Цього року Великдень 2019 відзначатимуть 28 квітня. Традиційно цим святом завершується Великий піст. Він у 2019 році триватиме з 11 березня по 27 квітня.
Під час Великого посту церковні служителі та віряни дотримуються строгих обмежень в їжі, намагаються очиститися від гріхів, переосмислити своє духовне життя.
Про особливості посту та святкування Пасхи розповів отець Володимир храму Успенія Пресвятої Богородиці.
Дата Пасхи залежить від стану небесних тіл, а саме – Місяця і Сонця. Днем святкування світлого Великодня обрано першу неділю після першої повні, що настає після весняного рівнодення. Тому Великдень є перехідним церковним святом і він не прив’язаний до традиційного календаря. Це означає, що свято відзначається в різний час і тому святкування Воскресіння Христового в різні роки може варіюватися з 4 квітня по 8 травня.
Однією із Великодніх традицій, яка відрізняє це свято від інших є те, що найголовніша церковна служба на свято проводиться виключно вночі. До церкви на службу люди приходять з різною їжею, яка була заборонена у Великий піст: великодня паска, фарбовані яйця, сир, молоко, ковбаси та вино «Кагор».
У цей день усі церковні служителі категорично забороняють:
– Важко працювати, наприклад, займатися прибиранням, пранням, прасуванням, шиттям. Цим можна осквернити пам’ять про страждання Спасителя.
– Категорично заборонено сваритися, лаятися, бажати комусь зла. Вся негативна енергія в цей день повертається потрійною силою.
– Забороняється займатися плотськими втіхами.
– Згідно з церковним канонам, не можна ходити на цвинтар.
– У цей день забороняється вінчатися і хрестити дітей.
Адже головний сенс Великодня: радість воскресіння сина Божого, перемога життя над смертю та світла на темрявою.
Анастасія Красота