Розширення географії захворювання в області й перші сортувальні намети в області, радикально мінорна підготовка Дніпра до піку хвороби й перші хворі серед військових, за крок від мільйону хворих на коронавірус у світі й перше після Другої світової війни скасування Вімблдону.
У Черкасах продовжують тримати стабільність і спокій, в Україні починають телефоном відслідковувати людей на самоізоляції, Трамп визнає, що недооцінив коронавірус.
22-ий день (поки екватор карантину) і чергова порція хроніки від команди “18000”.
Черкащина: перший хворий Сміли та перші сортувальні намети
Минулої доби географію захворілих в області розширила Сміла. Коронавірус діагностували тамтешній пацієнтці. Медики припускають, жінка могла інфікуватися під час візиту в іншу область. Нині медики з’ясовують контактних осіб хворої, у яких відберуть зразки для ПЛР-досліджень. Також вирішують, чи транспортувати пацієнтку до Черкаської інфекційної лікарні.
Станом на ранок в області зафіксовано 53 хворих на COVID-19. Найбільше недужих, як і раніше, в Кам’янці. До понеділка місто з обмеженими в’їздами й виїздами. Для малозабезпечених жителів меценати сформують продуктові набори. Більше про життя “в ізоляції” у відео.
Із 13 пацієнтів Черкаської інфекційної лікарні – один у тяжкому стані. Чоловік – священнослужитель. Також – 11 осіб нині з підозрою на коронавірус, очікують результатів тестів.
У Золотоноші встановили сортувальний намет для хворих. Його вже дезінфікували рятувальники.
Захисні маски, пошиті місцевими виробниками Черкащини, можна придбати в аптеках мережі комунального підприємства обласної ради «Фармація». Тут же пропонують і дезінфектори для рук власного виробництва, на виготовлення яких КП має ліцензію. «Фармація» співпрацює з трьома виробниками. Щодень вони надають до 3 тисяч масок, які розподіляють аптеками мережі. У Черкасах таких закладів 14. Також вони працюють у 14 районах області.
Черкаський бренд одягу “Lesia” повідомив про часткове переобладнання виробництва. Усе – для пошиття захисних костюмів для медиків.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
На Черкащині діє “гаряча лінія” для психологічної допомоги черкащанам під час карантину. За словами волонтерів-психологів, звертатися по допомогу варто особам, які відчувають неспокій, переживають через надзвичайну ситуацію, складно реагують на вимушену ізоляцію, а думки про власне здоров’я та здоров’я близьких викликають у них надмірну тривогу. Телефони “гарячої лінії”: 0 800 50 8876, (0472) 36-11-13.
Україна: телефонний контроль киян і штраф за відсутність маски в “АТБ”
Цієї доби в Україні зафіксували 135 випадків захворювання на коронавірус і три смерті від хвороби. Це донині найбільший приріст захворілих. За весь період в країні занедужало 804 особи, 13 – уже одужали, 20 померли.
Найбільше хворіють у Київській (224, із них 160 – жителі столиці), у Чернівецькій (143) і Тернопільській областях (106). Найменше у Закарпатській і Харківській (по одному випадку), у Чернігівській та Луганській – по 3. На Миколаївщині досі не зафіксовано жодного хворого.
Щонайменше 50 інфікованих від загальної кількості – медики, 26 з яких нині госпіталізовані. Сьогодні міністр охорони здоров’я наголосив, що анонсовані вчора підвищення зарплат медпрацівникам стосуються і працівників екстренки: фельдшери та водії “швидкої” також отримають потрійний оклад.
Посольство України в США звернулося до Ілона Маска з проханням надати Україні апарати ШВЛ. Звернення написали у відповідь на допис Маска в твіттері. Він писав, що нині має в наявності додаткове обладнання і готовий надати його безкоштовно країнам, у яких діє доставка “Tesla”. Єдина вимога – негайне використання, а не простоювання на складах. На що наше посольство написало, що в квітні в Україні прогнозують пік розпалу хвороби. І це буде непростий для держави час. Відповіді бізнесмен поки не надав.
Dear Elon,
Ukraine🇺🇦 is the second largest country in Europe with population nearly 40 mln citizens. The pandemic situation in Ukraine is approaching its peak, April is going to be the hardest. People in hospitals need ventilators. We are ready to cooperate! Dyakuyemo!— UKR Embassy in USA (@UKRintheUSA) April 1, 2020
Протягом доби у лавах Збройних Сил України виявили одразу два випадки захворювання на коронавірус. Це лікарка Хмельницького військового госпіталю й військовослужбовець Київського гарнізону. Стан обох задовільних. Контактних осіб встановили й відправили на самоізоляцію.
Мер Дніпра Борис Філатов заявив, що місто готується до найгіршого сценарію. Із цією метою на тамтешніх кладовищах підготували вже 600 ям під поховання і закупили тисячу цупких пакетів для тіл. Філатов сповіщає, що в разі летального випадку тіло дезінфікують, вкладуть у цупкий пластиковий пакет і віддадуть у закритій домовині. Прийдешнім часом заборонять робити розтин тіл пацієнтів, яким підтвердили діагноз коронавірус.
