Черкащина сьогодні не змінює свою статистику, але натякає на майже два десятки одужань у Кам’янці, де зафіксували локальний спалах.
Столичні монахи виготовляють захист для медиків, а деякі заробітчани намагаються прорватися із України в ЄС поза пунктами пропуску.
Трамп поки тимчасово припиняє донорство Всесвітньої організації охорони здоров’я, а ветерани Росії просять Путіна перенести щорічний травневий парад.
Карантин у 35-ий день був виваженим для області, сумним у статистиці й дещо комічним у новинах для України та досить напруженим для світу.
Факти й цифри цього дня, як завжди, у черговій порції хроніки від “18000”.
Черкаси: без змін статистики й із уже освяченими пасками
Цієї доби нових випадків інфікування в області не зафіксували. Протягом 24 годин зробили 183 ПЛР-тести. Загалом – 2 283.
Водночас голова Степанківської ОТГ сповіщає про нового пацієнта з коронавірусом. Додає: родина особи перебуває на обсервації. В ОДА твердять, що йдеться про випадок, який уже фіксували раніше.
За даними ЦГЗ, на Черкащині 105 випадків захворювання на COVID-19. Дві особи померли, 12 – одужали. Ще 19 пацієнтів із Кам’янки отримали негативні результати першого тестування. Якщо такими будуть і другі, їх визнають такими, що одужали.
Чотирьох пацієнтів Черкаської міської інфекційної лікарні готують до переведення в інші медичні заклади. Вони здолали коронавірус. Про це повідомив міський голова обласного центру. Двох пацієнтів переведуть в Першу міську лікарню, двох – у Золотоніську районну лікарню. У них було знято діагноз “коронавірусна інфекція”.
Водночас троє пацієнтів черкаської інфекційки у тяжкому стані. Їх лікують за допомогою кисневих концентраторів.
В Умані 28 медиків перебувають на самоізоляції.
Від завтра й протягом кількох днів у Золотоноші дезінфікуватимуть вулиці. Обробку центральних вулиць здійснять за допомогою спецтехніки. Владці просять містян не залишати транспортні засоби на узбіччя та парковках. І мінімізувати пересування населеним пунктом.
Кам’янська міська рада зібралася на пленарку в умовах карантину. Усе – аби спрямувати додаткові кошти на лікарні. Також – вирішили призупинити проєкт «Громадського бюджету», який стартував на початку березня, для акумуляції коштів (150 тисяч гривень) на заходи боротьби з коронавірусною інфекцією. Сесію провели в актовій залі музичної школи, аби забезпечити дистанцію між обранцями.
Черкаські волонтери відправили на Схід бійцям антисептики та маски. Речі під час карантину передають поштою. Допомогу отримають військові бригади на Донеччині та Луганщині.
Під час карантину в області побільшало незаконних рубок дерев. Для вирішення цієї проблеми вже створюють робочу групу. “В Уманському районі затримали фури, в яких перевозилися величезні колоди сорту А, В дубу. Виявилося, що документи на них були сфальсифіковані. Орієнтовні збитки становлять орієнтовно 500 тисяч гривень. Крім того, вчора був зафіксований факт самовільних рубок у Канівському лісництві. Попередньо, сума збитків становить 2 млн 800 тисяч грн. Усі, хто причетний до цих схем, усі недоброчесні працівники лісової галузі, а також незаконні пилорами мають розуміти, що не залишаться без покарання”, – заявив керманич Черкащини.
У Дубіївці місцевий храм оприлюднив графік освячення пасок. Світлини оприлюднюють місцеві. Нагадаємо, голова ОДА закликав утриматися від подібних масових зібрань. Натомість ініціювання скупчення людей може стати підставою для складання адмінпротоколів поліцією і покарання штрафами.
У Черкасах на хлібзаводі освячують паски. Це почали робити, оскільки через карантин в Україні тимчасово не можна відвідувати церкви. Священника запрошуватимуть щодня впродовж тижня.
У Черкасах вихователі займаються із дошкільнятами онлайн. Домашні завдання дітям надсилають через соцмережі, а заняття проводять у Skype і Zoom.
Україна: майже 400 нових пацієнтів і перекопана дорога до церкви
+392. Такий приріст хворих на коронавірус минулої доби. Усього від початку епідемії зафіксували 3 764 випадки захворювання на COVID-19. 108 стали летальними, 143 пацієнти вже одужали. Нині 2 145 осіб перебувають на амбулаторному (домашньому) лікуванні. 1 368 – госпіталізовано.
У столиці вже зареєстрували 612 випадків захворювання, у Київській області – 842. У Києві 11 осіб померло, 12 одужало. Мер міста повідомляє: у Лаврі, де виявили майже сотню випадків захворювання, провели посилену дезінфекцію будівель і приміщень духовної академії та семінарії.
В Лаврі провели посилену дезинфекцію всіх будівель та приміщень духовної академії та семінарії. Встановили медпости, які щодня вимірюють температуру та рівень оксигенації монахам з ознаками хвороби та тим, хто лікується на самоізоляції. Якщо є медичні покази – їх госпіталізують.
— Віталій Кличко (@Vitaliy_Klychko) April 15, 2020
У Дніпрі перекопали дорогу під церквою, де напередодні причащали людей із однієї ложки. Оскільки у вирві знайшли снаряд часів минулих війн, прохід ще й перекрили парканом. Раніше мер міста пригрозив церковникам, які порушуватимуть карантин, збиратимуть прихожан чи, ще гірше, причащатимуть усіх із однієї ложки, відрізати світло й воду.
Напередодні президент повідомив, що країна вже домовилася з національними й регіональними телеканалами щодо трансляції великодніх богослужінь. І вкотре закликав українців не йти до церкви в це свято, не порушувати карантин.
У Видубицькому монастирі ПЦУ (Київ) почали виготовляти захисні екрани для медиків. Перші вироби вже передали столичним медикам з 10-ї клінічної лікарні.
В Україні закрили ще 10 пунктів пропуску для автомобільного сполучення на кордоні. Йдеться про ПП на кордоні з Молдовою, Польщею та Румунією.
У лавах Держприкордонслужби зафіксовано перший випадок захворювання на COVID-19. Нині встановлюють всіх осіб, із якими контактував прикордонник. Також у підрозділі проведені заходи безпеки щодо недопущення поширення захворювання, зокрема – і забезпечення самоізоляції та обсервації персоналу.
43-річний українець подався пішки й в обхід пунктів пропуску шукати роботу в країнах ЄС. Киянин намагався дістатися Словаччини, яка заборонила в’їзд іноземцям через пандемію. Тому чоловік пішов в обхід КПП. За десять метрів до кордону його наздогнали українські прикордонники. Подальшу долю заробітчанина вирішить суд.
Від сьогодні на період надзвичайної ситуації Україна повертається до державного регулювання цін на соціальні продукти, лікарські засоби та медичні вироби.
“Держава три роки тому вирішила відмовитися від можливості впливати на бізнес, навіть у ситуації безпідставного зростання цін. Тоді під моніторинг підпадали 32 продукти. Зараз він розповсюджений на 10 продуктів, 8 фармпрепаратів та 2 медичних товари”, – повідомляє голова Нацради економічного розвитку.
Якщо ціну на визначені товари планують підвищувати, то заклад торгівлі через електронну форму зобов’язаний повідомляти про це в Держпродспоживслужбу. На виробників чи постачальників це регулювання не розповсюджується. Але держава вивчатиме причини зростання цін у роздрібних магазинах та аптеках і матиме можливість впливати й на виробників або імпортерів, якщо ціни зростають без економічного обґрунтування.
Кабмін відтермінував призов на строкову службу в армії з квітня-червня 2020 року на травень-липень 2020 року. Відповідне розпорядження ухвалили сьогодні на засіданні Уряду.
Україні вдалось залучити 135 млн доларів від Світового банку. Із них 35 млн доларів спрямують на боротьбу з COVID-19 (20 мільйонів – на закупівлю медичного обладнання, 15 – на додаткове фінансування медичних закладів).
Мобільний оператор “Київстар” проаналізував пересування своїх абонентів. Отримані дані переніс на віртуальну мапу країни. Згідно з нею, найкраще самоізолювалися жителі Івано-Франківська (майже 51,85%), далі Київ, Тернопіль, Львів і Чернівці (41,2%). Черкаси на 11-му місці, із показником у 14,6%.
Світ: розрив дружби між США й ВООЗ та єдине місце планети без коронавірусу
+ 59 тисяч нових випадків за добу. Від початку пандемії у світі зафіксували понад два мільйони інфікованих. 129 тисяч померли, трохи більше пів мільйона одужали.
