Другу добу поспіль на Черкащині однаковий приріст інфікованих, а освітній омбудсмен засуджує методи наших чиновників. В Україні рекордна кількість пацієнтів, які одужали за добу, а на Вінниччині через одну хвору закривають два села. Через дивні заяви Трампу хочуть зменшити час на виступи, а в Британії росте попит на алкоголь.
Ці та інші новини 45-го дня карантину у фактах та цифрах від команди “18000”.
Черкаси: пошук учнів, які ігнорують навчання, та подяка з білбордів
Другу добу поспіль на Черкащині додається по 14 хворих на коронавірус. 12 із них із обласного центру, по одному пацієнту із Драбівського та Черкаського районів. Загалом в області вже зафіксували 249 випадків інфікування (у місті Черкаси – 77). Із яких троє пацієнтів померли (Умань, Черкаси, Кам’янка), 64 особи одужали.
Як і повідомляли раніше, черкаські медики, що працюють з коронавірусом, отримають 300% надбавки. На виплату надбавок передбачено 8,2 млн грн зі спеціальної медичної субвенції державного бюджету. Із цих коштів також додатково закуплять медикаменти для боротьби із COVID-2019.
У Кам’янському районі, де фіксували локальний спалах COVID-19, одужало вже 27 осіб із 59. У Кам’янці ще 32 хворих на коронавірус.
У Золотоноші триває дезінфекція вулиць, місць загального користування, тротуарів та інших локацій можливого скупчення людей. Влада просить всіх за можливості залишатися вдома, обмежити свої контакти з іншими людьми і не залишати транспортні засоби на узбіччях доріг та парковках. Додамо, у районі сім хворих на коронавірус.
Золотоніський фестиваль “Ліга сміху” переносять. Усім, хто придбав квитки, гроші повертатимуть із 12 травня. Додамо, курують золотоніський фестиваль редактори столичної “Ліги сміху”, автори й актори “Країни У”.
Служба у справах дітей розіслала школам Черкас листа, у якому просить директорів освітніх закладів надати інформацію про учнів, які ігнорують навчання під час карантину. Дедлайн подання інформації – 30 квітня. “Цю інформацію розгляне Рада профілактики служби, аби залучити учнів до навчання і за необхідності притягнути їхніх батьків до адміністративної відповідальності“, – йдеться в документі.
Освітній омбудсмен України засудив каральні плани черкаських чиновників. І запропонував свій варіант листа, у якому ті мали б посприяти й допомогти батькам із дистанційним навчанням.
У Черкасах медпрацівникам дякують за їхню роботу з білбордів. “Медики щиро вдячні за таку ініціативу, їм дуже важлива підтримка у цих надскладних умовах. Зараз, перебуваючи в епіцентрі хвороби, вони особливо потребують теплих слів!”- зазначає речниця обласного центру екстреної медичної допомоги.
Команда “18000” теж долучилася до такої ініціативи. Ми щиро обіцяємо #митируки та #бутивдома!
Україна: мітинги підприємців і ЗНО – попри все
Другий день поспіль в Україні виявляють майже однакову кількість інфікованих на коронавірус. Минулої доби зафіксували 478 нових пацієнтів. Кількість підтверджених випадків у країні перевищує вісім тисяч – 8 125. Із них 782 пацієнти вже одужали, 201 – помер. Майже 5,5 тисяч хворих лікуються вдома. 104 особи на апаратах ШВЛ.
Минулої доби Україна встановила рекорд із кількості пацієнтів, які одужали. Це 181 особа.
У зоні проведення ООС досі не зафіксували жодного хворого. Але майже щодня у зведеннях повідомляють про обстріли українських бійців росіянами.
На Херсонщині три населені пункти закривають на карантин. До понеділка там повністю блокують в’їзд і виїзд. Також поліція цілодобово патрулюватиме ці міста на дотримання жителями правил карантину. Додатково проведуть дезінфекцію публічного простору.
