У Черкасах близько року не збирають і не утилізують небезпечні відходи: батарейки та енергозберігаючі лампи, які містять ртуть.
Інформацію в коментарі “18000” розповів начальник відділу екології Черкаської міської ради Володимир Гусаченко.
– Цього року кошти з міського бюджету на утилізацію небезпечних відходів не були передбачені. Однак під час перерозподілу на цю послугу спрямували 200 тисяч гривень, – пояснив Володимир Гусаченко. – Місяць тому були оголошені торги, проте надійшла скарга в Антимонопольний комітет, їхню вимогу ми задовольнили і подали новий тендер. Він має відбутися наступного тижня. Якщо буде переможець, тоді матимемо п’ять днів на укладання угоди.
Із червня до кінця 2023 року департамент дорожньо-транспортної інфраструктури та екології Черкаської міської ради мав договір із підприємцем ТОВ “ОЛЕСТАС ЕКО”. Його послуги міській раді обійшлися у 400 тисяч гривень. За словами Володимира Гусаченка, передбачених нині 200 тисяч гривень вистачить орієнтовно до кінця 2024 року.
Володимир Гусаченко нагадав, що дев’ять років тому Черкаси стали першим містом, яке за кошти природоохоронного фонду почало збирати небезпечні відходи.
– Ця послуга була популярна. Наприклад, контейнер, що стояв біля міської ради, вивозили двічі в тиждень, – додав чиновник.
Місця для збору небезпечних відходів у Черкасах
У серпні 2023 року в Черкасах батарейки й лампочки збирали у п’яти пунктах:
- вул. Байди Вишневецького, 36;
- бульв. Шевченка, 307 ;
- бульв. Шевченка, 117;
- вул. Благовісна, 170 (Центр надання адміністративних послуг);
- вул. Хрещатик, 235 (ГУ ДПС у Черкаській області).
Також читайте: Відключення світла: яке обладнання купити, щоб бути з електроенергією.
Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”