Столична влада перевірятиме, чи дотримуються кияни самоізоляції. Нині вже діє спеціальний Моніторинговий центр, співробітники якого телефоном перевірятимуть людей. У базі даних організації вже 37 тисяч осіб. Це люди, які перетнули кордон, починаючи з 11 березня; особи, які захворіли на COVID-19; ті, з ким контактували хворі. Телефонним дзвінком можуть не обмежитися, тоді в гості навідаються ще полісмени, медики чи комунальники. Також киянам нагадали про штрафи за порушення режиму, нижня межа яких – 17 тисяч гривень.
За перебування у громадському місці без маски в Сумах чоловіка оштрафували на 17 тисяч гривень. Про це пише “Українська правда”. Йому інкримінували порушення рішення виконавчого комітету міста.
У мережі активно поширюють інформацію про продовження національного карантину до 15 травня. До тексту додають фото з буцімто сторінки МОН. У міністерстві запевняють, що інформація фейкова. І поки дата фінішу карантину незмінна – 24 квітня.
Уряд дозволив під час карантину працювати ломбардам і кредитним спілкам, а також продавати птицю й автозапчастини. Про це йдеться у відповідному рішенні, розміщеному на Урядовому порталі.
Ажіотажний попит на продукти зупинився, обсяги реалізації поступово знижуються, торговельні мережі поповнюють свої запаси. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомляє екс-заступник голови Черкаської ОДА, а нині заступник міністра розвитку економіки Тарас Висоцький. За останній тиждень найбільше реалізація знизилась по цукру (-27%), салу (-30%) та вершковому маслу (-50%). Найбільший попит був на гречку, борошно та цибулю. Ажіотаж та реалізація по них знизилась на 17, 10 і 22 відсотки відповідно.
В Одесі на час карантину запустили перетримку домашніх тварин тих, хто потрапив у лікарню з коронавірусом і не тільки. “Тимчасовий дім для улюбленця” – це база волонтерів, які готові прихистити пухнастого, власники якого в складній ситуації.
Світ: стрімке наближення до мільйона та погрози смертю за порушення карантину
За добу кількість зареєстрованих випадків у світі зросла на майже 80 тисяч. Нині вона становить 965 тисяч. Із них 203 тисячі випадків – одужання, 49 тисяч – летальних.
У США кількість зафіксованих хворих перевищила 217 тисяч, а померлих вже більше 5 000 (900 із них протягом останньої доби). Одужало за цей період 8 700 осіб.
Із європейський країн найбільша кількість хворих в Італії (110 574 випадки). Нині показник смертності в країні пішов на спад. Вчора зафіксували 727 летальних випадків. Це найменше за цей тиждень.
Натомість ситуація в Іспанії та Франції погіршується. Кількість діагностованих випадків коронавірусу там 110 і 57 тисяч – відповідно. Хвороба вже забрала життя 10 тисяч жителів Іспанії й 4 – Франції. Минулої доби зафіксували найвищий показник смертей за весь період.
Китай повідомив про шість нових смертей від коронавірусу станом на кінець середи, повідомляє “Reuters”. Така ж кількість втрат була й у вівторок. Тоді в Китаї зафіксували 35 нових випадків коронавірусу. Усі вони були імпортовані, повідомила Національна комісія з охорони здоров’я.
Лікарі в державній лікарні на півночі Мексики влаштували протест щодо умов праці. Це сталося після того, як щонайменше 26 працівників медичного персоналу захворіли на Covid-19, один із них помер.
Команда “The Guardian” зібрала відеозвіт найбільш жорстких методів карантину в світі: від сльозогінного газу до погроз смертю.
Міністр охорони здоров’я Ізраїлю та його дружина захворіли на COVID-19. Про це сповіщає видання “HAARETZ”. Додають, нині дехто з вищих посадових осіб держави примушені до карантину. Міністр же працюватиме у звичному графіку, але з дому.
Сьогодні, вперше за 70 років існування організації, міністри НАТО засідали онлайн. Поза основною діяльністю, нині альянс допомагає з довезенням засобів у різні країни та бореться з дезінформацією. В останньому насамперед звинувачували Росію та Китай. Останній США звинувачують у приховуванні реальних масштабів епідемії.
[LIVE] 🎥 Watch #NATO Secretary General @jensstoltenberg‘s online press conference after #NATO‘s first virtual #ForMin 💻 https://t.co/yarYYix2qm
— Oana Lungescu (@NATOpress) April 2, 2020
Уперше з часів Другої світової у Британії скасовують тенісний турнір Вімблдон. Нині в Британії коронавірус діагностовано вже понад 34 тисячам пацієнтів. У країні зафіксовано майже 3 000 смертей. 134 чемпіонат проведуть вже у червні 2021 року.
It is with great regret that the AELTC has today decided that The Championships 2020 will be cancelled due to public health concerns linked to the coronavirus epidemic.
The 134th Championships will instead be staged from 28 June to 11 July 2021.https://t.co/c0QV2ymGAt
— Wimbledon (@Wimbledon) April 1, 2020
У всьому світі люди шукають все нових домашніх розваг під час карантину. Ось ці чотири сусіди по будинку почали відтворювати картини відомих художників. Такою вони створили “Молочарку” Вермеєра.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
1) “The Milkmaid”; 2) Original; 3) #behindthescenes @rijksmuseum #covidclassics #arthistory #gotmilk
Американський співак, відомий своїм виконанням каверів, переспівав хіт Адель, зробивши його “гімном” тих, кого пандемія закрила в чотирьох стінах. За тиждень відео переглянуло понад шість мільйонів людей.