На Вінниччині через одну хвору на коронавірус закривають на карантин одразу два села. За словами владців, у пацієнтки досить широке коло спілкування. Стан жінки задовільний, фіксують легку форму хвороби.
Лікування одного пацієнта з коронавірусом у столиці коштує від 5 до 15 тисяч гривень. За словами Кличка, понад 90% медпрепаратів, які передбачені “Національним переліком основних лікарських засобів”, є в закладах столиці. Тому пацієнти з коронавірусом, які лікуються у стаціонарі, отримують їх безкоштовно.
В Одеській області пів тисячі підприємців влаштували автопробіг містом. Вони просять владу переглянути карантинні обмеження. Наголошують: чинні правила вбивають економіку країни. Подібні мітинги на колесах також влаштували на Буковині й Донеччині.
Уряд представив план виходу з карантину. Із 11 травня планують зробити перше послаблення: дозволити прогулянки парками й скверами, відкрити магазини оптової та роздрібної торгівлі непродовольчими товарами. Другий етап стартує, коли почне знижуватися рівень захворюваності і почнуть вивільнятися від хворих медичні заклади. Про точні дати не йдеться.
“Третій, четвертий і п’ятий етапи – це фактично завершення карантину. Крім цього є так звані червоний, помаранчевий, жовтий, зелений рівні – це коли ми зможемо розумними заходами управляти в тих точках, де виникають спалахи. Це окремі території, міста, області, райони”, – зазначає прем’єр-міністр.
Всеукраїнська школа онлайн підбила підсумок своєї роботи за три тижні. Найсумліннішими учнями назвали восьмикласників. На YouTube МОН станом на п’ятницю найбільше (170, 3 тисячі) переглядів мав список відтворення для 8 класу. Далі за ним – список відтворення для учнів 6 класу (151,5 тисяч) та для 9 класу. Найменше переглядів має список відтворення для 11 класу – лише 55,9 тисячі переглядів.
У вересні у всіх школах країни передбачене “коригувальне навчання”: вчителі пройдуть з учнями матеріал, вивчення якого припало на карантин.
Попри світову пандемію, ЗНО-2020 таки відбудеться. Його дати залежать тільки від терміну тривалості карантину. Формат і процедура проведення ЗНО у 2020-му не зміняться. “За правилами, під час складання ЗНО в аудиторії перебуває максимум 15 учасників та 2 інструктори. Обов’язковою є дистанція 1,5 метри між учасниками в аудиторії, яка, безумовно, буде дотримана у зв’язку з епідемією. Соціальне дистанціювання також буде забезпечене і біля входу в приміщення, у якому проходитиме тестування, щоб уникнути скупчення людей”, – зазначають на сайті МОН.
1 574 пацієнти з коронавірусом – медичні працівники, 273 з яких госпіталізовано.
Благодійники виплачують по шість тисяч гривень медикам, які захворіли на коронавірус. Аби отримати кошти, потрібно надіслати копію паспорта, висновка спеціаліста й підтвердження, що ви працюєте в медзакладі. Гроші виплачуватимуть, поки не закінчиться зібраний ресурс. Згідно зі звітом на сайті, виплати отримали вже шість медпрацівників Черкас.
Світ: 100 тисяч інфікованих за добу та попит на алкоголь
Цієї доби у світі зафіксували найвищий показник нових інфікованих – 102,2 тисячі. До цього найбільшим добовим приростом було 99,1 тисячі. Найбільше нових хворих виявили у США, Еквадорі та Росії. У списку найвищого приросту – Еквадор вперше.
Кількість одужань у світі перевищила 800 тисяч, а кількість смертей – майже сягнула 200 тисяч.
- Кількість виявлених випадків – 2 834 134;
- Одужало – 802 705;
- Померло – 198 405.
