Черкащина обігнала Київ і область за часткою прокурорів із пенсією. Попереду в рейтингу лише Хмельниччина.
Про це пише Економічна правда.
Особи з інвалідністю в Україні
За інформацією Держстату, на початок 2022 року в Україні 2,72 мільйона осіб мали інвалідність. Це 6,6 % від усього населення країни. Під час великої війни ця цифра зросла до 3 мільйонів громадян (7,5 %).
Для порівняння журналісти відібрали приблизно 10 тис. декларацій інших силових органів (Нацполіції, БЕБ, НАБУ, ДБР тощо) і перевірили частку, кому призначена пенсія, що є однією з ознак отримання групи інвалідності. Серед цих працівників правоохоронних органів показник не перевищує 1,8 %.
Прокурори і пенсійні виплати
Натомість в прокуратурі кожен п’ятий в декларації вказав пенсійні виплати.
Пояснюють: у того, що частка пенсіонерів-прокурорів більша, ніж в середньому по країні чи в інших силових органів, є пояснення. Працівники прокуратури мають законне право на пенсію за вислугу років незалежно від віку, якщо є 25 років вислуги, зокрема стажу роботи на посадах не менше 15 років. Розмір пенсії має становити 60 % суми місячної заробітної плати, але не більше 10 прожиткових мінімумів (29,2 тис грн).
Як пише ЕП, штат органів прокуратури за останні 10 років був зменшений вдвічі. А кількість їхніх пенсіонерів, наприклад, після початку великої війни, збільшилася на 30 %. Таке зростання не може бути пояснене органічною вислугою років, крім як оформленням групи інвалідності.
За інформацією співрозмовників ЕП з економічного блоку уряду, лише близько 10 % отримувачів пенсії за спеціальним законом “Про прокуратуру” отримують її за інвалідністю.
Зауважують, що рядові прокурори лише в 19 % декларацій вказали отримання пенсії, тоді як серед керівного складу це зустрічається у 38 % випадках.
Додамо, журналісти ЕП проаналізували 8070 декларацій, які змогли ідентифікувати за 2023 рік (по посаді чи місцю роботи, де зустрічається згадування слова прокуратура). Всі декларації доступні у формі відкритих даних на сайті НАЗК. Облікова чисельність прокурорів на початок 2024 року становила приблизно 9,2 тисяч осіб, тобто вибірка становить 87 %.
Черкаська обласна прокуратура
Як писав “18000”, керівниця Черкаської обласної прокуратури Катерина Шевцова у 2023 році отримала 785 435 гривень пенсії.
Окрім того, у Шевцової 1 200 990 гривень зарплати від харківської прокуратури, 549 590 від вінницької та 507 207 від черкаської.
Заступник Шевцової, згідно з їхніми деклараціями, пенсії не мають.
Також читайте. Квартири, авто, пенсія та без готівки: що декларує сім’я керівниці черкаського МСЕК.
Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”
Забрати всі пенсії і в штурмову.Своїх дітей вони забезпечили.
Що це за пенсії 65000… а в трудяг 2500? Треба максимум до 10 разів різниця, хочеш більше будь фопом або завод будуй. Це дискримінація простого люду і поділ на касти. Тепер ясно звідки беруться гроші на тесли і маєтки. А ще ж не згадували за розмір хабарів. Владі ганьба!