У черкаських РАЦСах зустрічають у вишитих масках, а відомі діячі започатковують хоум-челенджі, закриття столичних кладовищ у поминальні дні й прогноз на падіння ВВП України. Також – зелене світло медикаментозним абортам у Техасі й осуд уряду Польщі.
Чергова порція хроніки, уже 34-ого дня карантину від команди “18000”. Лише факти й цифри.
Черкащина: пилосмокова зброя і танцювальний челендж з мамою
Цієї доби медики Черкащини поставили діагноз COVID-19 ще трьом особам. Два пацієнти з Черкас, із них одна дитина. Вони є контактними особами. Ще один випадок зафіксували у Смілянському районі. Спочатку дитині діагностували ГРВІ, та результати ПЛР-тестування все ж вказали на коронавірус.
Нині в Черкасах із підозрою на коронавірус перебувають вісім осіб, троє з них – діти.
Загалом в області виявлено вже 105 випадків захворювання, два стали летальними. 12 пацієнтів одужало. Щодо географії поширення недугу: найбільше, як і раніше, інфікованих зафіксували в Кам’янському районі – 42, 24 – у Черкасах, 13 – в Умані.
Попри загальнонаціональний карантин, працівникам освітніх закладів мають виплатити зарплату, наголошує керівник профільного департаменту Черкаської міськради. Нещодавно ухвалені зміни до законодавства дозволяють проводити дистанційну роботу для педагогічних працівників. Оскільки вони можуть виконувати свої посадові обов’язки, керівники закладів мають перевести їх внутрішнім наказом на дистанційну роботу.
У Черкасах у період карантину 4,9 мільйона сплатили за дорожній пилосмок. Нагадаємо, 16 березня міська рада разом із коштами на протидію коронавірусу спрямувала 4,9 мільйона гривень на придбання дорожнього пилосмока для підприємства ЧЕЛУАШ. Кошти спрямовані із резервного фонду до бюджету розвитку. На подальшій пленарці депутат Радуцький пропонував зняти кошти із придбання пилосомку і спрямувати їх на купівлю обладнання для інфекційної лікарні. Проте таку пропозицію підтримали лише 14 депутатів.
У черкаських відділах РАЦСів у період карантину працівники розписуватимуть молодят у вишитих масках. Аби церемонія, попри ситуацію, мала більш урочистий вигляд.
Відомий шоумен із Умані долучився до всесвітнього флешмобу #pillowchalenge. Суть челенджу в створенні образу з подушок і ковдр, тобто із головних атрибутів карантину.
Водночас черкаський танцівник і хореограф Максим Оробець започаткував інший челендж: танець із батьками. Закликом до участі в ньому стало відео Максима, у якому він станцював зі своєю мамою Антоніною.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Україна: Лавра в ланцюгу поліції та кінотеатр на балконах
Минулої доби в Україні зафіксували 270 нових хворих на коронавірус. Це на 55 менше, ніж позавчора. Загальна кількість зафіксованих випадків у країні – 3 372.
У статистиці вже два об’єкти, де кількість інфікованих перевищує пів тисячі – це столиця (551 – Київ, 775 – область) і Чернівецька область (546). Івано-Франківщина перетнула межу в триста зафіксованих випадків (332). Загальна кількість в Україні – 3 372. 98 випадків стали летальними, 119 пацієнтів одужали.
Лише минулої доби коронавірус підтвердили у 64 медиків. За весь період інфікувалося 594 медичні працівники.
У даних МОЗ кількість інфікованих на Миколаївщині не змінилася, однак тамтешня ОДА звітує про 9 нових пацієнтів. Загалом їх уже 14. У повідомленні зазначено, що всі нові інфіковані – контактні особи раніше захворілих. Випадки захворювання в області фіксують у межах трьох сіл. Сьогодні чиновники проінспектували навіть грунтові дороги між селами, аби надалі перекрити їх і мінімізувати рух жителів сіл, де вже виявили хворих.
