На передовій поранених рятують медики взводів, кейсеваків і медеваків, стабілізаційних пунктів.
Про їхні обов’язки розповів бойовий медик із Черкас із позивним Шрам.
– Я був взводним медиком у штурмовій роті, перебував із хлопцями на позиціях. Якщо в нас з’являється 300-ий, обстановка дозволяє до нього дістатися й надати першу медичну, я це роблю. Якщо обстановка навколо не дозволяє, я, як і кожен боєць, веду бій. Це не тільки про рюкзак і рукавички, – пояснює Шрам.
За його словами, медику відділення, взводу, який працює на полі бою, потрібна єдина уніфікована база знань – протокол роботи з пораненими MARCH. Він містить різні рівні. Шрам радить оновлювати свої знання: з кожним рівнем база знань стає більшою і медик може працювати з більш складними пораненнями.
– Якщо ти медик кейсеваку, тобі потрібні вже знання і медична освіта, тому що ти працюєш із пораненим після того, як його витягли з поля бою, і тобі потрібно стабілізувати бійця, поки його доставлять у стабілізаційний пункт. Там із ним працюватимуть хірурги й анестезіологи – кваліфіковані лікарі, які за потреби можуть витягти людину з того світу, – розповідає Шрам.
Якщо ж медик працює на позиціях під вогнем або в кейсеваку, і є поранення майже не сумісне з життям, то все, що ці ланки можуть зробити – якнайшвидше передати пораненого одна одній й доставити в стабпункт, аби там йому надали допомогу.
– Я накладаю турнікети, тампонади, оклюзійні наліпки, якщо потрібно – декомпресію легень, фіксацію відірваних кінцівок. Якщо про це говорити поглиблено, там не на годину розмова. Багато речей, які входять у мою роботу, – додає військовий.
Повністю прослухати розмову зі Шрамом можна тут: “Найважче – “сортувати” поранених”: бойовий медик з Черкас про медицину штурмів, зеленку для колаборанта і чорний гумор.
Втомився читати лише сумні новини? Підписуйся на інстаграм “18000” – місце, де ділимося надихаючими історіями черкащан та рекомендаціями від нашої команди