У США фіксують гойдалки в щоденній статистиці: показники подобово то зменшуються, то збільшуються. Усе – у межах кількох тисяч нових пацієнтів. Протягом 24 годин медики виявили 27 тисяч інфікованих. Усього від початку епідемії – майже 611 тисяч. 27 тисяч осіб померло, 50 тисяч – одужало.
Сьогодні Трамп оголосив, що Америка призупиняє виплату внесків у бюджет Всесвітньої організації охорони здоров’я. “Вона не впоралася з пандемією коронавірусу”. На його думку, ВООЗ тривалий час поширювала китайську дезінформацію про коронавірус, це призвело до масштабних наслідків. Як зазначають американські видання, США – головний донор організації. За останні два роки вони спрямували 893 мільйони доларів.
Кожна п’ята смерть в Англії та Вельсі була пов’язана зі спалахом коронавірусної інфекції. Такі підрахунки Нацбюро статистики Великобританії. Минулого тижня в країні зафіксували 16 тисяч смертей. Майже 3,5 тисяч – спричинені коронавірусом. Від початку епідемії зафіксовано майже 100 тисяч випадків інфікування, 365 одужань та 13 тисяч смертей.
We have also published our figures for deaths registered in the week ending 3 April 2020 (week 14).
The provisional number of deaths registered in England and Wales in the week ending 3 April 2020 was 16,387 https://t.co/PAIDIPaCjV#COVID19 #coronavirus pic.twitter.com/VoD3Ri8FOW
— Office for National Statistics (ONS) (@ONS) April 14, 2020
Кількість померлих від хвороб, спричинених коронавірусом, може бути вищою. Аж на 15%. Національна служба охорони здоров’я публікує лише дані про померлих у лікарнях. І не враховує хоспіси, будинки для літніх людей тощо.
У Франції знову фіксують збільшення летальних випадків за добу. Учора медики зафіксували 762 смерті (майже на 200 більше, ніж позавчора). Щоб допомогти компаніям виплачувати зарплати, у Франції запустили програму підтримки неповної зайнятості. Це вартуватиме бюджету 24 млрд євро. Загальний обсяг державної підтримки для економіки складе понад 100 млрд євро.
À ce jour, 8 millions de salariés et + de 700 000 entreprises bénéficient du chômage partiel:
▶️3 millions de salariés supplémentaires en une semaine
▶️ + d’ 1 salarié du secteur privé sur 3
Nous investissons pour protéger massivement l’emploi, les salariés & les entreprises🇫🇷— Muriel Pénicaud (@murielpenicaud) April 11, 2020
Прем’єрка Нової Зеландії Джасінда Ардерн заявила, що її зарплата та заробіток інших міністрів зменшать на 20% на пів року. “Якщо коли-небудь був час, щоб скоротити розрив між групами людей на різних посадах по всій Новій Зеландії, то це зараз. Я несу відповідальність за виконавчу владу – і саме тут ми можемо вжити заходів. Йдеться про прояв солідарності під час потреб країни”.
Ветеранські організації Росії просять Путіна перенести парад, запланований на 9 травня. Цього року хочуть влаштувати масштабне святкування 75-ої річниці закінчення Другої світової. У заході мали взяти участь щонайменше 15 тисяч осіб. Ветерани просять змістити дати, оскільки в країні дуже високий показник інфікування, особливо – у Москві. За добу в країні зафіксовано понад 3,3 тисячі нових пацієнтів. Загалом – майже 24,5 тисяч. Додамо, у свою статистику федерація зараховує і захворілих у Криму. Тому реальна статистика дещо нижча.
35-річний Джонатан Девід став першим австралійцем, якого посадять за грати за порушення карантину. Він втік з готелю, де перебував на ізоляції, щоб побачитися зі своєю дівчиною. Прийдешні пів року чоловік проведе у в’язниці. Також – він зобов’язаний сплатити дві тисячі австралійських доларів.
У Данії таки зняли карантин для наймолодших школярів (до 5 класів) і вихованців дитячих садочків. Інші учні лишаються на дистанційному навчанні. Також поки ще діють інші правила карантину.
Антарктика – єдиний континент на планеті, де поки ще не зареєстровано жодного випадку зараження коронавірусом. Чилійська і австралійська влада докладають усіх зусиль, щоб ситуація залишалася незмінною. Туристичний сезон тут фінішував на початку березня, наукову діяльність згорнули, а бази закриті для в’їзду і виїзду.