День голосування на Черкащині пройшов доволі спокійно і без системних порушень, які могли б вплинути на результат волевиявлення.
Про це під час прес-конференції, присвяченій підсумкам повторного голосування, розповів координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Черкаській області Захар Колісніченко.
За його словами, в числі виявлених спостерігачами ймовірних порушень – видача бюлетеню без паспорта або видача за закордонним паспортом.
Також зафіксовано повідомлення про ймовірну підробку підпису виборця.
Захар додав, що в день повторного голосування до черкаської поліції надійшло 33 повідомлення щодо можливих порушень виборчого законодавства. Більшість цих звернень надійшла від людей, які не знайшли себе у списках виборців. Кілька повідомлень стосувалися фотографування бюлетенів, одне – пошкодження бюлетеня.
Поліція відкрила 2 кримінальні провадження за статтею 158-1 ККУ (Незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз).
Для порівняння, під час першого туру, 31 березня, черкаська поліція зареєструвала 58 повідомлень про можливі вчинення правопорушень. За 4 фактами відкрито кримінальні провадження.
Загалом станом на вчора з початку виборчого процесу до поліції надійшло 228 повідомлень про можливі порушення, відкрито 24 кримінальні провадження, складено 23 адміністративні протоколи.