До п’ятнадцяти найкращих урбаністичних проєктів десятиліття в Україні потрапила експозиція Черкаського зоологічного парку.
Про це повідомляють на сайті “Хмарочос”.
Як зазначають у виданні, слово “урбаністика” почали вживати стосовно українських міст не так давно. Однак за останні десять років процес удосконалення таки міст розпочався.
Черкаський зоопарк потрапив до підбірки муніципальних проєктів з різних міст України, які стали втіленням нового погляду на комфортне середовище та прикладом змін.
Нагадаємо, в зоопарку працювала команда українських архітекторів з бюро Project 7, яка розробила дві нові експозиції ‒ “Вовки і ведмеді” та “Зубри і олені”. Принцип “зануреної експозиції” використали одним із перших в Україні.
– Ми прагнули розробити простір для тварин та людей, де архітектура забезпечить гідне співіснування, гуманне ставлення до тварин, безпеку та нестиме нові культурні цінності, – розповідає Сергій Русанов, засновник Project 7.
Архітектор додає, що ще однією ідеєю було створити привабливий зоопарк не завдяки збільшенню видів тварин у ньому, а цікавим комбінованим експозиціям, у яких архітектура допомагає краще розкрити різні аспекти їх життя.
У випадку з вовками та ведмедями, занурення забезпечується системою пандусів.
У частині для оленів та зубрів “занурити” відвідувачів у експозицію вирішили за допомогою системи містків, піднятих над зоною для тварин. Вони також розділяють вольєр на кілька окремих ділянок з міркувань безпеки. Ще однією особливістю зони став ставок, очищення води у якому відбувається завдяки спеціально підібраним рослинами.
– Вже після першого етапу реконструкції вдалося збільшити кількість відвідувачів з 90 до 176 тисяч на рік, а час відвідування – до однієї з половиною години. Нині в зоопарку триває реконструкція головного входу та водойми. Ми прагнемо досягти 250 тисяч відвідувачів на рік. Це оптимальна кількість, яка не зашкодить території і тваринам, й водночас дозволить зоопарку жити без залучення державних коштів, – розповідає Русанов.