Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Олексій Рідзель 4 квітня повернув Черкаській міській раді позов, направлений нею проти управління Черкаської єпархії Української православної церкви. Згідно з ним в користування громаді мала перейти земельна ділянка та Соборний парк, в якому зведений найбільший в області православний храм.
Відповідна інформація міститься у реєстрі судових рішень.
До суду місцеві чиновники звернулися після того, як депутати Черкаської міської ради проголосували за рішення про вилучення з користування Української православної церкви нібито не московського патріархату земельної ділянки площею у майже 9 гектарів. Вона розташована по вулиці Надпільній, 212, де створений Соборний парк, а також зведений Свято-Михайлівський собор. За відповідне рішення ще 29 вересня 2022 року проголосували 26 депутатів, водночас міський голова та частина його найближчого політичного оточення це рішення не підтримали. Вже після засідання сесії мер міста назвав рішення “політичним”.
Згідно з матеріалами справи позов до суду з метою повернення земельної ділянки з боку Черкаської міської ради підписав не міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, а секретар міської ради Юрій Тренкін. Нібито в день підписання позову, 23 березня, мер Черкас перебував в одноденному відрядженні у Києві, де зустрічався з народними депутатами. Водночас на фейсбук-сторінці Анатолія Бондаренка о 10:00 годині ранку було опубліковане відео, датоване цим числом. Міський голова Черкас зафільмував, як “інспектує” один з мікрорайонів міста, і жодного слова не каже про відрядження до столиці.
Саме 23 березня за підписом Юрія Тренкіна до суду був скерований відповідний позов. Втім його було повернуто через помилку, яку допустили черкаські юристи в прізвищі секретаря, зазначивши замість “Тренкін” – “Трнкін”. Суддя зазначив, що міська рада надала копії, які підтверджують повноваження Юрія Тренкіна подавати відповідні позови, втім не надала таких документів на ім’я Юрія Трнкіна.
У коментарі “18000” Юрій Тренкін та профільний заступник очільника департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради Віктор Панченко повідомили, що помилка є випадковою, а рішення суду про повернення позову – безпідставним. Нині ними направлена апеляційна скарга до Шостого апеляційного суду столиці з метою зобов’язати Черкаський суд розглянути повторно позов.
Скільки триватиме ще розгляд апеляційної скарги – невідомо. Нині судом лише призначеного склад суддівської колегії.
12 квітня настоятеля Черкаської єпархії УПЦ нібито не мп Феодосія (Дениса Снігірьова) відправили під цілодобовий домашній арешт. Його підозрюють у глорифікації російського війська та виправдовуванні агресії. У свій час, незадовго до повномасштабного вторгнення, він вихвалявся в інтерв’ю про теплі та дружні стосунки з міським головою Черкас Анатолієм Бондаренко.
Цей матеріал було підготовлено журналістом ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» у межах проєкту «Медіа та громадянське суспільство задля демократизації та доброго врядування в Євразії», що фінансується Міністерством зовнішніх справ Королівства Норвегії та втілюється Інститутом висвітлення війни та миру. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» i не відображає погляди Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру»
Також читайте: Одіозний черкаський прокурор вдруге уник відповідальності за нібито п’яну їзду.
Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”
бондаренко-злочинець.
Зате Гонтаренко – доброчинець!
Московитських КГБістів у рясах не повинно бути у Соборній Україні!
УПЦ МП це осередок розбрату в Україні!
Наш мер там де гроші,він знищив садочок поПрипортові 10 і хоче будувати новий,бо там відкати ,казав відновить цей для переселенців, та віз і нині там
ЯКА ГАНЬБА
..