Фітнес у режимі COVID
Як Катя Жесть в один день
змінила офлайн на онлайн
Вона в один день закрила фітнес-студію в столиці України та перейшла в онлайн. Через карантин втратила 150 клієнтів офлайн, але надбала понад пів тисячі – нових. І все "дякуючи" COVID-19.

Відома українська фітнес-тренерка Катя Жесть перевернула свій бізнес з ніг на голову в прямому сенсі цього слова. Тепер замість щоденних тренувань у залі вона продає свої послуги в мережі.

Сьогодні Жесть – це:
  • марафони в інстаграм;
  • індивідуальна робота з клієнтом;
  • "лакшері"-персоналки;
  • нова програма схуднення "Мінус".
                  Антидоти ковід
                  18000 починають цикл публікацій "Антидоти COVID-19" про історії п'ятьох людей, які обійшли карантинні правила, не порушуючи їх. Ми розкажемо про неординарні рішення, трансформацію бізнесу, професії чи життя, до яких наших героїв підштовхнула саме епідемія коронавірусу.
                  Перша героїня – Катя Жесть
                  Відома тренерка, донедавна – власниця двох фітнес-студій. Вихопити її на дві години спілкування – це надзавдання. Її день розписаний похвилинно.

                  "Як тільки я виходжу з інтерв'ю, в мене 4 зустрічі в зумі... Мене драйвує, що ми робимо те ж, але в інших масштабах". І про це – у першій історії.

                  Ми розкажемо з чого починала Катя Жесть, як коронавірус змінив вектор руху її бізнесу та про силу онлайну.
                  Катя Жесть – 29 років, одружена, має 2 дітей.

                  Перше тренування: у 18 років провела персоналку для своєї куми.

                  Вартість – 35 гривень.

                  У 2012-му – відкриває у Черкасах фітнес-студію "Жесть", яка діє досі. Та з березня 2020-го вже без Каті.

                  У березні 2018-го – нову студію у Києві. Рівно через два роки закриває її через карантин.

                  Основне завдання: "Зробити "Жесть" для всіх"

                  "Наші клієнти – абсолютно різні люди: від жінки, що продає сало на базарі, учительки початкових класів до бізнесвумен. Ми знайшли універсальний формат роботи".

                  Яка Жесть сьогодні?
                  Від онлайн спорт-клубу до додатку в App Store
                  За пів року в бізнесі онлайн вона запускає нову програму схуднення "Мінус". Це перехідна платформа для Каті Жесть на шляху до створення додатку в App Store.
                  – Сьогодні ми робимо продукт для сучасної нової людини, яка занурена в ІТ. 90% бізнесу через 5-7 років перейде на аутсорс. Україна прийде до цього через 4 роки, і я хочу бути першою. Поки мене можна знайти в інстаграмі. Тут я маю 500 клієнтів. Саме для них ми розробили платформу, на якій можна обрати послугу. Це той же марафон, але він структурований. Ти заходиш в особистий кабінет, у тебе є відеоінструкції, кожен день розпланований, – розповідає фітнес-тренерка.

                  Та на шляху до "Мінусу" Катя створила спорт-клуб "Жесть онлайн" та дві послуги персональної роботи з клієнтом.

                  Перша – це індивідуальні заняття (складання раціону, комплексу вправ та персональна консультація кожні три дні). Друга лакшері-послуга, з якою вона першою зайшла на ринок України, – це робота з клієнтом на його території.

                  – Я приїжджаю до клієнта раз на місяць, живу у нього три дні, підлаштовую всю систему тренувань та харчування, відштовхуючись від його життєдіяльності. Зараз ми їздимо по всій Україні, у мене є клієнти із ближнього зарубіжжя: Італія, Польща. Але це дорогий курс, який розрахований мінімум на пів року, і він вартує 6-10 тисяч доларів, – розповідає Катя Жесть.

                  »
                  Скільки коштує "Жесть" в онлайні?
                  450 гривень
                  7 днів програми
                  схуднення "Мінус"
                  750 гривень
                  14 днів програми
                  схуднення "Мінус"
                  1200 гривень
                  30 днів програми
                  схуднення "Мінус"
                  900 гривень
                  місячний абонемент
                  в онлайн-зал Жесть
                  6000 гривень
                  місяць індивідуальних
                  онлайн-занять із клієнтом
                  1500 доларів
                  місяць персоналок
                  з виїздом до клієнта

                  »
                  Якщо хтось думає, що онлайн це дешево і просто, то він помиляється
                  Онлайн-заняття Катя знімає в окремій кімнаті вдома. Всі марафони створює у спецстудії, аби клієнту, який бачить її вперше, було комфортно.

                  – Якщо хтось думає, що онлайн це дешево і просто, то він помиляється, - говорить Жесть. – Під час старту будь-якої програми, будь-якого ефіру я хвилююся: як відповім, за коментарі, чи всім зрозуміло,адже я не бачу очей клієнтів. Я дуже стомлююсь. Це робота 24/7.

                  В офлайні все по-іншому: провела кілька тренувань, приїхала додому, відклала телефон, і наступного дня все по колу. Окрім того, поруч є команда, яка бере на себе частину операцій.
                  – У мене кілька місяців тому були моменти, коли я розуміла, що більше так не можу. Мені потрібно було відкласти телефон і вийти хоча б на 30 хвилин. Це час, якого у мене ніколи немає. Я постійно тримаю телефон у руках, усі месенджери відкриті, я залучена в усі процеси, – розповідає Катя.
                  Про коронавірус та закриття київської студії
                  Вона закрила київську студію фактично в один день. І все попри ріст клієнтів та шалений попит на столичну "Жесть".

                  – Коли я почула про коронавірус, ризик карантинних обмежень я нічого не відчувала, я була настільки заюзана тоді. У цей період мені потелефонувала моя подруга-бізнесменка і сказала: "Катя, нічого не купуй зараз, ні у що не вкладайся". Я поклала слухавку і подумала: "Лєна, про що ти говориш, я вже все купила і кого-кого, а мене це точно не торкнеться". Я була настільки відірвана від світу через цю підприємницьку рутину. Поки 16 березня не отримала дзвінок від іншої клієнтки, яка працює в Київській міській державній адміністрації, – пригадує Катя.

                  Вона почула у слухавку дві ключові речі. Перша – з наступного дня Київ фізично вимирає. Друга – пораду піти в онлайн. І вже вранці вона сказала чоловіку, що київська студія припиняє існування, а за вечерею вони обговорили деталі.

                  – Ми ухвалювали холодні тактичні рішення. У той момент я розуміла глобально, вперше у житті, що світ змінився, і він не буде іншим. Треба зняти рожеві окуляри. Краще першою сісти у цей потяг, аніж останньою. Наступного дня я вийшла з дому і в мене було зі 150 клієнтів 70 осіб, які підтвердили, що тренуватимуться онлайн, – пригадує Катя.

                    »
                    Інстаграм-рекорди та принципи Жесті в бізнесі
                    Вона перша дівчина в Україні, яка в інстаграмі зібрала
                    22 тисячі учасників на безкоштовному марафоні 15 липня. На безкоштовне онлайн-тренування з Катею вийшло понад
                    7 тисяч учасників. До рекорду України бракувало 3 тисяч.
                    – Це той день, коли ти прокидаєшся і розумієш: "Сука, мама, я популярна, я відома". Того дня нас згадали близько 5 тисяч осіб у своїх постах. З 26 тисяч підписників за цей період їхня кількість зросла удвічі, до 52. 10 тисяч відразу приніс безкоштовний марафон. Це такий крутий "вброс", коли ти прийшла і застопорилась. Це все стратегія, – говорить Катя Жесть. – В онлайні немає бази, немає сезону. Тут ти відкриваєш вікно: і в тебе Австралія, Америка, Європа. Потрібно підібрати правильні алгоритми роботи і свої капітали спрямувати на проект. Бо я вже сформована як тренер, мені не треба будувати бренд, у мене все готово. Мені потрібно було перепакуватися. Це все, що я зробила.


                    У викладанні фітнесу в онлайні для Жесті все змінилося. На камеру працювати складніше, адже ти не відчуваєш клієнта, відразу тренуєш людей з різним рівнем фізичної підготовки. А тому і темп мовлення став повільнішим, і формулювання стали чіткішими.

