У Звенигородці відкриють коворкінг-центр. Ініціативні люди зможуть там збиратись для обговорень стратегій розвитку міста, на семінари й тренінги.
Про це пишуть “Вісті Черкащини”.
– Створюємо місце, де зможемо об’єднати громадян. У центрі проводитимуться “круглі столи”, мозкові штурми, конференції та навчання. Будемо розробляти ідеї покращення міста й подавати їх на ґранти. Також зможемо організовувати концерти, ярмарки чи марафони. Це робиться не під політичними прапорами. 13 липня ми зареєстрували громадську організацію. Але ще до цього працювали над створенням центру, – розповів один із авторів ідеї В’ячеслав Голіков.
Коворкінг-центр розташують у приміщенні будинку культури. Там ще мають робити ремонт. Частину грошей на проєкт виділить благодійний фонд, частину зберуть організатори. Нещодавно відбувся книжковий ярмарок для цих потреб.
– Уже є розроблений кошторис на ремонт приміщення, – продовжує В’ячеслав. – Візьмемо його в оренду. Ще маємо придбати необхідне обладнання. Там можна буде випити кави й чаю. Гроші братимемо, наприклад, з членських внесків. Сам проєкт коштуватиме 175 тисяч гривень. 70 тисяч може надати грантова організація благодійного фонду. Але перед цим ми повинні виконати низку умов і самостійно зібрати 105 тисяч гривень. Уже провели книжковий ярмарок, який приніс трохи більше п’яти тисяч. Люди давали нам книги і ми їх продавали.
Гроші також дають небайдужі місцеві жителі й бізнесмени. Автори ідеї мають місяць, щоб акумулювати достатню суму.
– Ми знову будемо організовувати ярмарок, бо залишились книжки. Також допоможуть вступні внески. На зборах вирішили, що це буде 200 гривень з кожного охочого долучитись до нас. Далі людина платитиме 100 гривень на місяць. Наприкінці серпня маємо вже завершити збір коштів. Потім ще місяць на ремонт та купівлю обладнання. А далі вже відбудеться відкриття коворкінг-центру, – поясив Голіков.
Для створення простору було дві ідеї.
–Співорганізатором є Володимир Неумитий, – каже В’ячеслав. – Якось нас зібрали в міській раді, щоб кожен міг запропонувати якусь ідею для міста. Я тоді ще не знав Володимира. Він хотів створити місце, де могли б збиратися ініціативні люди. Я ж пропонував започаткувати Школу фінансової грамотності. І от ці ідеї поєдналися.
У центрі відбуватимуться курси з надання домедичної допомоги, медіаграмотності та багато інших. Для цього запрошуватимуть фахових викладачів. Останні можуть і самі пропонувати свої послуги.
Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.