У 26-ий день карантину на Черкащині продовжують фіксувати нові випадки й творити благодійність.
В Україні стартують більш жорсткі обмеження й проводять “спецоперації” виловлення з води порушників карантину, які хочуть займатися спортом попри все.
Трамп бачить світло в кінці тунелю, а з Південної Кореї депортують тих, хто не платить за свою самоізоляцію.
Коротко про ці та інші новини у фактах та цифрах – у черговій хроніці від команди “18000”.
Черкаси: КПП у Каневі й антисептик від аграріїв
Вранці МОЗ сповістило про 62 випадки захворювання COVID-19 на Черкащині. Голова ОДА прозвітував про двох нових пацієнтів, із Лисянки та Шполи. Вони перебувають на амбулаторному лікуванні. Географію поширення хвороби областю дивіться на нашій мапі.
Пізніше начальник Смілянського міського відділу охорони здоров’я сповістив про ще один випадок інфікування в районі. Йдеться про жінку за 70 років. Вона звернулася до лікарів ще 1-го квітня. Перший тест дав негативний результат. Напередодні у лабораторному центрі області отримали позитивний результат. Однак для повного підтвердження чекають ще інформацію від МОЗ. Детально про ситуацію написав заступник головного лікаря смілянського медзакладу.
Двоє хворих на коронавірус, які нині в Черкаській інфекційній лікарні, перебувають у тяжкому стані. Ще два пацієнти в Черкасах мають підозру на COVID-19.
На Канівщині створять пункти пропуску при в’їзді на територію району. Йдеться про два КПП:
– а/д Р-09 Канівський район – кордон Черкаської та Київської областей;
– а/д Р-19 Канівський район – кордон Черкаської та Київської областей.
Канівські підприємці перерахували на потребу тамтешньої лікарні вже понад 600 тисяч гривень. На кошти, які збиратимуть із небайдужих, владці планують закупити апарати ШВЛ і кисневі концентратори.
Дорожники дарують лікарні Черкас один апарат ШВЛ. Його мають привезти вже 10-го квітня.
Компанія “UKRAVIT” забезпечує антисептиком лікарні області. Також його спрямовують підрозділам ДСНС, поліції, підприємствам аграрного сектора, які не можуть зупинити роботу під час карантину. Компанія виготовила майже 50 тисяч літрів антисептика.
Україна: готовність аеромедичної евакуації та спецоперація в Гідропарку
1319. Про таку кількість діагностованих за весь період випадків коронавірусу повідомило вранці МОЗ. За добу лікарі виявили 68 нових пацієнтів. Це більш ніж удвічі менше від вчорашніх показників. Досі без хворих лише Миколаївська область. Найбільше хворіють у Київській (325), Чернівецькій (220) та Тернопільській (160) областях. 28 людей вже одужали, 38 – померли. Із початку року перевірили понад 5 800 підозр на COVID-19.
В Україні готова почати роботу служба аеромедичної евакуації. Це 8 повітряних суден (три з них належать Державній службі з надзвичайних ситуацій і п’ять – Національній гвардії України). Вони у складних випадках можуть госпіталізувати хворих до закладів охорони здоров’я та провести реанімаційні заходи на території України.
У Києво-Печерській лаврі виявили чотири випадки захворювання на коронавірус. Усі приміщення там дезінфікували.
У Благовіщення пресвятої Богородиці лавра провела службу онлайн. На період карантину так проводитимуть усі богослужіння, вірян у храм не пускатимуть. Хоча ще тиждень тому там не планували дотримуватися карантину.
У столичному Гідропарку кілька чоловіків вийшли на акцію протесту щодо нових карантинних обмежень. На двох найбільш активних учасників склали адмінпротокол: за перебування у парковій зоні без документів та за відсутність захисної маски.
Також у Гідропарку десяток правоохоронців провели “спецоперацію” із ловів плавця. Один із спортсменів, який хотів позайматися спортом, вирішив переплисти річку, в обхід полісменів. Зрештою на іншому березі молодика вже чекала група правоохоронців. Певний час чоловік не виходив із води, пояснюючи свою позицію. Зрештою – пройшов із полісменами.
Кияни намагаються оскаржити карантинні обмеження через суд. Про це повідомляє “Радіо свобода”. Окружний адміністративний суд столиці отримав позов про оскарження встановлених Кабінетом міністрів обмежень у зв’язку з протидією коронавірусній інфекції. Зокрема – у частині таких заборон:
– ходити групами понад двоє людей
– відвідувати парки, сквери, зони відпочинку та спортивні майданчики
– перебувати на вулиці без посвідчення особи.
У Тернополі дружина не пустила додому чоловіка, який повернувся із заробітків. Першу ніч йому довелося ночувати просто неба. На ранок той звернувся в поліцію, аби йому допомогли самозолюватися, згідно з правилами карантину. Нині він в одному з профільних медзакладів.
