Карантин live: релігійне табу та поширення хвороби серед медиків

У Черкасах забороняють релігійні заходи, а на Львівщині, всупереч державним обмеженням, проводять релігійну ходу. В Україні почнуть по-новому тестувати медиків, а Трамп уже анонсує часткове відкриття Америки.

“18000” розповідає головні факти 37-го карантинного дня.

Черкаси: заборона на релігійні зібрання і одужання шестимісячної дитини

За останню добу на Черкащині зареєстрували 25 нових випадків COVID-19. Про це у своєму стрімі повідомив голова Черкаської облдержадміністрації Роман Боднар. Загальна цифра: 140 випадків.

Нових інфікованих зареєстрували в таких населених пунктах:

Золотоноша – 4;
Городище – 3;
Кам’янка – 10;
Черкаси – 2;
Драбів – 5;
Черкаський район – 1.

Епіцентром інфікування лишається Кам’янщина. Тут зареєстрували вже 56 випадків інфікування:

– Кам’янська ОТГ – 54 особи;
– Грушківка – 1 особа;
– Ребедайлівка – 1 особа.

Серед захворілих драбівчан – медсестра, що інфікувалася у Києві. Жителька села Шрамківка нині перебуває на домашньому лікуванні. В ОДА говорять, що перебіг хвороби – в легкій формі. Загалом в області вже 23 медики захворіли на коронавірус.

Натомість одужали від COVID-19 уже 38 черкащан. Серед них – шестимісячна дитина в Умані.

Однією з головних подій дня стала заборона виконавчим комітетом проведення релігійних заходів у Черкасах. Винятком є лише похорони. Заборона діятиме до завершення карантину.

Фото Ігоря Зайчука

Натомість у місті вже почали поширювати фейки про те, що у великодні вихідні нібито не працюватимуть магазини. В мерії наголошують, що це не відповідає дійсності, і просять містян лише дотримуватися карантинного режиму.

У Черкаській міській інфекційній лікарні встановили спеціальну рамку для знезараження. Вона потрібна, аби мінімізувати ризик інфікування медичних працівників. Встановили її коштом благодійників на межі “червоного коридору” та “сірої зони”. За словами головної лікарки інфекційки Світлани Волгіної, тут знезаражуватимуть поверхню комбінезону працівники, які контактували з хворими на коронавірус.

Нардеп, обраний по смілянському округу, Сергій Рудик подолав коронавірус. Про це він повідомив у фейсбуці.

Україна: зростання кількості інфікованих медиків і церковна хода наперекір

За добу в Україні МОЗ зареєструвало 501 новий випадок інфікування COVID-19. Загалом у країні 4662 лабораторно підтверджені випадки. Найбільша кількість зареєстрована в Києві (705), Чернівецькій області (759) та Івано-Франківській області (427). За добу одужало 60 людей, померло – дев’ятеро. Загалом за час пандемії в Україні померли вже 125 людей. Вилікувалися – 246. Рівень смертності від COVID-19 в Україні становить 2,7% від кількості заражених.

Також у міністерстві заявляють, що Україна ще не досягла піку захворюваності, і треба бути обережними через Великодні та травневі свята.

З числа захворілих 879 – медики. У зв’язку з цим МОЗ планує змінити тестування лікарів на COVID-19. Зокрема, робити це частіше – щоп’ять днів.

На Великдень біля усіх 179 храмів Києва виставлять поліцію. Богослужіння будуть проходити у зв’язку з карантином без прихожан.

У Почаївській лаврі (УПЦ МП) в Тернопільській області підозрюють масштабний спалах коронавірусу, однак настоятель відмовляється співпрацювати з медиками для проведення обстежень, пише “Інтерфакс“.

На Львівщині священнослужитель провів хресну ходу, попри карантин. Поліція відкрила на нього кримінальне провадження. Як повідомляє пресслужба ГУНП, частина учасників ходи були без масок і не дотримувалися соціальної дистанції.

У командувача Національної гвардії України Миколи Балана тест підтвердив наявність коронавірусної інфекції. Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. Стан його здоров’я задовільний, коло контактних осіб встановлено.

У Житомирській області головний санітарний лікар зобов’язав місцеву владу заборонити рух приватного транспорту на 10 днів, а для спецмашин ввести перепустки, пише “Українська правда“. Також він вимагає припинити діяльність усіх підприємств, установ, організацій, торгівельних об’єктів в області, крім аптек, енерго-, газо-, водопостачання, телекомунікаційних мереж. Мер Житомира вже заявив, що не вважає такі рекомендації реальними для втілення.

На кордоні з Польщею почали тестувати українців, що повертаються з-за кордону. За інформацією ТСН, на пункті пропуску “Краковець” тестують лише жителів Львівщини, а от у “Ягодині” – усіх, хто перетинає кордон.

МОЗ перезапустило чатбота по коронавірусу. Відтепер чатбот на ім’я Іван Маск працює в усіх найпопулярніших українських месенджерах: Viber, Telegram та Facebook Messenger.

