У Черкаській обласній лікарні прооперували немовля, яке мало вроджені вади стравоходу.
Про це розповідає “Суспільне”.
Дитину прооперували в перші три години життя. Немовля назвали Миколкою. Нині він самостійно їсть суміші з дитячої пляшечки. На самостійному харчуванні малюк третій день.
— У нього був шлунковий зонд дві доби тому. 48 годин, як зонд вийняли. Дитинка перейшла на звичайне годування із пляшечки. Славний хлопчик, хороший, — розповіла медсестра Лілія Марчук.
За станом хлопчика пильнує хірург Анатолій Шкляр. Він оперував немовля, у якого стравохід не був сполучений зі шлунком.
– Один кінець стравоходу – сліпо закінчується. Другий кінець стравоходу впадає в трахею, дихальні шляхи, тобто дитина не може ковтати їжу. Завдання хірурга полягає в тому, щоб з’єднати два відрізки стравоходу між собою і забезпечити нормальне харчування, – пояснив хірург.
Пацієнт із таким діагнозом – єдиний у лікарні за три роки. Хоча вперше подібну операцію провели ще 2011 року.
Як розповіла завідувачка відділення новонароджених дітей Наталія Русіна, на малюка чекає тривала реабілітація, а згодом його передадуть до дитячого будинку.
– Від дитини відмовилися (рідні – ред.). За дитиною спостерігатимуть хірурги й інші лікарі, бо те місце, де проводили втручання, може звужуватися. Дитина буде проходити процедуру бужування – розширення цього місця, щоб на перспективу стравохід ріс, розвивався, і дитинка могла колись почати їсти густу їжу, – розповіла Наталія Русіна.
Тим часом Миколка одужує й набирає вагу. Коли він народився, то мав вагу два кілограми триста грамів, а у свій місяць від народження має три кілограми.
Також читайте: В Україні стартувала національна кампанія “Твоя кров може воювати. Стань донором”.
Підписуйтеся на новини “18000” у вайбері. Нас уже більше 5000!
Скажіть будь ласка коли будуть виплати по 2 200 інвалідам оформили через додаток дія