлайн-аукціоні, що триває у фейсбуці. Частину виручених коштів передадуть на передову бійцям 128 ОГШБ.
Додамо, Костянтин Нагорний як архітектор працює і з житловими об’єктами, і з офісними, і торговельними центрами. Він реконструював будинки в Києві, розробляв мікрорайони в Бучі. В Чернігові займався, зокрема, площами.
Нині архітектор продовжує малювати Черкащину. В його планах побувати в Холодному Яру, Суботові. А його нову виставку варто очікувати на честь української перемоги.
Також читайте: Ірена Карпа розповіла, як писала сценарій до української комедії “Сусідка”.
Любите гортати стрічку в інстаграмі? Тоді підписуйтесь на сторінку “18000” і витрачайте час у мережі із користю