У Франції та Німеччині кількість виявлених від початку епідемії хворих вже перевищує 150 тисяч (160 і 155 тисяч – відповідно). Водночас кількість смертей у Франції майже учетверо більша (22,3 тисячі проти 5,8 тисячі). Протягом останньої доби хвороба спричинила смерть 389 жителів Франції. Показник летальностей зменшується, в останні дні він перевищував 500.
Телеканал “France24” створив 10-хвилинну програму про те, що в різних країнах консервативні уряди намагаються скористатися пандемією, аби пригнітити права жінок. Насамперед щодо абортів. Через що феміністські організації різних країн об’єднуються.
Минулої доби коронавірус спричинив смерть 422 жителів Нью-Йорка. Для міста, що стало епіцентром хвороби у США, це найнижчий показник із 31 березня.
- Кількість виявлених випадків у США – 907,1 тисячі;
- Одужало – 99,1 тисячі;
- Померло – 52 тисячі.
У Білому домі тривають дискусії щодо зміни формату щоденних брифінгів. Усе – аби зменшити час виступу Трампа. Про це джерела на умовах анонімності повідомили “The Guardian”. Додамо, напередодні Трамп під час брифінгу сказав, що лікарям варто спробувати методи сонячної терапії та вживання дезінфекторів усередину. Потім заявляв, що це була іронія. Журналісти розкритикували такі поради, за що Трамп, у традиційній для себе манері, написав, що це медійники фейкових новин, які на нього нападають. До критики порад президента долучилися лікарі та навіть екс-міністр праці.
Trump’s briefings are actively endangering the public’s health.
Boycott the propaganda. Listen to the experts. And please don’t drink disinfectant. https://t.co/gRRn3sQ04T
— Robert Reich (@RBReich) April 23, 2020
Минулої доби кількість померлих із коронавірусною хворобою у Великій Британії склала 776 осіб. Це на півтора десятки більше, ніж у четвер.
- Кількість виявлених випадків у США – 144,6 тисячі;
- Одужало – 737;
- Померло – 20,4 тисячі.
В Оксфордському університеті почали тестувати вакцину на людях. Учора препарат ввели двом добровольцям.
Британці на карантині купують на третину більше алкоголю. Така статистика цього березня, порівняно з першим місяцем весни у 2019-му.
Через обмеження руху Малайзія щоденно втрачає 2,4 млрд рінггітів (550 млн доларів). Країна продовжила загальнодержавні обмеження на діяльність людей до 12 травня, водночас трохи послабивши їх. Аби дозволити деякі поїздки під час мусульманського святого місяця Рамадан.
У країні фіксують локальні спалахи в районах, де живуть робітники-іноземці. Території огороджують колючим дротом.
Уряд Болгарії планує просити парламент про завчасне скасування карантину. Раніше було заплановано зняти обмеження 13 травня. Кабінет міністрів також розглядає можливість зняття табу на відвідування громадських парків вже прийдешнього тижня, а також частково скасувати чинну заборону на поїздки між містами й надання дозволу невеликим готелям відкриватися.
- Кількість виявлених випадків – 1 234;
- Одужало – 197;
- Померло – 55.
Троє послів Франції дистанційно виконали один музичний твір. Ізабель Дюмон (пані посол Франції на Кіпрі), Мішель Раміс (пані посол Франції у Румунії) та Стефан Круза (посол Франції у Ірландії) зіграли на клавішних і струнних, кожен у своїй країні перебування.
Interlude musical de #confinement avec mes collègues @MicheleRamis, ambassadrice en Roumanie et @stephanecrouzat, ambassadeur en Irlande. 🎼🎹🎻.#RestezChezVous#μένουμεσπίτι#EvdeKal#StayHomeStaySafe
@francediplo pic.twitter.com/b07Gp7YU50— Isabelle Dumont (@isabelledumont) April 22, 2020
Телеграм та месенджер від фейсбуку анонсують створення функції відеоконференцій. У своїх блогах компанії зазначають, що на цей крок їх підштовхнули потреби людей під час самоізоляції.