Газова колонка чи накопичувальний водонагрівач: якому з пристроїв надають перевагу українці

Що краще обрати для забезпечення гарячого водопостачання у житлових приміщеннях, не під’єднаних до централізованої мережі: газову колонку чи водонагрівач накопичувального типу?

Вибір обтяжується безліччю важливих нюансів, які можуть зіграти вирішальну роль у процесі подальшої експлуатації.

Електроенергія чи газ

Орієнтуватися при виборі водонагрівача варто на тип ресурсів, які він використовує для роботи:

  • Абоненти централізованої мережі газопостачання можуть встановити газові колонки. Замовити економічні і зручні у використанні газові колонки Zanussi можна на www.moyo.ua. 
  • Для будинків з автономною системою опалення, як тепла підлога або інфрачервоні керамічні панелі, оптимальним рішенням стане електричний бойлер.

Вартість природного газу вища за ціну електроенергії, але через різну ресурсозатратність витрати на утримання колонки та бойлера є приблизно однаковими. Саме тому обидва різновиди нагрівачів користуються популярністю.

Економічність

Проточний водонагрівач використовує природний газ лише безпосередньо під час активного нагрівання води – у періоди простою для пітдтримки його робочого стану ресурси не потрібні.

В той самий час електричний бойлер періодично споживає електроенергію навіть у режимі пасивної експлуатації для підтримки стабільної температури води всередині бака.

Безпека та екологічність

Працівники аварійної газової служби переконують, що колонка більш безпечна, оскільки її монтаж необхідно попередньо узгоджувати з представниками газового господарства. Професійна перевірка умов використання та якості самої газової колонки дозволяє переконатися в її надійності та безпечності.

Сучасні бойлери повинні бути оснащені різноманітними запобіжниками та захисними елементами. Пристрій без цих деталей вийде з ладу при перших перепадах напруги в електромережі.

Розміри і зовнішній вигляд

За цим параметром беззаперечну перемогу на думку українців здобувають газові колонки. Вони мають значно менші розміри. Причина їхньої компактності – відсутність громіздкого бака для накопичування та зберігання гарячої води. Зовнішній вигляд більшості газових проточних водонагрівачів мінімалістичний та лаконічний, однак деякі виробники віддають перевагу яскравим та кольоровим дизайнерським рішенням. Водонагрівач у квітчастому корпусі або модель з зображенням пейзажу чи архітектурної споруди на фронтальній панелі – цілком звичне явище.

Обслуговування

І газові колонки, і електричні бойлери час від часу потребують специфічного догляду. Наприклад, теплообмінник газової колонки регулярно потрібно чистити від накипу, а бак накопичувального бойлера – від осаду. Відповідно, за складністю обслуговування обидва пристрої знаходяться приблизно на одному рівні.

Однозначну відповідь, яким саме водонагрівачам надають перевагу українці, наразі дати просто неможливо. І газові нагрівачі проточного типу, і накопичувальні моделі однаково ефективно використовуються для підігріву води в домашніх умовах.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *