Черкаські фінансисти – серед кращих у своїй роботі

6 березня у Черкасах відбулась презентація Індексу бюджетної прозорості 2018 року.

Під час моніторингу 22 експертами Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети» було оцінено бюджетний процес у 37 містах (серед них – обласні центри та міста обласного значення), а також у 50 об’єднаних територіальних громадах. У ході аналізу до уваги бралися всі етапи бюджетного процесу: планування, затвердження, виконання та звітування. Вони оцінювалися у трьох вимірах: відкритість інформації, прозорість ухвалення рішень і застосування інноваційних практик. За результатами дослідження переможці отримали спеціальні нагороди – «Кришталь року», вручення яких відбулось наприкінці січня.

У результаті оцінювання Черкаська міська рада отримала третій результат серед обласних центрів, поступившись Чернівцям та Сумам з Луцьком, які набрали однакову кількість балів.

Такий результат, як зазначають експерти, став можливий насамперед завдяки високому професіоналізму та відповідальному підходу до роботи працівників департаменту фінансової політики Черкаської міської ради. Фахівці протягом 2018 року забезпечили дотримання більшості норм Бюджетного законодавства, а також запровадили низку інноваційних практик.

– Дуже прикро, звісно, що ми не отримали нагороду у цій номінації. Адже наше місто, напевно, одне з найперших, хто оприлюднив надходження і видатки місцевого бюджету. На сьогодні з цими даними можна ознайомитись на сайті Черкаської міської ради, ми також публікуємо ці дані у соціальних мережах. Таким публічним звітуванням займаємось вже більше 15 років. Прикро, що мало хто цікавиться цією інформацією, тому сподіваємось такий моніторинг змотивує громаду більше контролювати місцеві бюджети, – прокоментувала результати дослідження директорка департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Наталія Джуган.

Водночас варто зазначити, що негативно як на сам бюджетний процес в цілому, так і на окремі його етапи вплинуло затягування ухвалення бюджету з боку місцевих депутатів. Крім того, нині в місті не забезпечена належним чином фінансова відкритість і прозорість комунальних підприємств, що переважно є збитковими та дотуються із загальної скарбниці міста.

Також експерти сподіваються на те, що вже у найближчому майбутньому місцевими чиновниками та депутатами буде завершено процес розроблення та затвердження Стратегії розвитку міста. І наступні капітальні видатки будуть відповідати пріоритетам, визначеним у цьому документі.

У Черкасах до процесу оцінювання були долучені експерти громадської організації «Молода Черкащина».

 

Представник ГО «Молода Черкащина» Артур Чемирис зазначає, що Черкаси мають потенціал не лише входити до числа кращих у подібних оцінюваннях, а й отримати першість серед інших міст за прозорістю бюджетного процесу.

– На жаль, не все залежить від фінансистів місцевої ради, багато чого мають зробити ще і працівники інших департаментів, а також очільники комунальних підприємств. Порівняно з усім зробленим доопрацювання не потребують надмірної роботи, проте вимагають політичної волі, яку натомість має забезпечити депутатський корпус, – зазначає Артур Чемирис.

Премія «Кришталь року» та оцінка бюджетної прозорості 2018 року – це партнерська робота Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) через консорціум виконавців програми USAID DOBRE, Представництва Європейського Союзу, Уряду Канади, Фонду Східна Європа, Міжнародного фонду «Відродження», Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!», а також інших міжнародних організацій і їхніх партнерів.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Реклама МХП

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *