Двадцять три українські канали закодують на вісім днів пізніше (ВІДЕО)

Медіагрупи перенесли дату кодування своїх телеканалів на супутнику із 20 січня на 28 січня. Тоді 23 українських канали закодують сигнали. Аби дивитися програми та фільми на закодованих каналах по супутнику, потрібно буде придбати новий тюнер та щомісяця сплачувати абонентську плату.

Про це розповідають у сюжеті “Суспільного“.

Подружжя Околічних – Анатолій та Галина – щодня ввечері проводять вільний час біля телевізора. Пенсіонери мають супутникову антену, розповідають, що можуть дивитися декілька сотень каналів.

– Зараз зима, роботи такої немає. Дивимося із 17 години і до 24 години. Програми цікаві, – розповідає черкащанин Анатолій Околічний. – У мене є антена, у сусіда – є, на тій стороні вулиці також люди поставили супутник. Це дуже зручно й прекрасно.

Що будуть робити, коли телеканали закодують супутникові сигнали, не вирішили.

– У зв’язку з цією ситуацією, ми тепер не знаємо, що робити і як правильно вчинити. Бо треба буде купувати тюнер або приймач, а пенсія дуже невелика. Це зайві витрати, – розповідає Галина Околічна.

Із 28 січня безкоштовно українці не зможуть переглядати через супутник телеканали чотирьох українських медіа-груп. Це : “1+1 Media”, “StarLightMedia”, “Медіа Група Україна”, “Inter Media”.

– Площа покриття супутника значно більша. Це багато країн. Це може бути пів Європи, уся Європа, частина Сходу. Коли ми даємо незакодований сигнал, то ми заходимо на територію інших держав. У нас як правовласників немає прав на відповідні території. Ми почали отримувати скарги й претензії від міжнародних правовласників.Тому ми маємо контролювати авторські права, у межах території, де ми придбаваємо ці права, – гендиректор медіа групи Ярослав Пахольчук.

Продовжити переглядати українські канали через супутник можна, пішовши до офіційного провайдера (таких в Україні є два: “Viasat” і “Xtra”) та придбавши приймач. Після цього потрібно обрати бажаний пакет каналів. Рекомендована ціна провайдерами – 1100 гривень.

Крім цього, за словами Ярослава Пахольчука, в українців є ще такі альтернативи: змінити повністю технологію, якщо не хочете дивитися це на супутнику; піти до інтернет-провайдера; піти до кабельного провайдера та інше.

Додамо, на сайті Президента України у жовтні з’явилася електронна петиція із проханням скасувати кодування телеканалів та введення абонплати. Відтоді вона назбирала понад шість тисяч голосів із 25 необхідних.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Реклама МХП

По темі
    коментарі
    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *