Чи вийде, як у Хмельницькому? У Черкасах обговорили розвиток «України»

У Черкасах відбулася перша зустріч з обговорення концепції подальшого розвитку кінотеатру «Україна». Директор комунального підприємства, представники влади та громадськість ознайомилися із досвідом кінотеатру ім. Т. Г. Шевченка у Хмельницькому, який має схожі проблеми.

Під час скайп-конференції хмельничанка Ірена Кухар розповіла, що кінотеатр у Хмельницькому майже вдвічі менший за «Україну», проте приміщення хочуть використовувати на «максимум»: у планах зменшення великих кінозалів, відкриття просторів для громади, I-hub,тераси та прилаштування надбудови. Окрім цього, як зауважила Ірена, раціональним було б створення мультифункціонального залу, який можна орендувати для проведення занять із танців, йоги та фітнесу. Для оренди залишать і приміщення кав’ярні та фаст-фуду, що знаходяться на першому поверсі.

Також хмельничани зосередили увагу на фасаді закладу, який не має бути «заплямованим» купою вивісок орендарів, натомість, його мають прикрашати нові дизайнерські афіші.

Розробка концепції кінотеатру у Хмельницькому зайняла півроку, подальша ж доля проекту залежатиме від фінансування.

У ході обговорень директор КП «Україна» Валентина Слуцька зауважила, що наразі черкаському кінотеатру важко конкурувати із «Мультиплексами», які мають 8 малих залів та більш комфортні умови. «Україна» ж має два великі кінозали на 658 та 148 місць, які складно обігріти. Загальна площа кінотеатру становить 3500 кв. м., з яких опалювальними є 2300 кв. м.

– Звичайно, кожен кінотеатр, який хоче бути самоокупним, має мати хоча б 4-5 залів, тоді на всі  бажання глядача є кінопоказ. Ми можемо демонструвати фільми при надзвичайно малій кількості людей, та при цьому глядачі не завжди задоволені, коли говоримо, що для показу має бути куплено мінімум 4 квитки. Це диктується тим, що процес кінопоказу надзвичайно затратний, і ми не можемо досягти самоокупності, якщо він відбуватиметься для однієї особи… Виживати, коли ми маємо великі зали, які потрібно опалювати, експлуатувати, осучаснювати дуже складно. Проте наш колектив зробив багато: бюджетна допомога на ремонт покрівлі кінотеатру була ще у 2015 році, далі все було зроблено нами, а це і зміна водопровідної системи, відкриття бару, ремонт у холі, часткова заміна стелі у фойє, нові вікна, батареї та ремонт туалетів, – зазначила Валентина Слуцька.

Зауважила директорка й на тому, що кінотеатр має багато «некорисних» площ, які не використовуються орендаторами. Наразі в оренді лише 1056 кв. м. Раніше ж другий поверх використовувався нічним клубом «Елвіс», який приносив дохід для комунального підприємства, проте завдавав незручностей його роботі.

Начальник управління культури Черкаської міськради Валентина Шепецька зазначила, що актуальним є перероблення великих кінозалів у менші, як це планують зробити у Хмельницькому. Ще один вихід жінка вбачає у співпраці із департаментом освіти та гуманітарної політики та проведенні спільних заходів, проектів.

Подальші обговорення та збір ідей для нової концепції кінотеатру «Україна» відбудуться 25 лютого.

– Ми збираємо робочу групу із експертів у різних галузях, щоб розробити прораховану бізнес-модель задля того, аби кінотеатр вийшов на самоокуповування і належним чином функціював, – анонсувала представник громадської організації «Промолодь» Анастасія Ільченко.

Додамо, що питання долі кінотеатру неодноразово підіймалося на обговорення владцями, адже щороку із бюджету на його утримання виділяється кілька мільйонів. У 2010 році кінотеатр хотіли продати, та інвестори не знайшлися. Наразі ж комунальне підприємство хочуть залишити у власності міста та спробувати зробити з нього молодіжний, культурний та громадський простір.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Реклама МХП

По темі
    коментарі
    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *