14 березня відділ житлово-комунального господарства Уманської міської ради повідомив намір укласти договір на закупівлю послуг з обслуговування місцевих фонтанів. Угода укладається за результатом проведених відкритих торгів, участь у яких взяла одна компанія – місцевого депутата. Ймовірна ціна договору майже 2 млн гривень.
Відповідна інформація міститься у системі “Прозорро”
Закупівля відповідних послуг була оголошена 6 березня, прийом пропозицій учасників тривав 14 березня. В результаті пропозиція надійшла лише одна – від місцевого товариства “Тім-см”. Вартість послуг, запропонована учасником склала 1,94 млн гривень, що співмірно з очікуваною вартістю замовників.
В результаті розгляду, чиновники задовольнили документи, подані “Тім-см” і протягом найближчих днів з ними може бути укладена відповідна угода. Термін надання послуг – до кінця поточного року.
Як раніше писав 18000, тендерною документацією передбачено розконсервація місцевих фонтанів, їх обслуговування протягом сезону та консервація по його завершенню. Серед об’єктів, які мають обслуговуватися підприємцями, зокрема і збудовані протягом останніх років фонтани.
У своїй тендерній пропозиції компанія зазначила, що має попередній досвід надання аналогічних послуг місцевому дендрологічному парку “Софіївка”.
У попередні роки послуги із обслуговування місцевих фонтанів надавали підрядники із Київської області. Спочатку це була компанія “Імперія води України”, що у 2016 році почала будувати у місті 3Д-фонтан, коштом субвенції з місцевого бюджету. Тоді компанію разом з іншими учасниками тендеру запідозрили у змові, яка фактично була встановлена Антимонопольним комітетом України.
У минулому році послуги надавалися столичною фірмою “Діон-Україна”, що спеціалізується на будівництві та обслуговуванні фонтанів та їх комплексів.
До 2023 року цьогорічний переможець “Тім-см” участі у подібних закупівлях уманських комунальників не брав. Всього у активі компанії нині 45 угод із публічними розпорядниками коштів, частина з яких укладена із відділом житлово-комунального господарства Уманської міської ради. Їх предметом є переважно розгортання мережі відеоспостереження у місті. Директором підприємства є Ігор Луценко, а власником місцевий політик та депутат Сергій Кисляк.
Ще одна компанія у власності Кисляка протягом року отримала низку підрядів від комунальників на обслуговування вуличної інфраструктури, зокрема мережі зовнішнього освітлення та світлофорів. Активізація компаній Кисляка в частині надання послуг із обслуговування комунальної мережі міста відбулася у минулому році.
Водночас у коментарі 18000 сам політик не став пов’язувати цей факт із власною діяльністю депутата.
***
Цей матеріал було підготовлено журналістом ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» у межах проєкту «Медіа та громадянське суспільство задля демократизації та доброго врядування в Євразії», що фінансується Міністерством зовнішніх справ Королівства Норвегії та втілюється Інститутом висвітлення війни та миру. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» i не відображає погляди Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру»
Оперативні новини від команди “18000” – у нашому телеграм-каналі “Шо там у Черкасах?”