Черкаський історик розповів про значення подій довкола Свято-Михайлівського собору

Свято-Михайлівський собор

Історик Віталій Масненко пояснив, чому перехід Свято-Михайлівського собору до Православної церкви, є знаковою подією. 

Про це пишуть “18000”.

– Сьогоднішні події – це частина великого процесу повернення Україні релігійного обличчя, – зазначив історик.

За його словами, коли у 2018 році Православній церкві України надали Томос, це засвідчило, що канонічною помісною церквою на території України є саме ПЦУ. А інші структури, які мають релігійні центри за межами України, зокрема у країні-агресора, мають або визначитися, або піти з території українських храмів.

– Ми бачимо, що цього не відбувається. Московська церква намагається затриматися тут завдяки впливу на своїх прихожан, задурюванню. Тому тут створили гарнізонну громаду собору, яка має відповідні документи, – сказав Віталій Масненко. – Відбулися історичні події, адже головний кафедральний собор Черкаської єпархії тепер належить до Православної церкви України. Це сталося попри те, що на нього намагалася претендувати і московська церква. Так ми підтверджуємо, що Черкаси – це українське місто, незважаючи на твердження представників московської церкви, що місто є російським і тут підтримують московського патріарха.

Він додав, що раніше у Свято-Михайлівському соборі священники УПЦ мп молилися за патріарха Кіріла, який благословляв вбивати українців і проголошував війну проти України священною.

– За кілометр звідси минулої осені влучила російська ракета, яка зруйнувала будівлю, через що постраждали люди. Представники УПЦ мп намагалися не бачити цього, натомість проводили тут ідеї московського світу. Те що відбулося сьогодні – це зміна загальної картини релігійного життя не лише на Черкащині, але й в Україні. Ми очікуємо, що найближчим часом питання наявності церкви, яка має релігійний центр у країні-агресора, буде вирішене і українські громадяни будуть позбавлені шкідливого впливу, – розповів Віталій Масненко.

Про події, що відбувалися 17 жовтня у соборі, читайте тут: Перехід до ПЦУ: що відбувається у Свято-Михайлівському храмі Черкас.

Відеоісторії про черкащан, добірки корисностей та залаштунки життя команди “18000” – підписуйся на наш інстаграм.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *