У ці хвилини в черкаській філармонії відбувається всеукраїнський Форум взаємовигідного партнерства бізнесу, влади і громади. Захід відбувається вже шостий рік поспіль.
У ньому беруть участь голови об’єднаних територіальних громад, представники обласної влади, а також агрохолдингу МХП, які спільно з благодійним фондом “МХП – Громаді” і є організаторами форуму.
Окрім черкащан, на форум приїхали гості з Дніпропетровської, Вінницької, Івано-Франківської, Київської, Хмельницької, Львівської та інших областей.
Форум транслюють онлайн у Фейсбуці, аби до нього долучилися ті учасники, які не змогли приїхати через проблеми з погодою. Приєднатися до перегляду можна ТУТ.
Староста села Наталія Баб’як приїхала на форум із Корнелівки. Жінка вже шість років працює із фондом “МХП – Громаді”. Першим спільним із БФ проєктом було облаштування громадських криниць. Опісля в селі з’явилася справжня фітнес-студія: закупили тренажери та спортивний інвентар. За нею облаштувати і спортивний хаб – уже з вуличними тренажерами на території стадіону.
– Один із найважливіших наших спільних проєктів – розчищення ставка. Нестача води – болюча проблема для багатьох, але в нас вона ускладнюється ще й тим, що село розташоване на пагорбі. Один бережок ми вже розчистили. Не лише для того, щоб можна було там відпочивати, це ще й джерело водопостачання у криниці, з яких подається для частини села вода. Поставили там альтанки, запустили рибу, – говорить пані Наталія.
Минулоріч спільно з фондом “МХП – Громаді” у селі вдалося підвести воду до фельдшерсько-акушерського пункту.
Директорка БФ “МХП – Громаді” Тетяна Волочай зазначає: фонд, що шість років тому почав свою роботу н а Черкащині, нині вже працює у 14 областях України.
– Наша мрія – подолати патерналізм у головах громад. Ми хочемо зробити їх проактивними і самозарадними. Для цього в нас багато проєктів, які передбачають розвиток партнерства. Починаючи від громади, конкретних людей, поширюємо проєкт на бізнес, інші донорські фонди, благодійні громадські організації, – говорить Тетяна Волочай.
За її словами, після сьогоднішнього форуму за участі бізнесу, влади та ОТГ, подібні заходи відбудуться і в інших областях, де працює ПрАТ МХП. Їхня ціль – розповісти про можливості, які підприємство надає жителям громад.
Цьогоріч громади Черкащини можуть узяти участь одразу у двох конкурсах мікрогрантів: “Село. Кроки до розвитку” та “Час діяти, Україно!”
Заступник голови правління МХП з корпоративної соціальної відповідальності Ігор Лещенко пригадує: до проєктної діяльності підприємство прийшло не одразу.
– Спочатку ми надавали допомогу тим, хто перший до нас звернеться. Але в очах наших закордонних партнерів це виглядало, як підкуп, адже там корпоративна соціальна відповідальність втілюється інакше. Ми дійшли висновку, що треба йти туди, куди рухається весь світ. Так з’явився фонд “МХП – Громаді”. Ми перейшли від надання коштів тому, хто перший попросив, до проєктної роботи. Наша ціль – допомагати організуватися людям для вирішення проблем громади, – сказав Ігор Лещенко.
Також він розповів про масштаби виробництва МХП і розміри інвестицій у розвиток регіонів. Сьогодні у МХП працюють 28 тисяч працівників. На благодійність підприємство минулоріч спрямувало понад 200 мільйонів гривень.
За словами директора ТОВ “НВФ “Урожай” ПрАТ МХП Олександра Воскобойніка, для підприємства важливо розвивати громади, в яких воно має свої потужності. Нині “Урожай” надає робочі місця 1300 черкащанам. Підприємство реалізує свою діяльність у 100 селах Черкаської області.
– Минулого року ми сплатили у місцеві бюджети близько 155 мільйонів. “Урожай”, як і весь МХП, платить усе “по-білому”: і кошти за оренду, і зарплату. У нас одна з найвищих орендних плат по всій Черкаській області, це підтверджує статистика. Ще 110 мільйонів “Урожай” сплатив у державний бюджет. А що таке податки? Це кошти, які потім частково повертаються у нові дороги, інфраструктуру тих сіл, де ми працюємо, – говорить Олександр Воскобойнік.
Привітати учасників форуму прийшли голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Скічко та голова Черкаської обласної ради Анатолій Підгорний. Вони пообіцяли підтримку ОТГ Черкащини та подякували бізнесу, який долучається до їхньої розбудови.
– Сьогодні з Черкащини починається новий тренд, адже після цього форуму подібні відбудуться в інших куточках України. Це приємно. Я звертаюся до всіх голів ОТГ, які є сьогодні тут, і які дивляться нас онлайн: ви маєте повірити у те, що ви можете робити зміни. І так у вас усе вдаватиметься. А ми готові допомагати, – зазначив голова ОДА Олександр Скічко.
*Іміджева інформація