Черкаси не погодили Будищу межі їх громади

Депутати Черкаської міської ради не погодили межі Будищанської об’єднаної територіальної громади, які вона визначала відповідно до свого нового генерального плану. Це чергова сторінка боротьби Черкас із громадами, утвореними із сусідніх сіл, внаслідок адміністративно-територіальної реформи та децентралізації попередніх років.

Про це пишуть “18000”.

Департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради підготував проєкт рішення, яким не погодив містобудівну документацію чергової сусідньої громади. Цього разу йшлося про Будищанську об’єднану територіальну громаду, до складу якої зараховують межуючі із Черкасами села, зокрема Свидівок та Сокирна.

За задумом чиновників із Будища та розробників їхньої містобудівної документації, до складу громади мали зарахувати низку земель, які нині Черкаси вважають своєю територією. Окрім того, громада претендувала на прибережну смугу та безпосередньо водні масиви навпроти берегів Черкас.

Аналогічна ситуація розгортається довкола ще однієї сусідньої громади – Червонослобідської. Вона також вважає частину прибережної смуги, а також водних масивів Дніпра, навпроти черкаських пляжів та берегів, своєю територією.

Не погоджуючись із таким “землеустроєм” депутати Черкаської міської ради не визнають меж, які визначають у документації цих громад, що є обов’язковим елементом розроблення та затвердження містобудівної документації. Тобто сусідні громади мають погодитися із межами тієї, яка ці межі визначає. В іншому випадку – рішення залишається за судовими інстанціями.

Зокрема, нині триває низка судових суперечок, що стосуються актуалізації Генерального плану міста Черкаси у 2021 році. Тоді, як суд першої інстанції, за позовом Червонослобідської об’єднаної територіальної громади, визначив, що Черкаси розробили документ та затвердили без усіх належних процедур та документів. Зокрема, і в частині погодження меж із сусідніми громади. 

Нині, як зазначив під час сесії заступник директора департаменту архітектури та містобудування Черкас Віктор Паненко, у судах розглядають низку справ. Вони пов’язані як із скасуванням актуалізації Генерального плану Черкас, так і визначення меж міста та сусідніх громад.

Що було раніше?

Нині між Черкасами та сусідніми громадами точаться дискусії щодо визначення адміністративних меж. До обласного центру хочуть додати території сусідніх громад, які фактично використовує місто. Крім того, через реформу, після якої утворилися ОТГ, проєкт землеустрою став неактуальним.

Так представники Червонослобідської громади заявляли про те, що запропоновані Черкасами межі позбавляють їх низки територій. Водночас у Черкасах говорили про те, що межі, які запропонували у сусідній громаді, “захоплюють” низку земель вже Черкас.

Ще раніше Черкаська міська рада не погодила межі території Руськополянської сільської територіальної громади.

На черзі – встановлення меж із територією Будищенської сільської територіальної громади. Їй після реформи – підпорядковане село Свидівок, що межує з Черкасами.

Читайте також. “Щоб, як заїжджаєш у Черкаси, з дамби було видно”: скандальні громадські слухання в черкаській мерії. 

Важливі новини про ситуацію в Черкасах та країні. Без маніпуляцій та неперевіреної інформації. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”.

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *