Додатково 45 мільйонів для 6-ти лікарень. Як медичні заклади з периферії Черкащини нарешті стали «видимими»

Останні два роки для української медицини виявилися безпрецедентним викликом: ковід, брак кисню та обладнання у лікарнях, відтік медперсоналу на тлі хронічного недофінансування галузі. Як результат – деякі лікарні в області опинилися на межі закриття.

Утім, деякі з медичних закладів Черкащини вдалося не тільки врятувати від ліквідації, але й суттєво у них оновити обладнання.

Звенигородська багатопрофільна районна лікарня інтенсивного лікування: + 29 мільйонів гривень

Рекордсменкою стала районна лікарня у Звенигородці. За останні два роки сюди за рахунок спонсорських коштів і грошей з держбюджету було придбано обладнання, засобів захисту та виконано ремонтних робіт на майже 30 мільйонів.

Зокрема, тут зробили ремонт приймального відділення; придбали новий рентген-апарат та, що не менш важливо, генератор до нього; 2 апарати ШВЛ; УЗД; сучасний комп’ютерний томограф; 72 кисневі концентратори, 50 кисневих балонів та 1 монітор пацієнта.

Все це дозволяє колись обділеному увагою закладу нині конкурувати за пацієнтів навіть з лікувальними установами Умані та Черкас.

– Протягом останніх двох років левову частину часу я приділяв модернізації закладів охорони здоров’я на своєму окрузі. Ми з командою залучали спонсорів, знаходили всі можливі способи для збільшення фінансування з державного бюджету. Як результат – у всіх шести лікарнях вдалося не просто підтримати медиків у складний час пандемії, але й суттєво оновити обладнання, вартість якого становить десятки мільйонів гривень. У деяких закладах, окрім того, ще й зробити ремонти. Для деяких – придбати нарешті автомобілі. Цього року ми маємо ще амбітніші плани і, сподіваюся, нам їх всі вдасться зреалізувати, – розповів народний депутат Сергій Нагорняк.

Маньківська багатопрофільна лікарня: + 6 мільйонів гривень

Додаткових шість мільйонів гривень для невеликої колись районної лікарні насправді означає дуже велику допомогу.

Так, завдяки коштам спонсорів, яких вдалося залучити народному депутату, для маньківських лікарів придбали засобів індивідуального захисту на 637 тис. гривень; у лікарні з’явилися нові електрокардіограф, підвісна операційна лампа­ та підвісний біохімічний аналізатор. Окрім того, для закладу було придбано 4 кисневих концентратори, 2 електрокардіографи, 2 монітори пацієнта, пульсоксиметри та відеоларингоскоп.

Тальнівська багатопрофільна лікарня: + 5 мільйонів гривень

Лікарня у Тальному отримала техніки та засобів захисту на додаткових 5 мільйонів гривень.

І це, за словами головного лікаря закладу Олега Солодька, найбільша допомога за весь час, який він працює у лікарні.

Так, за останні 2 роки для лікарні придбали новий апарат штучної вентиляції легень, автоматичний гематологічний аналізатор, 100 кисневих балонів, 70 кисневих концентраторів. Окрім того, на 707 тис. грн було придбано засобів захисту для лікарів – спонсором стала НАК «Нафтогаз України».

Ватутінська міська лікарня: + 1,5 мільйона гривень

Лікарня у Ватутіному у 2020-му стала одним із тих самих медзакладів у Черкаській області, що опинилися на межі закриття.

Медична установа мала всього 7 укладених з НСЗУ пакетів послуг, великі борги з виплати заробітної плати та колектив, який почав звільнятися.

Утім, минулого року ситуація змінилася: у закладі з’явився керівник, за сприяння нардепа по 199-му округу Сергія Нагорняка, придбали наркозно-дихальну станцію, цінну для хірургії лапароскопічну стійку, новий відеоцистоскоп, монітори пацієнта та кисневі концентратори.

Як результат – з новим обладнанням лікарня нині має 14 пакетів послуг. І до кінця цього року  ­планують виконати всі вимоги НСЗУ для отримання 20 пакетів.

Окрім того, у лікарню приїхали працювати молоді фахівці-хірурги – з Києва і Сум, а у січні поспілкуватися з колективом приїхав і заступник міністра охорони здоров’я з  очільницею НСЗУ.

– Нова наркозно-дихальна станція врятувала лікарню! Тому що з 1 листопада 2020-го року через відсутність у нас наркозно-дихальної станції, НСЗУ частково припинила фінансування. Щомісяця ми втрачали 200 тисяч гривень. Для нас це величезна сума, тому дуже швидко почали накопичуватися борги, – розповідає директор лікарні Віктор Табачишин. – Без цього апарату ми б взагалі втратили нашу хірургію. А якщо у лікарні немає хірургічного відділення – це не лікарня, а бригада швидкої допомоги. У нас би тут залишилася лише терапія і поліклініка. Лікарня б не вижила. Через 3-4 місяці тут вже все закрилося б.

Лисянська територіальна лікарня: + 1,5 мільйона гривень

Головною подією минулого року для лікарні у Лисянці стало придбання нового автомобіля Fiat Doblo, який відповідає всім медичним стандартам, а також є сучасним і комфортним для пацієнтів.

Впродовж більш ніж десяти років відсутність нормального транспорту було однією з найгостріших проблем медзакладу. Оскільки всі ці роки на балансі лікарні перебували лише старенька іржава Газель і автівка, придбана ще 20 років тому та яка має пробіг вже понад мільйон кілометрів.

«Страшно було везти пацієнтів. Якось одна з машин просто на дорозі розпалася навпіл. Тому нова швидка була вкрай необхідна для нас, адже окрім виїздів на виклики, у закладі також є пацієнти, які перебувають на лікуванні й потребують госпіталізації у заклад третинного рівня. Але зараз їхня логістика буде вже у значно комфортніших умовах», – сказав головний лікар закладу Олександр Ніколюк.

Окрім нового автомобіля Fiat, віднині рятуватиме життя мешканців трьох громад колишнього Лисянського району й нове обладнання: дефібрилятор-монітор, кольпоскопічна система та 8 медичних відсмоктувачів.

Також, за допомоги спонсорів, для медзакладу було придбано 10 кисневих балонів та на 387 тис. гривень засобів захисту для лікарів.

Жашківська багатопрофільна лікарня: +1,25 мільйона гривень

Жашківська багатопрофільна лікарня отримала торік мобільну рентгенівську систему, вартістю 460 тисяч гривень, новий операційний стіл із безтіньовим світильником за 250 тисяч гривень та 40 кисневих балонів на 152 тисячі гривень. Окрім того, як і всі інші медзаклади 199-го округу, медики отримали тут засобів захисту на майже 400 тисяч гривень.

На переконання головного лікаря Жашківської БПЛ Юрія Левченка, придбання сучасного обладнання дозволить значно поліпшити проведення оперативних втручань в хірургії, гінекології, акушерстві та травматології.

– А головне – наші люди матимуть змогу отримувати медичну допомогу на сучасному рівні. Це те, чого ми довго чекали багато років, – підкреслив медик.

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *