Черкаси “кіношні”: фільми, що знімали в місті (ФОТО)

Мальовничою природою та гарними вуличками Черкаси завжди приваблювали багатьох, не були винятком й режисери. Саме завдяки ним ми можемо побачити наше місто у фільмах. 

Про декілька фільмів, зйомки яких проходили в Черкасах, розповіли Іn.ck.ua.

“Сезон Чудес”

Цей фільм можна назвати радянським мюзиклом. Картину знімали у форматі кліпу в 1985 році в Черкасах. У зйомках брали участь Алла Пугачова, Борис Моісеєв, Михайло Боярський. Одну зі сцен з Примадонною знімали в черкаській школі №13. У кінці фільму в титрах знімальна група дякує жителям Черкас, які брали участь у зйомках.

Сюжет фільму. Художник Вадим Тавров шукає нові джерела натхнення і заспокоєння від міської метушні. Він вирішує поїхати до друга в невелике містечко, де часто відпочивають артисти цирку. Виявляється, в будинку, куди він заселився, відбуваються різні дива. Спочатку художник намагається усамітнитися, але потойбічні сили проникають в житло крізь невеликі щілини. Він змушений приєднатися до веселощів. Серед циркових артистів Вадим зустрічає прекрасну дівчину – обличчя для нової картини.

“Дозвольте зліт”

Цей фільм знімали в 1971 році на території черкаського аеропорту за участі знаменитого актора Анатолія Папанова. У картині можна побачити, яким аеропорт був раніше, і помітити певні частини міста. “Дозвольте зліт” називають першим радянським фільмом із “голлівудськими спецефектами”.

Сюжет фільму. Старого льотчика Сахно (герой А. Папанова) збираються усунути від улюбленої справи і відправити на пенсію. Але під час останнього польоту в літаку Іл-14 трапляється позаштатна ситуація, впоратися з якою може лише досвідчений льотчик. Під досвідченим керівництвом Сахна екіпажу все-таки вдається врятувати пасажирів і посадити літак.

“Сміливого куля боїться”

Картину знімали в 1970 році на території дитячого піонертабору “Чайка” в Дахнівці. У масовці знімалися діти, які відпочивали в таборі, а в деяких епізодах – місцеві жителі. Роль німецького кухаря зіграв батько знаменитого модельєра Віктора Черкаського. Назвою фільму став рядок з “Пісні сміливих”, написаної в 1941 році. Друга назва фільму “Мишко приймає бій”.

Сюжет фільму. У картині показують героїчну історію хлопчика Міші Скворцова. 22 липня 1941 року недалеко від піонертабору, розташованого біля кордону СРСР, висадився ворожий військовий десант. Німецькі окупанти полонили всіх дітей. Російське командування прислало на допомогу батальйон танків, але після бою радянські бронемашини були практично розбиті. Єдиний вцілілий танк знаходить хлопчик Міша, який втік із табору. Хлопчик стає другим членом екіпажу і намагається врятувати табір.

“Люблю. Чекаю. Лєна” 

Зйомки мелодрами за мотивами повісті “Три слова” проходили в Черкасах у 1983 році. Ставив фільм відомий актор і режисер Сергій Ніконенко. У картині можна побачити черкаські пляжі та Дніпро. А одну зі сцен знімали в тодішньому ресторані “Рів’єра”.

Сюжет фільму. Колишній десантник Сергій дізнається про сумну історію кохання свого друга і вирішує йому допомогти. Він відправляється в нелегкий шлях, щоб передати записку Лєни своєму товаришеві. По дорозі Сергій вирішує побачитися зі своєю коханою, але, схоже, його дівчина щось приховує… Його історія кохання теж виявляється непростою.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *