Цього осінньо-зимового періоду рівень води у Кременчуцькому водосховищі знизили приблизно на 2,5 метра від повного. Це щорічна тенденція.
Про це розповів у коментарі “18000” заступник начальника регіонального офісу водних ресурсів у Черкаській області Сергій Журавель.
За його словами, нині рівень води у Кременчуцькому водосховищі відповідає рівню, зафіксованому на початку 2024 та 2023 років. Порівняно з часами до повномасштабного вторгнення, зараз рівень води нижчий приблизно на 20-40 сантиметрів.
Чи залежить рівень води у Дніпрі від вироблення електроенергії?
Як розповів Сергій Журавель, під час воєнного стану, відповідно до протоколу, Укргідроенерго має право, за потреби та дозволу Міноборони, спрацьовувати рівень.
– У період війни потрібно розставляти пріоритети. Насамперед ми маємо забезпечити електропостачання. Коли його десь бракує, використовують гідроенергетику, – пояснив заступник начальника регіонального офісу водних ресурсів у Черкаській області.
Чому спускають воду?
За словами Сергія Журавля, Кременчуцьке водосховище розраховане на те, щоб воду набирали і скидали, тому що воно є водоприймачем паводкових вод і повеней. Скидання води проводять для того, аби зменшити піки паводків навесні, які утворюються під час проходження високих вод.
– За правилами експлуатації, Кременчуцьке водосховище може спрацьовуватися і на два з половиною, і на три метри. Це передбачено проєктом. А пустелі будуть утворюватися. Це було і раніше, але, можливо, на менших площах. Весною водосховище будуть наповнювати і воно буде повне, як і завжди, – додав заступник начальника регіонального офісу водних ресурсів.
Нагадаємо, що у Шрамківській громаді розорали частину заповідних територій на березі річки Чумгак.
Читайте також: Забудуй, поки можеш. Хто і для чого залив бетоном берег Дніпра?
Важливі новини про ситуацію в Черкасах та країні. Без маніпуляцій та неперевіреної інформації. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”