Імовірною причиною замору риби в р. Тясмин на Смілянщині екологи вважають дефіцит розчиненого у воді кисню, високу температуру й забруднення води речовинами, що окислюються.
Про це повідомляє начальник Управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександр Позянков.
Як писав “18000“, загибель риби зафіксували 16 червня в річці Тясмин. За попередніми підрахунками, загинуло майже 25 тисяч рибин. Замор виявили в районі с. Нечаївка.
Екологи взяли проби поверхневої води річки в районі автомобільного мосту с. Нечаївка, каналу на р. Тясмин в районі автомобільного мосту с. Нечаївка, в районі автомобільного мосту с.Степанки, у місці скиду КП “ВодГео” м. Сміла та на 1 км вище скиду КП “ВодГео” м. Сміла.
Концентрація розчиненого кисню становила від 0,6 до 3,9 мг/дм3 (при нормі не менше 4 мг/дм3). За результатами досліджень гідрохімічних показників, було зафіксовано великий вміст хімічного споживання кисню, азоту амонійного і фосфатів на створах: у районі автомобільного мосту с. Нечаївка, у районі автомобільного мосту с. Степанки та в місці скиду КП “ВодГео” м. Сміла.
За даними екологів, ймовірною причиною загибелі риби може бути дефіцит розчиненого у воді кисню, висока температура навколишнього середовища та води, а також забруднення води речовинами, що окислюються.
Розрахований розмір шкоди, завданої довкіллю внаслідок загибелі риби, склав 6 127 360 грн.