Чатбот надає актуальну інформацію про коронавірусну хворобу, верифіковану МОЗ України. Зокрема, статистику захворюваності, оновлену інформацію про карантинні обмеження, гарячі лінії, на які можна дзвонити одразу зі смартфона. Радить, як захистити себе та близьких. Підказує, як діяти у різних ситуаціях, пов’язаних із коронавірусною хворобою, згідно з протоколами МОЗ.

Щоб скористатися чатботом, треба перейти за посиланнями:
m.me/moz.ukr
viber.com/ivanmaskbot
t.me/ivanmaskbot

Світ: майже 100 тисяч нових інфікованих і падіння ВВП Китаю

– Загальна кількість зафіксованих випадків – 2 181 508;

– Одужало – 555 196;

– Померло – 147 337.

Другу добу поспіль приріст нових інфікованих збільшується на 20 тисяч щодо попереднього дня. За останні 24 години зафіксували 96,6 тисяч нових пацієнтів.

“Лідером” за кількість виявлених за добу випадків захворювання та з найбільшою денною кількістю смертей від COVID-19 досі є США. Попри все, Трамп уже склав план повернення країни до життя. “Знову відкриваємо Америку”, – анонсує президент. Мовляв, деякі штати зможуть почати повернення до звичного життя вже наприкінці цього місяця. Але це не стосуватиметься Нью-Йорка. 

– Загальна кількість зафіксованих випадків у США – 672 тисячі;

– Одужало – 56,2 тисячі;

– Померло – 33,3 тисячі.

Військово-морський флот Франції розслідує, як понад 900 моряків авіаносця Шарль де Голль інфікувалися коронавірусом. Одна людина залишається в інтенсивній терапії, а майже 20 госпіталізовані. Екіпаж судна – 2 300 моряків. Результати тестів 645 осіб негативні, інших – ще не відомі. Учора авіаносець почали дезінфікувати.

– Загальна кількість зафіксованих випадків у Франції – 147 тисяч;

– Одужало – 33,4 тисячі;

– Померло – 18 тисяч.

Білі шоломи (колектив сирійських добровольців, які рятують мирних жителів з-під завалів зруйнованих будівель) зараз займаються дезінфекційними роботами в межах боротьби з коронавірусом. Зокрема – у таборах внутрішньо-переміщених осіб.

Президент Бразилії Джаїр Болсонаро звільнив міністра охорони здоров’я. Усе – після низки розбіжностей щодо зусиль уряду в стримуванні коронавірусу. Нагадаємо, Болсонаро від початку не вірив у серйозність вірусу. І досі проти карантинних обмежень. Екс-міністр у своєму твіттері зазначив, що молитиметься за країну. 

– Загальна кількість зафіксованих випадків у Франції – 30,9 тисячі;

– Одужало – 14 тисяч;

– Померло – 1,9 тисячі.

Китай. Вперше за десятки років ВВП Китаю не виріс, а впав, до того ж суттєво: майже 7% за перше півріччя 2020-го. “The New York Times” зазначає, що падіння ВВП в Піднебесній фіксують вперше із 1976 року. Поширення вірусу в Європу та США різко знизило світовий апетит до товарів Китаю. Це може призвести до закриття фабрик та перебоїв у роботі країни, яка її, до слова, ще й не налагодила. У Китаї ще частково діє карантин. Протягом останньої доби в країні зафіксували 47 нових випадків захворювання на коронавірус. 

Поза тим, Китай сьогодні переглянув кількість смертей, спричинених коронавірусом. І додав до загальної статистики ще 1 290 летальних випадків (тепер загальна кількість – 4 636). Влада пояснила це запізнілими звітами від лікарень і тим, що дехто з інфікованих помер вдома. 

Деякі європейські країни починають знімати карантинні обмеження:

– Австрія: майже тисячі магазинів дозволили відкритися 14 квітня. Торговельні центри, великі магазини та перукарні запрацюють із 1 травня. Це одна з перших країн, яка послабила блокування. І перша країна, яка запровадила тотальний масковий режим.

– Чехія: магазини знову запрацюють із 20 квітня, а великі магазини – із 11 травня; ресторани та ТРЦ повернуться до бізнесу 8 червня.

– Данія: 20 квітня знімає обмеження для малих фірм (перукарні, салони краси та автошколи). Раніше ми повідомляли про те, що країна вже відновила роботу садочків та початкових шкіл. 

– Німеччина: прийдешнього тижня дозволить часткове відкриття магазинів, школи й перукарні запрацюють із 4 травня. Однак вимоги до соціальної дистанції залишатимуться до 3 травня.

– Норвегія: карантин послаблюватимуть поступопо. 20 квітня відкриватимуть дитсадки, за тиждень – молодші школи (1-4 класи). 

– Польща: відкриває парки та ліси з 20 квітня, змінює обмеження щодо перебування людей у ​​магазинах, але не скасує його. Послаблювати міри карантину планують щотижня або щодва тижні, залежно від ситуації.

За відсутності людей у національному парку Крюгера леви освоюють нові території. Зону відпочинку в Південній Африці закрили на карантин ще 25-го березня. Щодень тварини виходять усе далі від звичних місць. Працівники закладу кажуть, що ці дороги зазвичай заполоняють туристи, пише “CNN”. 

По темі
    коментарі
    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *