В області фіксують найвищий донині показник смертності в пацієнтів із коронавірусом. На Буковині ув’язнені ріжуть руки через підселення в СІЗО хворого на COVID-19. А Трамп вперше за понад місяць не звітує перед журналістами. Європа ж рухається до значного послаблення карантину.
46-ий день карантину і головні новини доби – у традиційній хроніці від команди “18000”.
Черкаси: три смерті в Черкасах і друкований захист медиків
Добовий показник нових інфікованих в області знизився майже вдвічі щодо попередніх трьох днів. За даними МОЗ, учора на Черкащині виявили вісім нових хворих на коронавірус.
Минулої доби в Черкасах померли три пацієнти з коронавірусом. У всіх були складні супутні захворювання. Усі троє чоловіки: 61, 64 та 81 років.
У Черкаській інфекційній лікарні нині перебувають 16 хворих на COVID-19. Четверо пацієнтів у тяжкому стані. Троє з них на кисневих концентраторах, один – на апараті ШВЛ. “Лікарі роблять усе можливе для покращення їхнього стану”, – повідомив уранці міський голова.
Сьогодні в країні й області мали б відбутися поминальні дні. Але їх перенесли на 6 червня. У більшості населених пунктів Черкащини дороги до кладовища контролює поліція. У Черкасах заступниця міського голови проінспектувала шляхи до цвинтарів. Ті виявилися здебільшого порожніми.
В Умані змінюють режим роботи КПП. Пропускний пункт із боку сіл Родниківка та Городецьке знімуть, але встановлять новий – від вулиці Михайлівської. КПП діятимуть до кінця карантину.
Попри карантин, смілянські чиновники зібралися, аби вшанувати пам’ять жертв чорнобильської катастрофи.
Поліція Черкащини зазначає, що шахраї продовжують діяти й під час карантину. І нагадує алгоритми дій у випадку натрапляння на таких зловмисників.
Волонтери Товариства Червоного Хреста повідомляють, що благодійних внесків на обіди нужденним лишилося на тиждень. Через брак фінансових ресурсів базу довелося лишити на межі в 35 осіб.
У Черкасах відкрита громадська майстерня долучилася до допомоги медикам. Вони друкують кріплення для захисних щитків на 3D-принтері.
Україна: майже пів тисячі хворих та молитва з вертольота
За добу в Україні хворих на коронавірус побільшало на майже пів тисячі – 492 випадки. Від початку епідемії зробили вже 89,4 тисячі тестувань. Зафіксовано діагнозів COVID-19 – 8 617. 840 пацієнтів одужало, 209 – померло.
Із загальної кількості зафіксованих випадків – 1 666 медиків.
У Запоріжжі закрили гуртожиток, аби протестувати всіх мешканців. Від учора там виявили 15 хворих на коронавірус. Місцевим заборонили виходити з кімнат. Із вікон ті скаржаться медійникам, що їм нічого не пояснюють. Владці роздають мешканцям списки номерів телефонів, за якими ті можуть замовити безкоштовну доставку води й продуктів.
У Запоріжжі священник облетів місто на вертольоті, читаючи молитву. Митрополит не брав із собою свячену воду, лише дві ікони.
Ув’язнені чернівецького СІЗО влаштували бунт через переведення в установу особи з підтвердженим коронавірусом. Спочатку вони висловлювали невдоволення й барикадувалися в камерах. Далі – троє осіб порізали собі передпліччя. Хворий на COVID-19 нині перебуває в ізольованому блоці. В установі триває перевірка.
За даними “Радіо Свобода”, у Криму вже 98 випадків інфікування коронавірусом. Із них 31 – у Севастополі. Більшість випадків – “імпортовані” з Росії. “Показники розповсюдження коронавірусу в Криму від підконтрольної Росії влади не підтверджені міжнародними організаціями та іншими незалежними джерелами. Але поки ці відомості ‒ єдині, які відображають динаміку. Альтернативної інформації від незалежних джерел немає”.
Від початку карантину в Україні кількість дзвінків на гарячу лінію щодо запобігання домашнього насильства зросла на 30%. Громадські організації продовжують консультувати постраждалих онлайн або по телефону. Офлайн-послуги – зокрема, робота шелтерів та мобільних бригад, – ускладнені.
У додатку “Дія” з’явилася послуга реєстрації та оформлення виплат допомоги з безробіття. Запевняють: на період карантину статус та призначення допомоги присвоюють першого ж дня після подання такої заяви. Після завершення карантину час розгляду заяви буде змінено, а також з’явиться функціонал для прямої комунікації менеджера Служби зайнятості та користувачів. Детальніше про алгоритм отримання послуги – тут.
Світ: сумнівні для ВООЗ паспорти імунітету та вільні діти Іспанії
Після вчорашнього рекордного приросту хворих за добу ситуація трохи сповільнилася – на 14,5 тисяч. Минулої доби зафіксували 87,2 тисячі нових хворих, це сьома сходинка статистики за весь період пандемії. Загалом кількість випадків коронавірусу майже наблизилася до позначки в 3 мільйони.
- Кількість виявлених випадків – 2 934 141;
- Одужало – 853 666;
- Померло – 205 142.
Водночас кількість випадків інфікування у США наближається до 1 млн. Сьогодні вперше за понад місяць Трамп не вийшов на брифінг щодо коронавірусу. Нагадаю, учора ми писали, що за інформацією The Guardian від джерел у Білому домі, високопосадовці Америки просять, аби президентові зменшили час на виступи. Оскільки напередодні той заявив, що медикам варто випробувати метод лікування від COVID-19 сонячними променями й вживанням дезінфікувальних розчинів.
Експерти Білого дому вважають, що у квітні рівень безробіття у США сягне 16% або й більше.
Четверту добу поспіль Росія входить у трійку країн із найінтенсивнішим поширенням інфекції. Протягом останніх 24 годин там зафіксували 6 361 недужого на коронавірус. За кількістю хворих на COVID-19 країна стрімко наближається до статистики Китаю. Варто врахувати, що в Піднебесній нових випадків не фіксують уже кілька діб.
- Кількість виявлених випадків – 81 тисяча (у Китаї – 83,9 тисячі);
- Одужало – 6,8 тисячі (Китай – 78,2);
- Померло – 727 (у Китаї 4,6 тисячі).
На травневі свята у Сербії запровадили комендантську годину. Та протримається із вечора 30 квітня до п’ятої ранку 4 травня. Рішення майже повністю забороняє виходити з домівок. Водночас уряд заявляє, що вже на початку травня послабить карантинні заходи й дозволить діяльність більшості компаній.
- Кількість виявлених випадків – 6 630;
- Одужало – 870;
- Померло – 125.
Чилі планує видавати пацієнтам, які здолали коронавірус, “паспорти імунітету”. Мовляв, людина, яка вже перехворіла, навряд чи підхопить інфекцію знов. ВООЗ закликає країни не видавати подібних документів. Адже недуг досі повністю не вивчений. Влада Чилі від планів не відмовляється. Відповідна картка надає змогу особі, яка здолала вірус, виходити на роботу.
- Кількість виявлених випадків – 13 331;
- Одужало – 7 024;
- Померло – 189.
Іспанія, Італія та Франція готуються до послаблення коронавірусного крантину. Це країни, у яких найвища кількість інфікованих, одужалих та померлих від коронавірусу, після США (а тих, хто одужав, ще й після Німеччини). У країнах зафіксовано 227 тисяч, 198 та 162 тисячі випадків захворювання – відповідно.
Прем’єр-міністр Франції презентує національну стратегію виходу з карантину у вівторок. Уже 4 травня в Італії відкриють музеї, зокрема – і Колізей. А в Іспанії вже з 2 травня хочуть дозволити прогулянки на свіжому повітрі. Напередодні дітям до 14 років дозволили здійснювати одну прогулянку за день, під наглядом дорослих.
- Кількість виявлених випадків у Великобританії – 154 тисячі;
- Одужало – 778;
- Померло – 20, 8 тисячі.
Герцог Вільям знявся в гумористичному ролику на підтримку медиків Британії. Відео присвячене телемарафону “BBC”. Перша частина ролика більш гумористична, друга – вияв солідарності з медпрацівниками. Королівська родина долучається до акції Clap For the Carers: щовівторка британці виходять на балкони й подвір’я своїх будинків і плескають медикам.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Аби розважити себе на карантині, люди у різних країнах світу почали знімати відео, у яких імітують звичну для себе безкарантинну діяльність. Або те, за чим сумують. Найбільш поширені ролики, у яких герої вдають, що вони в аеропорту.
Посмотреть эту публикацию в Instagram