Черкаського прокурора, який намагався звернути вину за ДТП на пса, притягли до відповідальності

Аварія з прокурором

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів визнала порушення правил прокурорської етики у діях колишнього заступника прокурора Черкаської області Дмитра Чустрака.

Про це йдеться у рішенні від 23 листопада, пише Судовий репортер.

4 червня 2022 року прокурор, керуючи автомобілем Toyota, приблизно о 21:15 годині наїхав на металевий вказівник зупинки громадського транспорту.

На місце прибули патрульні поліції. Чустрак сказав, що прогулюється із собакою і жодного відношення до ДТП не має. На неодноразові вимоги поліцейських не реагував, тому до нього застосували кайданки. Поліцейські запідозрили в затриманого алкогольне сп’яніння. Проте Чустрак відмовився проходити алкотестер, хоча був не проти перевірки в лікарні. Коли в медзакладі спеціальний прилад показав 0,8 проміле алкоголю, то прокурор не погодився і захотів здати сечу на аналіз.

Лабораторне дослідження начебто не підтвердило наявність алкоголю і на Чустрака склали адмінпротокол лише за порушення правил дорожнього руху і керування автомобілем своєї дружини без водійських прав. Пізніше суд оштрафував його на 850 гривень.

12 липня 2022 року із заступника прокурора області Чустрака перевели на посаду прокурора Спеціалізованої екологічної прокуратури, що працює на правах відділу Черкаської обласної прокуратури.

Керівництво обласної прокуратури через публікації у ЗМІ і резонанс події ініціювало службове розслідування, що закінчилося висновком про наявність ознак дисциплінарного проступку.

Чустрак дав свої пояснення Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії. Розповів, що того вечора їхав додому машиною дружини. При цьому відчував біль у лівій поперековій частині спини. У цей час йому зателефонувала дружина. Зупинивши автомобіль на узбіччі дороги за 1–2 метри перед металевим стовпчиком з покажчиком «Автобусна зупинка», він почав спілкуватися з жінкою, тримаючи ногу на педалі гальма. Дружина сказала йому, що через несправність автомобіля вона щойно ледь не потрапила в ДТП. Після такої розмови прокурор начебто дуже розхвилювався. У цей час він тримав у лівій руці пластикову пляшку з квасом, а у правій — мобільний телефон. Раптово йому на коліна з переднього пасажирського сидіння стрибнула собака, яка сиділа в машині поруч. Від цього телефон випав на підлогу, а пляшка з квасом — прокурору на пояс, намочивши штани. Коли він нахилився та діставав телефон, відбувся рух автомобіля вперед та наїзд на металевий стовпчик і паркан. Наїзд стався від того, що він відпустив педаль гальма.

Оскільки собака нервував, то водій випустив тварину на вулицю і сам вийшов з авто та пішов слідом. А на місце саме прибули поліцейські, які розцінили поведінку Чустрака як втечу і, взявши за лікті, повели до своєї машини та наділи кайданки. Після завершення огляду в лікарні туди прибули двоє колег Чустрака, один із яких відвіз його додому. О 02:00 ночі він зі скаргами на стан здоров’я був госпіталізований до урологічного відділення лікарні.

Чустрак наполягає, що 4 червня 2022 року алкогольних напоїв не вживав і за кермом був тверезий. Публікації в соцмережах з цього приводу вважає помстою своїх недругів.

Чустрак

У матеріалах справи є записи з нагрудних камер поліцейських. З відео видно, що патрульні підходять до Чустрака, просять зупинитися, запитують, чи йому належить «Тойота», чи має він документи. Той відповідає, що гуляє із собакою і відношення до автомобіля не має, не бажає зупинятися, кажучи «а я при чому?!». Поліцейський повідомляє, що перехожі вказали на нього як на водія. На попередження про застосування кайданок прокурор відповідає: «Я йду з собакою гуляти, я не порушник…».

Комісія погоджується, що матеріали дисципланірної скарги не підтвердили факт перебування Чустрака за кермом у стані алкогольного сп’яніння.

Водночас Кодекс професійної етики вимагає від прокурора не допускати дій, висловлювань і поведінки, які можуть зашкодити його репутації та авторитету прокуратури, викликати негативний суспільний резонанс, позаслужбою поводитися коректно і пристойно. І, як вважає Комісія, Чустрак ці правила порушив.

Зокрема, під час спілкування з працівниками поліції безпосередньо після ДТП прокурор виявляв нещирість та нечесність, вводив їх в оману, заперечував свою причетність до події, намагаючись уникнути відповідальності за порушення правил дорожнього руху. Такою поведінкою дав підстави працівникам патрульної поліції вважати, що не бажає виконати їх законні вимоги та пробує покинути місце ДТП та був затриманий із застосуванням кайданок. У результаті зазнала шкоди його репутація як працівника прокуратури, а також авторитет прокуратури в цілому. Ця подія неодноразово висвітлювалася в соцмережах та ЗМІ, тобто здобула негативний суспільний резонанс.

На Чустрака накладається дисциплінарне стягнення: забороняється на 1 рік переведення до органу прокуратури вищого рівня та призначення на вищу посаду в Черкаській обласній прокуратури.

Також читайте: Після преміум Subaru уманські лісівники задорого беруть ще й новий Duster.

Підписуйтеся на телеграм-канал “Шо там у Черкасах?”. Лише перевірені новин

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Реклама МХП

коментарі
1 Коментар
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *