Військовий із Черкас розповів, як на практиці людину визнають безвісти зниклою (ВІДЕО)

Максим Полішкевич

Військовослужбовця вважають безвісти зниклим, коли немає його тіла.

Про процес надання статусу безвісти зниклого в ефірі “18000” розповів заступник командира мінометної батареї з морально-психологічного забезпечення 110 ОМБр, юрист Максим Полішкевич. 

– На практиці зниклий безвісти – це боєць, який або загинув і його тіло не забрали з поля бою, або тіло знищене і його не змогли евакуювати, або він потрапив у полон, і на цьому етапі неможливо достовірно верифікувати інформацію. За статистикою, великий відсоток безвісти зниклих – загиблі, яких не змогли евакуювати, особливо, коли втрачали позиції, – розповідає Максим Полішкевич.

За інструкцією, якщо людина зникла на полі бою, призначають службове розслідування, за результатом якого особі надають статус зниклої безвісти, далі матеріали передають у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. Рідні військовослужбовця отримують його повну грошову винагороду, якщо він в полоні, до його повернення, якщо загиблий – до встановлення цього факту. 

– Тіла немає – значить він зник безвісти, навіть якщо є свідки, що він загинув. Складніше, коли рідні намагаються визнати його загиблим. Я можу скласти акт про настання смерті, коли є мінімум два живі свідки. Але, за результатом розслідування напишу, що людина зникла безвісти, бо тільки суд має право визнати особу померлою. Але в матеріали розслідування докладу акт про настання смерті, що склали свідки, – пояснив Полішкевич.  

Дивіться інтерв’ю повністю:

Також читайте: “Доводиться обирати: воювати по-справжньому чи грати в популізм”, – черкаський юрист, військовий Максим Полішкевич.

Дивіться розслідування, прямі ефіри, опитування від “18000” на ютубі. Не забудьте підписатися! 

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *