Електроконвектор: за та проти

Коли за вікном вирують сильні морози, а центральне опалення не справляється з якісним обігрівом приміщення, настав час діставати електроконвектор. Стаціонарний обігрівач швидко нагріває кімнату та підтримує оптимальну температуру протягом дня. Принцип дії пристрою простий: важкі холодні повітряні маси на рівні підлоги потрапляють у конвектор через нижні решітки, де швидко нагріваються за допомогою ТЕНу, стають легшими та природним способом виводяться назад у кімнату через верхні напрямні жалюзі. У статті докладно розберемо плюси та мінуси опалювального приладу, щоб ви могли зробити вибір зі спокійною душею.

Плюси електроконвекторів

Електричний конвектор має цілий ряд переваг:

  1. Поступово і безперервно нагріває кімнату. Природна конвекція створює однакову температуру в усіх куточках приміщення.
  2. Високий коефіцієнт корисної дії (ККД). Прилад здатний нагріти навіть просторе приміщення за лічені хвилини та при цьому витрачає мінімум світла.
  3. Миттєвий результат. Не потрібно чекати пів години, поки нагріється приміщення: конвектори відразу починають роботу, а результат помітний вже за дві-три хвилини.
  4. Точний температурний режим. Дорогі моделі з вбудованим термостатом дають можливість встановити бажану температуру і безперервно її підтримувати те, що потрібно для людей, чутливих до навколишніх умов.
  5. Безпека. У разі перекидання електроконвектор автоматично вимикається. Це ж відбувається, якщо в електромережі трапляються перебої, коротке замикання або пристрій перегрівається. Оскільки тепле повітря виходить через верхні отвори, а сам корпус не нагрівається, обпалитись ногою об лицьову панель неможливо.
  6. Дизайн на будь-який смак. У продажу легко знайти як класичну кліматичну техніку чорного/білого кольору, так і оригінальні моделі, стилізовані під камінь чи деревину.
  7. Безшумна робота. Рівень шуму в електричних конвекторах рідко перевищує 20-30 дБ: не чути практично нічого, крім тихого гудіння та періодичного потріскування.
  8. Екологічність. Конвектор не спалює кисень, не сушить повітря, а для живлення використовується нешкідлива для навколишнього середовища електрика.
  9. Простота встановлення та експлуатації. Можна поставити конвектор на підлогу або повісити на стіну через спеціальну планку. Для його використання не потрібно реєструватись у відділі ЖКГ (на відміну від автономного опалення). Пристрій не потребує обслуговування, техогляду або заміни деталей. Термін служби сягає 15 і більше років.

Мінуси електроконвекторів

Недоліків у електричних конвекторів майже немає. До незначних мінусів можна віднести збільшені рахунки за спожиту електроенергію (але це дешевше, ніж проводити додаткові батареї в центральному опаленні). Електроконвектори складно ремонтувати, проте вони рідко виходять з ладу. Навколо них швидко накопичується пил. Втім, невеликі мінуси тьмяніють на тлі очевидних переваг приладу.

*Реклама

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі
коментарі
1 Коментар
  1. Головний недолік електроконвектора так і не озвучили. Не працює на дровах 😊
    А коли взимку так вимикатимуть світло, а прогнозують, що вимикатимуть навіть на більший час ніж зараз, толку з тих електроконвекторів буде нуль.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *