Карантин live. 20: більше обмежень для Кам’янки, премії медикам країни та молодість втрат пандемії

Сотня тестів і тільки одна підозра в області, підготовка закладів обов’язкової обсервації й всеукраїнський освітньо-карантинний проект, зведена за два дні лікарня в Центральному парку США й голодні ризики безтуристичного нині Таїланду. Головне за 20-ий день карантину в традиційній добірці від команди “18000”.

Черкаси: без нових пацієнтів і жорсткіший карантин для Кам’янки

Протягом цієї доби на Черкащині не виявили жодного випадку захворювання на COVID-19. За минулий день зробили 188 ПЛР-тестів, за цей – 94. Протягом тижня протестували 345 осіб. Нині лабораторно підтверджено 50 фактів інфікування коронавірусом на Черкащині. Зокрема, у Кам’янці – 28, у Черкасах – 10 фактів, в Умані – 6, Шполі – 3, Городищі, Каневі й Лисянці – по 1. Перший хворий в Умані майже одужав. Його перший із двох необхідних тестів – негативний. 

Водночас сьогодні в жительки Кам’янки виявили підозру. Нині триває перевірка. Як повідомив у своєму вечірньому відеозвіті керманич області, незалежно від наявності чи відсутності нових підозр, комісія вирішила вже з цієї ночі повністю заблокувати в’їзди й виїзди з міста. Обмеження починає діяти вже з півночі й триватиме до 6-го квітня. В’їзд дозволять лише атомобілям екстрених служб, а також спеціальним рейсам, які отримуватимуть дозвіл у місцевій адміністрації. Також – забороняють перебувати надворі групам у понад три особи. 

Поза тим нині з’ясовують, як саме підчепили коронавірус четверо лікарів. “Цей факт потребує уваги. Чи це самі лікарі нехтували засобами захисту, або якісь недопрацювання з боку адміністрації лікарні. Працює комісія. Вона дасть висновок, і ми відреагуємо на ці факти”, – заявив голова ОДА. Сьогодні в місто відправили вантаж індивідуальних засобів захисту для медиків. 

Учора Черкащина отримала вантаж із близько 10 тис. засобів індивідуального захисту для медиків. Йдеться про 4 тисячі респіраторів, стільки ж медичних масок та 1,2 тис. захисних костюмів. 

Кілька днів поспіль смілянські медики виїжджають для відбору аналізів до пацієнта додому. Спецбригада виїздить до тих, хто має відповідну симптоматику або нещодавно повернувся з-за кордону. Лише за вчора медики відібрали сім зразків. 

Через пандемію черкаські ліси закрили для відвідування та відпочинку. Варто зазначити, що таке рішення було зумовлено як карантинними обмеженнями, так і високим класом пожежної небезпеки, що спричиняє часті займання в екосистемах. Також заборонений в’їзд до лісів на транспортних засобах у період високого та надзвичайно високого класів пожежної небезпеки.

Україна: фінансова подяка лікарям і школа в телевізорі

Вранці ЦГЗ та МОЗ сповістили про 69 нових випадків захворювання, зареєстрованих за добу. Від початку пандемії в Україні діагностували COVID-19 549 особам. Найбільше хворіють люди на Київщині (159 випадків), у Чернівецькій області (90 випадків) та Тернопільській (78). На Закарпатті, Полтавщині, Харківщині й Херсонщині виявили по одному хворобу. Із нульовим показником досі лишається Миколаївщина. 

Україна 31 березня

МОЗ нагадує, що відтепер допомогу хворим на коронавірус надаватимуть за новим алгоритмом. Обов’язково госпіталізують осіб у середньому й тяжкому станах й тих, хто в групі ризику щодо розвитку ускладнень. До цієї групи медики зараховують осіб з:

  • тяжким перебігом артеріальної гіпертензії,
  • декомпенсованим цукровим діабетом,
  • імуносупресивними станами,
  • тяжкою хронічною патологією дихальної та серцево-судинної систем,
  • нирковою недостатністю,
  • аутоімунними захворюваннями,
  • тяжкими алергічними хворобами,
  • цереброваскулярними захворюваннями в стадії декомпенсації,
  • онкологічними захворюваннями.

Вагітні жінки з підозрою на COVID-19 мають бути госпіталізовані у спеціалізований стаціонар. Терапію здійснюватимуть із урахуванням стандартів ведення вагітності. Іншим пацієнтам рекомендоване лікування вдома. 

Лікарям інфекційних відділень, які борються з коронавірусом, доплатять від 5 до 10 тисяч гривень. Перші фінансові спрямування медики столиці отримають вже за квітень. На доплати столичним медикам спрямували майже 900 млн грн. 

Уже з квітня медикам країни підвищать зарплату. Про це заявив прем’єр-міністр України. «Нам немає коли чекати, медики вже працюють на передовій – і оплата їхньої праці має бути відповідною вже зараз, а не через тиждень чи через місяць», – додав уже президент Зеленський. 

У цьому ж повідомленні Офісу Президента зазначено, що в Україні вже готовий 61 заклад для обсервації українців, які прибувають з-за кордону. Як і анонсували раніше, їх облаштували в готелях і санаторіях. У ці об’єкти вже спрямували окуляри, костюми і маски для захисту людей.

За порушення правил карантину в Україні склали вже 3 120 адмінпротоколів. Із них понад півтори сотні – лише за минулу добу. Також відкрили вже 33 кримінальні провадження. 

Держава запускає всеукраїнську школу онлайн. На час карантину вчителями для всіх школярів 5-11 класів стануть 40 педагогів із Києва. Уроки транслюватимуть на 11 телеканалах країни щобудня із 10-ої години ранку. Також уроки можна буде переглянути на офіційних сторінках Міністерства освіти і науки України у Facebook та YouTube.


30 українці лікуються від коронавірусу в різних країнах світу. Водночас восьмеро наших громадян уже успішно одужали, чотири жінки померли. Нині 11 тисяч українців очікують свого повернення на Батьківщину.


Попри карантин, Україна доправила в Чилі учасників 25-ої Української антарктичної експедиції, які мають змінити на станції «Академік Вернадський» своїх колег. За  впровадженими в Чилі обмеженнями члени експедиції будуть на обсервації, після чого зможуть продовжити шлях до Антарктиди кораблем.

Світ: молодість втрат і крадіжка “Ван Гога”

Цієї доби кількість захворілих у світ перевищила 800 тисяч осіб. Зафіксовано вже майже 173 тисячі випадків одужання, 39 тисяч пацієнтів померли. За кількістю інфікованих Іспанія вже обійшла Китай і стрімко наздоганяє Італію. 

Італія національною хвилиною мовчання вшанувала пам’ять померлих від коронавірусу. Протягом місяця від першої смерті хвороба забрала життя 11 591 жителя Італії. Лише вчора від коронавірусу померло 812 італійців. Мерка Риму зазначила, що це найбільша втрата з часів Другої світової війни. У знак солідарності з країною Ватикан приспустив біло-жовті прапори.

За прогнозами фінансистів, карантинні заходи обвалять економіку країни найглибше за останні десятиліття. 

Хвороба в Британії збільшує втрати. Минулої доби від коронавірусу померло 393 особи. Це найбільше з початку пандемії. Загалом, недуг забрав життя 1 801 жителя туманного Альбіону. 

Через активне поширення коронавірусу в США – посеред Центрального парку Нью-Йорку звели польову лікарню. Спорудили її за 48 годин. Вміщує медзаклад 68 ліжок, 10 з яких у імпровізованій реанімації. Остання для тих, хто потребуватиме підключення до апаратів ШВЛ.

Кількість хворих у США майже сягнула 165 тисяч. Шість тисяч осіб вже одужали, 3 173 – померли. 

У Бельгії хвороба забрала життя 12-річної дівчинки. Дитина три дні пробула в гарячці. Ніякої інформації про будь-які супутні захворювання в медиків не було. Позавчора недуг забрав життя 14-річного португальця, раніше від коронавірусу померла 16-річна  жителька Франції. Це наймолодші пацієнти Європи. Як зазначає “The Tribune”, змусили медиків задуматись. Адже на початку пандемії сповіщали, що COVID-19 майже безсимптомний для дітей.

Стаття у “The Tribune”

У Росії за добу виявили пів тисячі хворих. Загальна кількість недужих на коронавірус – більше 2 300. Держдума підтримала закон, який дозволяє запровадити надзвичайну ситуацію. Максимальне покарання за порушення карантину – сім років ув’язнення. До п’яти років тюрми за поширення фейків про хворобу. 

Головний лікар медзакладу в Новій Москві інфікований коронавірусом. Про це він написав у своєму “Фейсбуці”. ЗМІ зацікавилися цим випадком насамперед через те, що тиждень тому лікар тис руку Путіну. Без рукавичок.

У світі все частіше використовують дрони для боротьби з пандемією. Китай ще в лютому використовував безпілотники для сканування й ідентифікації облич для виявлення хворих, фото яких завчасно вносили в базу. Потім людей заганяли додому. У більшості країн такі методи заборонені, як такі, що порушують права людини. Нині в ОАЕ дрони використовують лише для дезінфекції вулиць. 

Через туристичні обмеження слонам Таїланду загрожує голодування. Про це пише “AFP”. За підрахунками королівства, для показу туристам задіяно майже 2 000 слонів. А методи утримання й виховання й до карантину не у всіх були гуманними. Нині підприємцям бракує грошей, аби повноцінно харчувати тварин. Одному слону в день потрібно 300 кг харчів. Компанії попереджають, що тварин продаватимуть зоопаркам чи на незаконну лісозаготівлю. 

слони таїланду

У Нідерландах із закритого на карантин музею вкрали картину Ван Гога. Інцидент трапився саме в день народження художника. Грабіжники розбили скляні двері музею і поцупили полотно “Пасторський сад в Нюєнені навесні”. Точна вартість картини невідома, її музей орендував для виставки.

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *