“Комуністичний нафталін”, – черкаські депутати обговорюють звільнення викладачки з ЧНУ

Сесія Черкаська міська рада

Депутати Черкаської міської ради на засіданні обговорили ситуацію зі звільненням викладачки ЧНУ ім. Б. Хмельницького Світлани Гальченко.

Про це пише “18000”.

Усе почалося із виступу депутата міськради від ВО “Черкащани” Нарека Казаряна. Він зазначив, що донька Гальченко Єлизавета Діброва “стала жертвою пропаганди і свій урок понесе”.

Водночас він звинуватив активістів у тому, що вони радикалізують суспільство: “У світовій історії це вже було – на когось показали пальцем, що це ворог. Можна бути професійним хіміком, істориком, а професійним активістом ні”.

На переконання Казаряна, звільнення Гальченко є помилкою.

Згодом слово взяв інший депутат Павло Карась. Він запропонував на наступному засіданні звернутися до інспектора Українського центру оцінювання якості освіти, а також до освітнього омбудсмена, аби вони перевірили правомірність дій вишу.

– Допускати ситуацію, коли мати страждає від дій дитини або дитина від дій батьків – це ми спускаємось навіть не до радянської доби, а до середньовіччя, – переконаний Карась.

Далі виступив депутат від партії “Слуга народу”, проректор ЧНУ Василь Мойсієнко. Він запевнив, що договір із викладачкою завершився 31 серпня, його не було продовжено. Також викладач додав, що звільнення не має відношення до дій доньки Гальченко.

– Ми надали офіційну заяву, вона опублікована на сайті університету. Там чітко зазначено про те, що з викладачкою припинено трудові відносини 31 серпня, у неї сплив трудовий договір. Законодавство говорить, що заклад може навіть не повідомляти про це, – зазначив Мойсієнко. – Питання про звільнення Гальченко – як помста за позицію чи дії доньки не стоїть. Після 31 серпня була проведена зустріч керівником університету з Гальченко, їй було пояснено ситуацію.

Він також прокоментував дії Єлизавети Діброви, яка навчалася в університеті на спеціальності “журналістика”.

– Ця студентка займалася бізнесом. Вона фактично призупинила навчання, причина для її відрахування – невиконання навчального плану – формальна підстава, яка не може бути оскаржена, – додав Мойсієнко.

Він сказав, що подібні ситуації негативно впливають на імідж навчального закладу і, як наслідок, набір нових студентів.

– Комуністичний нафталін цього закладу є основою, – емоційно відреагував на виступ викладача Павло Карась. – Те, що я почув, говорить одне: людину звільнили незаконно з політичних мотивів. Сором, що в нашому місті такий університет.

Депутат з партії “Батьківщина” Роман Діскант також засудив виступ колеги, додавши, що він нагадав йому “кінофільм про партійні збори”.

– Ми маємо цінувати свободу. Моя дитина покинула університет зі словами, що “там не вчать”. Не ганьбіть університет. Якщо вона ходить не в ту церкву – переконайте її, – порадив Діскант.

Депутатка з “Голосу” Надія Івашкова натомість зазначила, що побачила в діях Єлизавети “ІПСО, а не помилку”

– З урахуванням великої аудиторії така риторика є шкідливою для нашої держави. Водночас неможливо звільнити матір за дії доньки. Заява університету була неточною. Там немає про те, що закінчився договір і його вирішили не продовжувати, – додала Івашкова.

Ще один депутат Владислав Пустовар натомість порадив насамперед запитати в самої Гальченко, чи вона згодна зі своїм звільненням. А також порадив викладачці звернутися до суду, якщо вона вважає дії вишу незаконними.

Зрештою слово взяв навіть мер Анатолій Бондаренко. Він заявив, що студентка була “загіпнотезована”, а її риторика повторювала речі, які говорять у церквах УПЦ.

– Те, що цей московський собор досі існує – це наше недоопрацювання, – резюмував Бондаренко.

Нагадаємо, скандал із заявами студентки Єлизавети Діброви сколихнув соцмережі 27 серпня. Дівчина опублікувала відео, в якому захищала російську церкву.

Згодом пресслужба ЧНУ опублікувала заяву про те, що дівчину відрахували ще 22 серпня. А її матір – доцентку кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Світлану Гальченко, звільнили з роботи 31 серпня.

Пізніше Гальченко прокоментувала конфлікт, що стосується її доньки, та закликала залишити в спокої університет і ректора.

Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

коментарі
2 Коментарі
  1. То что я слышал то ходить в русскую церковь это всегда круто а если украинская то ты нищеброд

  2. Депутати нехай займаються своїми справами,а не лізуть в універ.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *