Черкаські чиновники назвали “саботажем” відсутність тестування, яке не є обов’язковим

У департаменті освіти та гуманітарної політики нарікають, що обласний лабораторний центр відмовляється проводити ПЛР-тестування для працівників дошкільних навчальних закладів. Водночас у лабцентрі зазначають, що мають право тестувати лише визначені в переліку МОЗ категорії.

Сьогодні в Черкасах відбулося засідання комісії ТЕБ і НС, на якій мали вирішити, чи відкривати з 9 червня дитячі садочки. На ньому очільник департаменту освіти та гуманітарної політики Сергій Воронов зазначив, що 30 садочків міста готові до відкриття. Водночас у близько десяти дошкільних закладах розпочалися ремонтні роботи, тож вони можуть відновити роботу пізніше.

Крім цього, Воронов зазначив, що у департаменті намагалися погодити проведення ПЛР-тестування працівникам садочків в обласному лабораторному центрі, однак там їм відмовили.

– Фактично нам надійшла відмова від обласного лабораторного центру, який посилається на відповідний наказ МОЗу. Тому ми робитимемо відповідний опитувальник для батьків, які мають дати згоду на відвідування садочку дітям, – розповів Воронов.

За словами директора департаменту охорони здоров’я Всеволода Кульчиковського, у постанові МОЗу наявний перелік категорій, які є обов’язковими для тестування,  але не вичерпними.

– Лабораторний центр проводить тестування призовників, але їх немає у наказі Міністерства, – зазначив Кульчиковський. – Також ми надіслали звернення до заступника голови ОДА, аби вирішити це питання.

Водночас керівниця обласного лабораторного центру Людмила Кравченко у коментарі 18000 зазначила, що призовників центр ще не тестував. Однак таке звернення надходило від Міністерства оборони України до Міністерства охорони здоров’я.

Мер Черкас Анатолій Бондаренко назвав відмову лабораторного центру “прямим саботажем”.

– Дитячі садочки міста Черкаси стають заручниками політичної боротьби, яку розгорнув Роман Боднар (голова Черкаської ОДА, – ред.) проти містян. Треба підготувати відповідне рішення від виконкому до обласної державної адміністрації, – зазначив Бондаренко.

Водночас у травні, згідно з інформацією на сайті міськради, для Третьої міської лікарні швидкої допомоги закупили аналізатор системи для ПЛР та хеміолюмінісцентний імунологічний аналізатор, вартістю 1 750 000 грн. Однак, як зазначили члени ТЕБ і НС, розпочати тестування за допомогою нього не зможуть ще орієнтовно 2 тижні, оскільки чекають на реагенти.

Як повідомила в коментарі нашому виданню очільниця управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Лариса Кошова, при проведенні ПЛР-тестувань лабораторний центр керується переліком категорій, які визначені у наказі Міністерства охорони здоров’я, куди працівники закладів освіти не включені.

– Освітянам запропонували спочатку провести ІФА-тестування, що є дешевшим, а вже потім, за позитивного результату, звертатися за проведенням ПЛР-досліджень, – зазначила Лариса Кошова.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Реклама МХП
коментарі
1 Коментар
  1. Роман Боднар, розберіться у ситуації, будь ласка, бо коли це й справді Ваша позиція, відмовити у тестуванні персонал дитячих садочків, то ми проситимемо президента і не тільки звільнити Вас з посади та повернути на малу Батьківщину – у Чернівці.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *