Довгоочікуване будівництво центру для “швидкої” у Черкасах стартувало: що відомо про підрядника

Місце будівництва Черкаського обласного центру екстреної медичної допомоги

Місце будівництва Черкаського обласного центру екстреної медичної допомоги. Фото з фейсбуку депутата Черкаської обларади Романа Сущенка

Черкаська ОВА підписала угоду на будівництво центру екстреної медичної допомоги в обласному центрі. Епопея з цим об’єктом тривала багато років, а керівник “швидкої” Ігор Фесун неодноразово наголошував, що питання з новою будівлею – це давно наболіла проблема. У листопаді був нарешті визначений підрядник робіт, правда, його бекграунд відразу викликає низку питань. Нині роботи вже стартували.

Хто виграв тендер

У листопаді департамент будівництва Черкаської обласної державної адміністрації уклав угоду на будівництво центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф вартістю 108 мільйонів гривень. Підрядником стало товариство “Артемзбуд”, яке було єдиним учасником процедури закупівлі. Підрядник має виконати роботи до кінця наступного року.

Це другий тендер, який замовник проводив цьогоріч. Перший був скасований через відхилення пропозиції того ж таки “Артемзбуд”.

Паспорт об'єкта будівництва центру "екстренки"

Паспорт об’єкта будівництва центру “екстренки”. Фото з фейсбуку Романа Сущенка

Звідки гроші

Фінансування об’єкта передбачає 87,81 мільйона гривень субвенції з державного бюджету (з яких 72,44 млн грн мають надійти вже цього року) та 17,56 млн грн з місцевого бюджету. Більшість грошей – від Європейського інвестиційного банку. 

Що будуватимуть

Проєкт будівництва розробили у 2022 році. Це має бути триповерхова будівля загальною площею 1,9 тисяч квадратних метрів.

Керівник черкаської екстренки Ігор Фесун розповів, що роботи на об’єкті відбуваються активно, і будівництво підвалу уже на завершальному етапі. 

 – Перше, шо нам необхідне – централізована диспетчерська в нормальних умовах. Буде облаштовано ситуаційний центр, аптечний склад буде, укриття для бригад. Також там буде частина адміністративного відділу. Об’єкт – дуже важливий, я кожен день там, – зазначив Ігор Фесун.  

Будівництво майбутнього центру екстреної медичної допомоги в Черкасах

Будівництво майбутнього центру екстреної медичної допомоги в Черкасах. Фото з фейсбуку Романа Сущенка

Що відомо про Артемзбуд

Товариство “Артемзбуд” зареєстроване у Черкасах у 2018 році. Нині воно належить Артему Науменку, який проживає у селі Гоголів, на Київщині. У 2021 році родина Науменка декларувала будинок і три земельні ділянки в селі, батьковий “Шевроле Авео” 2006 року та зарплату брата в поліції охорони Києва.

За інформацією аналітичного порталу clarity-project, компанія має договорів на 711 мільйонів гривень. Тендерні перемоги прийшли весною 2021 року. Уже цьогоріч товариство отримало найбільший підряд у своїй історії – 167 мільйонів на будівництво дитячого садочка у Білій Церкві. Також це ТОВ виграло тендер від Черкаської міської ради на 80 мільйонів гривень на капітальний ремонт приміщення для ВПО по вулиці Чорновола.

Згідно з документацією, яку “Артемзбуд” подав на торги, обладнання та приміщення фірма орендує. Наприклад, приміщення – у Черкаської фабрики хімчистки та прання білизни, коток – у ФОП Макарова тощо. Також до робіт буде залучений субпідрядник – “Альп-Пром 1” із Хмельницького. 

У 2020 році “Слідство.інфо” назвало “Артемзбуд” фірмою з ознаками фіктивності. Окрім того, Печерський райсуд Києва слухає справу щодо можливого заволодіння коштами під час ремонтів військових частин Нацгвардії у 2017-2019 роках. Серед підприємств, діяння яких розслідує ДБР – і “Артемзбуд”. Інформація про останнє засідання датована липнем 2020 року.

Роботи на об'єкті центру "екстренки" 2024 рік

Роботи на об’єкті центру “екстренки” 2024 рік. Фото з фейсбуку Романа Сущенка

Хронологія

Розмови про будівництво центру “екстренки” тривали з 2019 року. Тоді Черкаська міська змінила цільове призначення земельної ділянки по вулиці Корольова. Її вартість оцінювали у 59 мільйонів гривень.

Тоді ж тендер двічі не вдалося провести. Врешті у листопаді замовник уклав договір зі скандальним підрядником “БТК-Лад Плюс” на 46,7 мільйона гривень. Будівництво мало розпочатися до кінця 2019 року. За договором оплатили лише 2,8 мільйона гривень.

На початку 2020 року правоохоронці почали розслідувати можливе привласнення бюджетних коштів службовими особами Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської ОДА. За версією СБУ, посадовці замовника оплатили акти робіт, які не були виконані в повному обсязі. Збитків нарахували на 800 тисяч гривень.

У 2021 році колишній посадовець Черкаської ОДА Андрій Липкань отримав підозру від Служби безпеки України.

У кінці 2021 року Господарський суд Черкаської області визнав незаконним тендер і недійсним договір підряду на 46,7 млн грн, який так і не був виконаний.

Знову до питання з будівництвом екстренки повернулися у 2023 році, коли “ектренка” виграла проєкт вартістю 90 млн гривень від Європейського інвестиційного банку.

Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

По темі
    коментарі
    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *