Черкаські освітяни “зливають” 400 тисяч за рушники своєму улюбленцю, що втричі задер цінник

Тематичне фото з інтернету

7 серпня департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради повідомив про намір укласти договір на закупівлю 33 тисяч рулонів паперових рушників у ТОВ “Лісовий край”.

Про це йдеться на порталі Dozorro.

Договір має бути укладений за результатом проведеного аукціону на якому переможець запропонував ціну у 18,7 гривень за рулон. Разом з тим, окрім ТОВ “Лісовий край”, участь у закупівлі брали ще 7 учасників, шестеро з яких запропонували ціну від 6 до 8,5 гривень за рулон, але були відхилені уповноваженою особою департаменту нібито через невідповідність вимогам тендерної документації. Зокрема, невідповідності полягали у ненаданні тих чи інших довідок, переважно у довільній формі. Жоден із учасників не був відхилений через невідповідність технічним вимогам до предмету закупівлі, що ідентичність продукції у всіх учасників чиї пропозиції розглядались.

Крім того, зазначимо, що одна із пропозицій була відхилена з причин неналежного обгрунтування “аномально низької ціни” тендерної пропозиції. У документі відхилений учасник зазначав, що запропонована ціна у 6,06 грн за рулон є ринковою, посилаючись на пропозиції інших учасників. У своєму листі він вказав, що “аномально низькою” його ціну було визначено через те, що учасник Сергій Ткаченко не знижував вартість свої пропозиції під час проведення аукціону, залишивши її на рівні близькому до очікуваної вартості закупівлі. Саме через це, система автоматично визначила пропозиції одразу 6 учасників як “аномально низькі”.

Відповідно до реєстраційних даних у системі “Прозорро”, певний час Сергій Ткаченко використовував електронну адресу armen_05@rambler.ru, крім того, теперішній його номер телефону, що зазначений у системі, співпадає з телефоном Вікторії Назаренко. У свою чергу саме Вікторія Назаренко є власницей та директором підприства-переможця закупівлі ТОВ “Лісовий Край”, а її співмешканець Армен Акопян користувався електронною адресою armen_05@rambler.ru

Контактні дані учасників у системі Прозорро

Зазначимо, що підприємства, наближені до Акопяна та Назаренко, є одними із фаворитів закупівель, що проводяться департаментом освіти та гуманітарної політики, а також департаментом соціального захисту. Ці підрозділи перебувають під керівництвом представників партії ВО “Свобода”, а саме: Сергія Воронова та Олега Гудзенка відповідно. Уповноваженими із проведення цієї закупівлі також були представники партії ВО “Свобода”: Віталій Козирь, що звільнився,та Максим Сорочан

Підприємиця Вікторія Назаренко має 21 договір із цими структурами, загальною вартістю 390 тисяч гривень. Жодних інших публічних контрактів з іншими організаціями вона не укладала. 

Підприємець Сергій Ткаченко має 10 угод, загальною вартістю близько мільйона гривень і також всі – із освітніми закладами міста та департаментом соціального захисту.

Підприємство “Лісовий край”, що має 7 публічних угод, також укладало їх виключно із департаментом соціального захисту та освітніми закладами. 

Армен Акопян є керівником та власником підприємства ПП “Інсайд дизайн”, що уклало 11 публічних контрактів, вартістю 3,6 млн гривень, і також всі вони із соціальними та освітніми закладами міста.

Крім того, до орбіти родини Акопяна входить ще низка підприємств та фізичних-підприємців, що спеціалізуються на освоєнні коштів місцевого бюджету. Зокрема, мова про ТОВ «ЕС УКР-БУД», що належить брату Армена Акопяна – Артуру, та має 23 угоди від освітніх закладів, вартістю 12 млн грн. Крім того, підприємець Стасишен Олександр Дмитрович, що користується номерами “родинних” телефонів Акопянів, отримав від департаменту освіти та шкіл у їх підпорядкуванні 12 угод, вартістю 1,8 млн гривень. Аналогічна ситуація із ще одним підприємцем – Бакуменком Сергієм, що від департаментів “свободівців” отримав договорів на 1,2 млн гривень. 

Назаренко та Акопян

Всі ці підприємства та підприємці пов’язані пересіченням контактної інформації, а також виключною співпрацею з двома департаментами та підпорядкованими їм закладам. Зазначимо, що левова частина цих угод укладались без використання системи “Прозорро” з уникненням конкурентних закупівель. 

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *