«Екодовкілля – в громади». У Черкасах представники двох регіонів говорили про співпрацю із потужним агрохолдингом

Вітали жінок зі святом, підбивали підсумки минулого року та планували свою діяльність вже на 2019-ий. Учора, 6 березня, відбувся вже традиційний форум з питань взаємовигідного партнерства бізнесу, влади і громади, який організовує Благодійний фонд «Урожай-громаді» за фінансової підтримки ТОВ «НВФ «Урожай».

Понад 100 представників громад Черкаської та Київської областей зібралися, аби налагодити діалог із бізнесом, поговорити про розвиток сільських територій, напрацювати спільні пункти стратегії та знайти шляхи вирішення актуальних питань сьогодення.

– Сьогодні нам є про що поговорити. Із багатьма із вас ми вже побудували співпрацю, бачимо напрямки нашого спільного розвитку, маємо стратегію. Мені приємно, коли ви звертаєтеся до нас за підтримкою у реалізації важливих для розвитку проектів. Так склалося історично: хто стукає, тому відчиняють. Тож сьогодні, як підсумок нашої роботи у 2018-му році, назву лише дві цифри: близько 10 мільйонів «Урожай-громаді» витратив на фінансування проектів у громадах, залучено 5,7 млн співфінансування. Також торік ми сплатили понад 300 мільйонів гривень податків, які так само повернулися в громади області, – говорить директор ТОВ «НВФ «Урожай» Олександр Воскобойнік.

За його словами, компанія цінує важливі ідеї та завжди залюбки допомагає втілювати їх у життя.

– Цього року фонд обрав екологічний напрямок роботи, тому основні проекти будуть пов`язані зі збереженням довкілля. «Екодовкілля — в громади» стане темою і більшості фестивалів та свят, – зауважує Олександр Воскобойнік. – Поміняти вікна в школі, відремонтувати їдальню – це ті речі, потребу в яких ми розуміємо і вони не вимагають додаткового обговорення. Але є й інші, не менш важливі. У багатьох селах ледь не посеред населеного пункту ми бачимо чагарники, закинуті двори. А це ж візитівка, обличчя села. Тому нам треба разом активізуватися у цьому напрямку.

Традиційно цього року БФ «Урожай-громаді» проведе конкурс на 10 грантів. По 50 тисяч на реалізацію проектів зможуть отримати представники громад Черкащини та Київщини. Перевагу надаватимуть саме ідеям екологічного напрямку. Про це розповідає керівник БФ «Урожай-громаді» Тетяна Волочай.

– Ми плануємо організувати 5 еко-фестивалів у громадах. Так, минулого року в Ліплявській ОТГ ми влаштовували подібний. Тоді вдалося зібрати чимало команд з сусідніх громад та провести конкурс із плогінгу. Поки спортсмени під час бігу очищали значну територію поблизу Дніпра, учасників заходу розважали творчі колективи. Це було корисно та душевно. Ми ж хочемо цю культуру популяризувати й на інших територіях, – говорить Тетяна Волочай. – Але йдеться не лише про цей напрямок. Є плани і по озелененню територій, виконанню програм з водних ресурсів, благоустрою територій тощо.

За її словами минулоріч вдалося втілити в життя надзвичайно різні проекти, які пов’язані із розвитком сіл. Зокрема працювала програма « Здорові люди – здорова громада», допомагали і школам, місцями ремонтували дороги, займалися благоустроєм, підтримували родини АТОвців.

Тетяна Волочай зауважує, що «Урожай-громаді» працює переважно із громадами, на території яких присутнє їхнє підприємство. Однак охоче беруться реалізовувати й цікаві проекти інших громад, адже вони є корисними для значної частини населення.

Власне під час форуму директорка благодійного фонду порушувала питання: «Як бути цікавим для дофінансування». Участь в обговоренні взяли і керівники громад, які вже мали досвід співпраці на таких умовах із «Урожаєм»,  і ті, які лише планують розвивати свої території із залученням коштів.

Сільський голова села Шубині Стави, що на Лисянщині, Іван Демчук розповідає, що минулоріч завдяки співфінансуванню у центрі села вдалося облаштувати зону відпочинку для різних категорій населення.

– Ми виграли грант на реалізацію проекту «Шубиставська січ». Він передбачав створення місця відпочинку та розваг для дітей від 2 до 18 років. 50 грантових тисяч на ці роботи спрямував БФ «Урожай-громаді», близько 80 тисяч витратили власних коштів, – додає Іван Демчук.

Каже, що вже кілька років, як відійшли від практики, коли проекти на грант подає сільська рада. Останні три учать у конкурсі беруть безпосередньо жителі села, щороку пропонують по кілька проектів. Так влада намагається долучити людей до розвитку територій.

– Ми із 2015 року активно працюємо із МХП. Протягом цих років вони спрямовували кошти як на підтримку школи, так і ФАПу. У 2016-му році перекрили дах будинку культури. Це понад 600 квадратних метрів. Якби ж ці роботи не провели, то напевно будівля була б вже зруйнована, – говорить сільський голова.

Додає, що цьогоріч традиційно подаватимуться на конкурс грантів. Планують запровадити у населеному пункті роздільний збір сміття.

Схожу ініціативу завдяки БФ «Урожай-громаді» вже реалізували у Катеринополі. За словами селищного голови Івана Гегедоша, близько 30 тисяч гривень минулого року витратили на встановлення спеціальних баків для роздільного збору сміття. Це вдалося реалізувати на умовах співфінансування.

– Загалом наша співпраця з благодійним фондом та безпосередньо компанією триває уже протягом 5 років. За цей час ми провели ремонтні роботи у ДНЗ «Казка», реалізували проект «Безпечний перехід» та ще низку інших, – говорить Іван Гегедош.

Так, минулоріч компанія підтримала громаду 93 тисячами гривень. Ці кошти пішли як на благоустрій, так і на фінансову допомогу та проведення різноманітних заходів.

– Сьогодні я на форумі, бо, як творчій людині, мені хочеться бути в тренді. Для нас анонсували початок конкурсу нових грантів, окрім того це хороша нагода для знайомства з іншими людьми. Я приїхав переймати досвід, щоб цікаві ідеї втілювати вже вдома, – додає селищний голова.

Зауважує, що екологічний напрямок співпраці актуальний і для Катеринополя. Адже селище має низку проблем в роботі очисних споруд, водогону, очищення річок. За словами його очільника, це великий шмат роботи, який нині є нагода виконати за сприяння грантових коштів.

Та, окрім обміну досвідом та напрацювання стратегії співпраці, не оминули увагою і жінок напередодні 8 Березня. Директор ТОВ «НВФ «Урожай» Олександр Воскобойнік привітав очільниць сільських рад та ОТГ.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі
коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *