Черкаський суддя не помітив балачок про хабар у “зелені” та під оплески колег пішов на пенсію

Кропивницький апеляційний суд засудив до шести років позбавлення волі колишнього директора Черкаської філії ДП МВС України “Інформ-Ресурси” – Олександра Тарана. 

Про це повідомляє сайт “Судовий репортер”. 

Таран, будучи службовою особою, вимагав та одержав неправомірну вигоду за безперешкодне повернення автомобіля вилученого у власника, який був заявником у справі. Окрім того, у справі був ще один заявник – підлеглий засудженого.

Таким чином, апеляційний суд скасував виправдувальний вирок, винесений у січні 2020 року суддею Соснівського районного суду Володимиром Калашником.

Калашник у своєму вироку вважав вину Тарана недоведеною, зазначаючи, що йому як судді не надано будь-яких доказів розмови обвинуваченого з власником автівки, які б свідчили про вимагання неправомірної вигоди. Суму хабара власнику машини називав підлеглий обвинуваченого, тобто нібито комунікували про злочин виключно два заявники. Це, на думку судді черкаського суду, свідчило про провокацію злочину. 

Водночас апеляційна інстанція у своєму вироку звертає увагу на неуважність черкаського судді та наводить приклади розмов саме про хабар, які не взяли до розгляду у суді першої інстанції. Зокрема, на записах, долучених до матеріалів справи, є такі вислови, як “Ну я ж тобі говорив, треба десь погнать, ну як зараз бабки забрать” – слова засудженого до підлеглого. Також засуджений переймався валютою, у якій отримуються кошти: “Ти дві двісті зелені сказав?” на що отримав відповідь: “Ну як було сказано, получається тисячу п’ятсот получає контора, все остальне як могорич”, а далі говорить: “Дай мені знати, чи поміняли” та “Якщо не буде ніяких питань, то брать бабки”, “Міняти треба, хай міняє”. Крім того, засуджений переймався, аби на заявнику під час розмов про хабар не було спеціальних засобів та пропонував його роздягти: “Його б прошманать, щоб в нього ніде нічого не було, ні на поясі, може на ногах, чіпляється на ліпучки”

Суд першої інстанції визнав нібито недопустимим доказом матеріали негласних слідчих дій, водночас апеляція таку позицію визнала хибною.  

За півроку після винесення цього вироку суддя Володимир Калашник пішов на пенсію. Його урочисто проводжали всім судом, а від колег лунали вітання та оплески. У рік звільнення Калашник заробив понад мільйон гривень заробітної плати та понад 300 тисяч гривень пенсії, яку отримуватиме довічно. 

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *