В області не фіксують нових хворих, але в Черкасах закривають на карантин хірургію Третьої лікарні. Медики Харкова страйкують через недоплати, а Кличко вимагає перевірити нічні клуби, які не мали прочиняти дверей. У Кенії до проблем із пандемією додалося ще й наймасштабніше за 70 років нашестя сарани, тим часом пінгвіни Канзасу неспішно знайомляться з Караваджо й Моне.
Чергова хроніка, вже 68-го дня карантину у тезах, фактах і цифрах від команди “18000”.
Черкащина: карантин у хірургії Третьої міської та живі картини художнього музею
Минулої доби на Черкащині не зареєстрували жодного підтвердженого випадку COVID-19. Кількість ПЛР-тестів, зроблених учора, – 205.
Загальна кількість виявлених інфікованих – 372 особи. Одужали 270 пацієнтів (72,6%), 16 – померли (4,3%).
Учора одужали всі інфіковані жителі Золотоноші.
Минулої доби в Черкаську міську інфекційну лікарню надійшло п’ять пацієнтів із COVID-19 і стільки ж виписали. Станом на сьогодні в медзакладі перебувають дев’ятеро хворих на коронавірус, двоє із яких – на кисневих концентраторах.
Перше хірургічне відділення Третьої міської лікарні Черкас закрили на карантин. Наприкінці минулого тижня у медзакладі виявили ще двох хворих COVID-19. Обидва хворі перебували в лікарні майже місяць, мали тяжку хірургічну патологію. Зараз їх перевели в інші лікувальні заклади, де вони продовжать лікування. Згодом у лікарні протестували медичний персонал. COVID-19 було виявлено в медичної сестри, яка була носієм вірусу. Нещодавно в Третій міській уже закривали два відділення на карантин: неврологію та пульмонологію.
Кожен 3,5 випадок захворювання на COVID-19 в області – інфікування медичного працівника. На Черкащині з підтвердженим діагнозом коронавірусної хвороби 100 медиків. Із них 70 – вже одужали, 5 – на стаціонарному лікуванні, 25 – вдома на самоізоляції.
У Кам’янці через карантин зменшився місцевий бюджет. В ОТГ проаналізували його наповнення цієї весни, а також те, як на нього вплинув COVID-19.
У Черкаському художньому музеї “заговорили” картини. Учора працівники долучилися до міжнародної акції “Ніч у музеї”. Через карантин цього року вона відбулася в онлайн-форматі. Що посприяло побиттю рекорду відвідуваності – уже понад шість тисяч глядачів.
Україна: умови відкриття спортзалів, дитсадків і повернення громадського транспорту від МОЗ
Другий день поспіль кількість нових підтверджених випадків COVID-19 зменшується. Цього разу – теж майже на сотню. Учора зафіксували 325 нових інфікованих коронавірусом. Найбільшу кількість зареєстровано у Львівській (47) і Рівненській області (41) та в Києві (41).
За весь період у країні підтвердили 18 616 діагнозів COVID-19. 5 276 пацієнтів одужали, 535 померли.
Сьогодні набула чинності постанова Кабміну про державне регулювання цін на товари, які мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення. Постанова уряду стосується тільки роздрібних цін, зміну оптово-відпускних цін декларувати не потрібно. Суб’єкти господарювання повинні декларувати намір підняти роздрібну ціну на понад 5%. Держрегулювання буде здійснюватися до закінчення карантину.
У Міністерстві охорони здоров’я підготували проєкт рекомендацій для працівників громадського автотранспорту щодо відновлення перевезень під час другого та третього етапів виходу з карантину. Згідно з ними, персонал і пасажири під час поїздок мусять бути в масці.
Перевезення пасажирів здійснюватиметься у межах кількості місць для сидіння. У випадку міжобласного перевезення до регіону, в якому не послаблювали карантин, таке перевезення дозволяється в межах 50% від кількості місць для сидіння. Ознайомитись із повним переліком можна ТУТ.
Окрім того, у МОЗ винесли на громадське обговорення документ щодо старту роботи закладів дошкільної освіти. На період карантину пропонують заборонити використовувати тканинні багаторазові рушники, м’які іграшки, килими з довгим ворсом, перебувати у взутті у закритому приміщенні. Повний перелік умов та обмежень, які нині обговорюють, можна прочитати ТУТ.
А ще Міністерство охорони здоров’я винесло на громадське обговорення рекомендації щодо протиепідемічних заходів під час роботи спортивних залів, фітнес-клубів та спортивних майданчиках. Ознайомитись із документом можна ТУТ.
Масові заходи – серед останніх обмежень, які знімуть в Україні, повідомляє головний санлікар Віктор Ляшко. “Масові заходи будемо пропонувати відкривати тільки після стабілізації епідемічної ситуації”, – цитує Ляшка “Українська правда”.
У неділю в Чернівецькій області померли 5 осіб, у яких був підтверджений коронавірус. Про це повідомив голова ОДА. Одужали натомість 26 людей.
У Києві за минулу добу підтвердили захворювання на коронавірус ще в 41 людини, з них 5 медиків, одна людина померла. Найбільше випадків за минулу добу знову фіксують у Дарницькому районі – 11. У Святошинському – 9. По 6 випадків у Деснянському та Оболонському районах столиці.
Також мер Києва звернувся до поліції з вимогою перевірити роботу нічних клубів, яка має бути забороненою через карантин. Політик назвав це “бенкетом під час чуми”.
Водночас із 22 квітня у Києві запрацюють великі магазини, промислові ринки, спортзали і фітнесцентри та громадський наземний транспорт.
У Харкові медики швидкої вийшли на страйк. Лікарі обурені, що їм не виплатили надбавку у 300% та вимагають належного забезпечення засобами індивідуального захисту.
Протягом минулої доби у Збройних силах зареєстровано чотири нових випадки захворювання на Covid-19 – один працівник і троє військових.
Через кризу, викликану коронавірусом, в Україні понад 6 млн осіб можуть опинитись за межею бідності, зокрема, від економічних наслідків постраждають 1,4 мільйона дітей.
Такі показники отримали у дослідженні Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), який базується на макропрогнозі Кабінету Міністрів України, пише ТСН.
Зазначається, що розрахунки ЮНІСЕФ передбачають, що скрутне фінансове становище очікує кожну другу родину з дітьми, а погіршення економічної ситуації матиме найбільш руйнівний вплив на багатодітні сім’ї, одиноких батьків з дітьми, родини з дітьми до трьох років та самотніх пенсіонерів віком за 65 років.
❗#COVID19 is causing economic downturn in #Ukraine leaving 6.3 mln more people in poverty of whom 1.4 million will be #Children
📊📈Find key data, analytics and scenarios in Ukrainian and English on @UNICEF_UA page https://t.co/KupH84yVe5 pic.twitter.com/RfqPXmV9H5— UNICEF Ukraine (@UNICEF_UA) May 18, 2020
Світ: претензія медиків до Путіна й поліція на самокатах
Добова статистика просідає на понад 10 тисяч. За даними Центру системних наук та інженерії Університету Джонса Хопкінса (США), учора зафіксували 79,6 тисячі нових інфікованих.
Кількість підтверджених випадків – 4 769 177;
Одужало – 1 714 869;
Померло – 316 898.
Уперше з 1 травня в Росії фіксують менше дев’яти тисяч нових інфікованих (8 926).
Кількість підтверджених випадків – 290,7 тисячі;
Одужало – 70,2 тисячі;
Померло – 2,7 тисячі.
Медики з різних регіонів країни звертаються до Путіна, адже їм досі не виплатили обіцяні президентом надбавки, повідомляє РБК.
Після повідомлення про збільшення добового приросту хворих в ОАЕ – нічну комендантську годину розширять. Раніше обмеження починалося з восьмої вечора, тепер – із десятої. Показники зросли в останній тиждень. Раніше фіксували в середньому пів тисячі випадків за добу, нині – майже 800.
Кількість підтверджених випадків – 24,2 тисячі;
Одужало – 9,6 тисячі;
Померло – 224.
За дотриманням комендантської години слідкує поліція на самокатах.
Кенія переживає найбільше за 70 років нашестя сарани. Та вже майже на 90% винищила ранні посіви й скосила пасовища. Місцеві переживають, що худоба просто помре з голоду. Раніше команди так званих “сільськогосподарських офіцерів” обприскували території пестицидами вручну. Нині лише надсилають звіти через інтернет. Обприскують території з вертольота, що затратно для фермерів. Найбільше місцеві бояться другої хвилі, яка, за прогнозами, буде потужнішою в сотні разів.
Кількість підтверджених випадків – 912;
Одужало – 336;
Померло – 50.
Клієнти ресторану штату Меріленд, аби забрати своє замовлення, повинні “одягнути” спеціальні гумові кола на колесах. Аби між собою вони точно дотримувалися соціального дистанціювання.
Три перуанських пінгвіни Берклі, Бабблс і Меггі із зоопарку Канзас-Сіті побували на екскурсії в Музеї мистецтв Нельсона-Аткінса. Так співробітники зоопарку вирішили розважити тварин, які занудьгували під час карантину без відвідувачів. За словами директора музею, роботи Караваджо пінгвінам сподобалися набагато більше робіт Клода Моне.