Екологи Уманського державного педагогічного університету створили гідрологічний заказник площею 3 га на території Степашківської селищної ради Гайсинського району Вінницької області.
Про це повідомляє пресслужба університету.
Перед створенням гідрологічного заказника робоча група з УДПУ здійснила наукову експедицію територіями Миколаївської, Одеської, Кіровоградської, Черкаської та Вінницької областей. Маршрут пролягав в межах басейну річки Південний Буг.
Під час експедиції було виявлено нові заповідні об’єкти у Центральній частині Південно-Бузького екологічного коридору.
У перший день учасники експедиції досліджували природу та екологічні параметри природного середовища Національного природного парку “Бузький Гард”. Зокрема, екологічний стан водних ресурсів, дію на них антропогенних чинників та трансформацію біорізноманіття під впливом господарської діяльності людини.
У другий день на основі здійсненого обґрунтування науковці науково-дослідної лабораторії “Екологія і освіта” та членів наукової школи “Екологія, охорона навколишнього середовища: освіта, наука, практика” під керівництвом Світлани Совгіри створили гідрологічний заказник “Каскад джерел”.
Заказник площею 3 га розташований на території Степашківської селищної ради Гайсинського району Вінницької області. До його складу увійшли ставок Павлівка, мала річка Афія (до експедиції була безіменною), 8 джерел, які було досліджено, розчищено та упорядковано.
Фото пресслужби УДПУ
Створили заказник за 1 день? Автор цього матеріалу зовсім не в темі. Для створення заказника спочатку відбуваються наукові дослідження. Потім вони оформляються письмово і подається схема земельної ділянки. Після цього виноситься на розгляд відповідної ради. І лише після всих пройдених етапів може бути створений заказник. Процес явно не одного дня.
Що означає – виявлені нові заповідні об’єкти? Заповідні об’єкти не виявляють, а створюють.