                    – Якби не карантин, я однозначно не стояла б на місці, була б нова історія. Я б щось поламала, побудувала нове, зробила б ребрендинг, пов'язаний з ковід. На найближчі 5 років офлайну я мала у планах ще одну студію в Києві, у спальному, густонаселеному районі, як наприклад, Осокорки. І ще одну – у невеликому місті, на кшталт Черкас. Та карантин став каталізатором. Я взагалі не знаю, де я буду через 5 років. Моє завдання – закрити цей рік додатком в App Store. Все, – резюмує Жесть.

                    »
                    Три принципи Жесті в бізнесі
                    Ніколи не чекати заробітку
                    На старті онлайн-бізнесу ми не думаємо: вийдемо в нуль чи матимемо прибуток. Наше завдання запуститися, хоч на колінці, щоб потім зробити висновки.
                    Постійно самовдосконалюватися, робити кращим свій продукт
                    Люди до тебе ходять, якщо ти робиш щось нове. Якщо ти хочеш, аби твій продукт продавався, потрібно займатися маркетингом. Зараз ми запускаємо онлайн-курс. Рівно за три місяці ми його перепишемо, і вся моя команда про це знає. Я розумію, що велика кількість людей купує його повторно. Вони не можуть дивитися одну й ту ж інформацію вдруге.
                    Дисципліна
                    Я вірю в структуру. Поясню чому. Життя жінки бізнесмена влаштоване таким чином, що вона, окрім того, що займається підприємництвом, чи просто чимось живе та горить, несе величезні енерговитрати на сім'ю, на стосунки з чоловіком, з дітьми. І цей весь зовнішній мікроклімат дуже сильно її вбиває. У прямому сенсі цього слова. Якщо у тебе немає внутрішньої структури та дисципліни – ти навряд чи дійдеш до точки.

                    »
                    Про родину та побут
                    Онлайн дозволив Каті відчути себе по-справжньому жінкою та мамою. Тепер вона тренує 500 осіб за годину, а не витрачає цілий день на заняття із 200 клієнтами. Вона більше часу проводить із рідними, самостійно планує свій день та може працювати в будь-якій точці світу.
                    – В офлайні мій день день розтягувався. Я повинна була фізично перебувати у студії. Зараз я можу тренувати за годину пів тисячі людей і при цьому мені не треба нікуди їхати. Я вранці прокидаюся, буджу своїх дітей, купаю їх. Це для мене важливо. Я відвожу свою старшу доньку в дитячий садочок, забираю її звідти, – ділиться Жесть. – Та й фізично по-іншому себе почуваю. Раніше я увесь час жила у крепатурі, в стані, коли в тебе все болить. Я не могла існувати без масажів, саун. Бо це підтримуючі процедури. Ти постійно ходиш до косметолога, ти постійно робиш якісь ін'єкції, бо сон не допомагає відновитися.
                    З онлайном змінився і раціон, адже Катя втратила кілька кілограмів. Пішла м'язова маса через різке зниження кількості тренувань на день. Сьогодні Жесть повернулася до 12 тренувань та бігу щотижня.
                    – Я стала мамою, дружиною. І мені від цього комфортно. Я можу планувати свій графік і від цього кайфую. У мене в авто лежить штатив, я маю телефон, і мені потрібні лише нормальні апартаменти чи квартира, щоб вийти в ефір, – говорить Катя.

                    У неї партнерські стосунки з чоловіком не лише в бізнесі, а й в родині. Катя зізнається, побутовими справами по дому вона практично не займається. Натомість із чоловіком максимально приділяють час вихованню дітей, стосункам та планам.

                    "Пристегивайте ремни, поехали!"


                    Постійна рубрика в Інстаграмі Каті Жесть

                    – Це пости, де я показую голе тіло, свою красу, те, що я несу в маси. Це про те тіло, яке ми продаємо. Бути гарною для мене – це мати хорошу форму. А це щоденна рутинна робота, це складно. Коли ми бачимо гарну, доглянуту жінку в 45 років – це про складно. Бо бути такою у 20 – це просто.

                    "Пристегивайте ремни" – це про зміни. Ми завжди десь шокуємо публіку: "Як вона могла виставити свою попу, як на це відреагував її чоловік". Якби мій чоловік якось реагував на голу попу, то наврядчи б я досягнула таких успіхів. Бо мій чоловік приймає мою самореалізацію в усіх її виявах. Як і я його.