У Полтаві службових собак допускають до роботи лише після ретельної дезінфекції лап і шерсті. Також підлягають регулярній обробці місця утримання тварин та майданчики для їхнього вигулу. “Хоча собаки не хворіють на COVID-19, вони можуть переносити вірус на лапах, шерсті та шкірі, оскільки щільно контактують із зовнішнім середовищем. Для обробки ми використовуємо здебільшого спиртові розчини та купаємо тварин за допомогою спеціальних дезінфектантів”, – пояснила ветеринарка.
Сьогодні в Україні стартував масштабний проект “Школа онлайн”. Як ми писали раніше, із кращими педагогами Києва записали відеоуроки. У них також взяли участь відомі українські співаки, гумористи, актори й спортсмени, які відповідають на запитання вчителів. Уроки транслюють на ютуб-сторінці МОЗу та на національних телеканалах. Список телеканалів та розклади занять читайте тут.
МОЗ започаткувало проект #ПідтримуюЛікарів. Стартом став ролик, героями якого є звичайні лікарі, медсестри й санітари. У відео переповідають про те, як медики щодня ризикують власним життям. І єдине, чим ви можете їм допомогти, – залишатися вдома.
До цього проекту вже долучилися українські меценати. За п’ять днів вони зібрали 5 млн грн на лікування медиків, хворих на коронавірус.
Світ: перше інфікування тварини й жарти з кашлем
Нині світ наближається до позначки в 1 290 000 діагностованих випадків COVID-19. Більше 270 пацієнтів уже одужали, життя 70 590 забрала хвороба. Кількість хворих у США перевищує 300 тисяч, межу в 100 тисяч захворілих здолали Італія, Іспанія, а цієї ночі й Німеччина.
Кілька годин тому Дональд Трамп написав, що нарешті бачить світло в кінці тунелю. Так він характеризує зменшення випадків захворювання в штаті Нью-Йорк. Загалом, у США фіксують на сім тисяч менше нових пацієнтів, ніж учора. Водночас, на думку фахівців і того ж Трампа, пік захворювання в США ще попереду.
LIGHT AT THE END OF THE TUNNEL!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) April 6, 2020
У тигриці нью-йоркського зоопарку виявили коронавірус. Про перший відомий випадок передання COVID-19 від людини до тварини повідомляє “Reuters” із посиланням на слова головного ветеринара закладу. Тигрицю Надю протестували після того, як у неї, ще трьох тигрів та трьох левів з’явився сухий кашель. Зазначають, що вона була в найгіршому стані. Як саме тварина підхопила вірус, поки невідомо. Товариство охорони дикої природи сподівається, що Надя скоро одужає.
В Італії та Іспанії, двох країнах, які важко постраждали від пандемії Covid-19, кількість померлих за добу знижується вже щонайменше третій день поспіль. В Іспанії за минулу добу померло 674 пацієнти з коронавірусом. Це на 135 менше, ніж у п’ятницю. Загалом хвороба забрала життя понад 13 тисяч жителів Іспанії. Прем’єр заявив про те, що країна близька до виходу з піку захворювання. Однак Уряд продовжив карантин до 25 квітня.
Президент Румунії заявив про намір продовжити надзвичайний стан у країні ще на 30 днів. Нині кількість підтверджених випадків COVID-19 в країні перевищила 4000. НС в країні запровадили ще 16 березня.
Прем’єр-міністр Британії нині перебуває в лікарні. Вчора вночі він відправився туди, аби здати певні тести. Оскільки в нього вже понад тиждень тримаються симптоми коронавірусу, зокрема – висока температура. Про це політик написав у своєму твіттері. У соцмережі Джонсон щокілька постів дякує медикам Британії.
Thank you for doing your bit in the fight against #coronavirus.
Stay home, protect the NHS and save lives.
#StayHomeSaveLives pic.twitter.com/5p2dsucMbK— Boris Johnson #StayHomeSaveLives (@BorisJohnson) April 5, 2020
Із Південної Кореї депортували жінку з Тайваню. Та погодилася на обов’язкове проходження 14-денного карантину, але відмовилася оплачувати витрати. Йдеться про 81 долар щоденно.
В Австралії 21-річний накашляв на правоохоронців, заявляючи, що в нього коронавірус. Його затримали полісмени. Нині в світі такі жарти не рідкість. Напередодні 38-річний Реймонд Кумбс у Новій Зеландії проробив ту ж маніпуляцію. Потім виправдовувався тим, що був нетверезий. Його теж затримала поліція.
Хворі на коронавірус із різних країн світу записують свої відеозвернення до людей. Просять не виходити з дому зайвий раз та сприймати карантин серйозно. «Якщо ви збираєтесь зустрітись зі своїми друзями за пивом на морській прогулянці, бо погода хороша… Ви принесете цей вірус додому і вб’єте когось».
104-річна італійка здолала коронавірус і стала найстаршою людиною на планеті, яка впоралася з недугом. Раніше цей “статус” мав 101-річний чоловік із Ріміні. “Вона вже встає з ліжка і сідає на стілець. Вона анітрохи не втратила ясності розуму. Її відновлення – велика радість і нагорода для тих, хто дбав про неї в ці важкі дні” – розповідає один з лікарів, пише “La Repubblica“.