Нині в області середній розмір ставки орендної плати за людські паї становить 9,4% до нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Втім у деяких громадах цього показника не досягли або ж він занизький.
Переглянути розміри ставок на місцях закликала керівництво ОТГ директор департаменту фінансів Наталія Кравченко у ході зустрічі з головами громад-об’єднавців.
Зокрема, за її словами, не досягли середньообласного показника за рівнем орендної плати у 27 ОТГ. Низькою залишається ставка орендної плати за паї у Селищенській ОТГ, де розмір орендної плати складає 4,5%, Ротмістрівській ОТГ (5,1%), Карашинській ОТГ (5,7%), Матусівській ОТГ (6,1%), Іркліївській ОТГ (6,7%), а також Соколівській та Тернівській ОТГ (по 6,8%).
– Ситуація за місяць на краще не змінилась, – каже директор обласного Департаменту фінансів Наталія Кравченко. – Це свідчить про небажання окремих об’єднаних територіальних громад вжити необхідні заходи щодо підвищення фінансової спроможності за рахунок збільшення розміру орендної плати за використання земельних паїв. До цього часу по області в 26 ОТГсільгосптоваро-виробники орендують земельні паї за ставкою 3-4,5% до грошової оцінки. Це недопустимо низька ставка орендної плати. В області товаровиробники вже заключають договори навіть під 12% і більше. А за останніми аукціонами, проведеними департаментом з передачі земельних ділянок в оренду, ставки вже досягли 180 % річних до грошової оцінки.
Найбільші площі таких земельних паїв у Карашинській ОТГ – 3,9 тис. га. Лише за умови досягнення середньообласної ставки орендної плати бюджет громади додатково отримає близько 1 млн грн ПДФО. Схожа ситуація у Ротмістрівській ОТГ – 3,1 тис. га (+800 тис. грн), Селищенській – 1,6тис.га (+700 тис. грн), Матусівській – 1,8 тис. га (+400 тис. грн), Соколівській – 1,6 тис. га (+400 тис. грн), Бузівкській – 1,1тис. га (+400 тис. грн).