Входи і виходи з території Києво-Печерської Лаври контролюють поліція та Нацгвардія. Минулої доби там виявили ще двох хворих. Усього зафіксовано 92 випадки інфікування, кілька летальних.
Також Кличко повідомив, що на час поминальних днів, які мали б відбутися за півтора тижні, усі кладовища столиці будуть закриті. А поминальні дні перенесуть на 6-е червня. Це запропонували церковники-представники різних конфесій.
У Львівській області на порушників карантину скалали вже понад 450 адмінпротоколів. 91 з яких – за ігнорування заборони перебування в парках і скверах. Матеріали скерували до суду. На великодні свята кількість полісменів на Львівщині збільшать. Нагадаємо, там ухвалили рішення про закриття храмів і церков. У невеликих населених пунктах священники різних конфесій освячуватимуть великодні кошики біля домівок людей.
Можливість послаблення карантинних заходів владці розглянуть, коли сплине термін чинних, тобто 24-го травня. “За покращення епідеміологічного стану, коли ми будемо бачити, що можемо дуже покроково зменшувати карантинні заходи, ми одразу почнемо це робити”, – сказав голова МОЗ.
Міністр охорони здоров’я та лікарі-інфекціоністи звернулися до українців з проханням не ставитися легковажно до коронавірусної хвороби і не піддаватися хибному відчуттю безпеки.
Санітарний катер «Сокаль» підготовлено для боротьби з коронавірусом. Судно призначене для пошуку, евакуації та порятунку постраждалих у морі. За проєктом, катер розділений на медичну частину і ту, де перебуває екіпаж. У разі необхідності на катері можна буде розмістити певну кількість хворих.
Санітарну обробку кораблів ВМС ЗС України проводять щодня, запевняє керівництво. Напередодні БФ морського транспорту подарував морякам апарат для дезінфекції кораблів та катерів. “Він дещо унікальний, тому що його технічні характеристики дозволяють розбивати дезінфікувальний розчин на дуже маленькі мікронні частинки, які зі свого боку не шкодять чутливим приладам, що є на кораблях, суднах. Із іншого боку – ці маленькі частинки проникають у найменшу шпаринку та з великою ефективністю працюють”, – прокоментувала начальниця медичної служби Командування ВМС ЗС України.
Міжнародний валютний фонд прогнозує падіння реального ВВП України на 7,7% уже цього року. Прийдешнього ж ВВП зросте на 3,6%. Укладачі звіту очікують падіння світової економіки на 3%, за умови зниження активності коронавірусу у другому півріччі 2020-го року. Це на 6,3 відсоткових пунктів нижче щодо січневого прогнозу.
For the first time since the #GreatDepression both advanced economies and emerging market and developing economies are in recession” said @GitaGopinah at the release of the latest World Economic Outlook #WEO https://t.co/93xXDRsg3B pic.twitter.com/3PmqaVCboH
— IMF (@IMFNews) April 14, 2020
За місяць карантину в Україні одружилося 5 138 пар, розлучилося – 1 753. Міністерство юстиції нагадує, що громадяни можуть подавати документи з питань державної реєстрації шлюбу/розірвання шлюбу, а також отримувати консультацій з цих та інших питань через мережу Інтернет із використанням вебпорталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».
У Запоріжжі чоловік влаштував вечірній кінотеатр на будинку для своїх сусідів. Він встановив техніку з проекцією на голу стіну сусідньої споруди, звук вивів у колонках. Щовечора місцеві дивляться здебільшого радянську класику або мультфільми. Долучаються до перегляду на балконах навіть тяжкохворі пенсіонери. Ініціатор кінотеатру іронічно зазначає: на балкони можна виходити зі своїми напоями та наїдками.
Світ: майже два мільйони інфікованих і послаблення щодо абортів у Техасі
У 34-ий день карантину світ увійшов із показником у 70 тисяч нових захворілих. Від початку пандемії зафіксували вже майже два мільйони інфікованих. Майже 466 тисяч пацієнтів одужали, 122 тисячі померли.
Добовий приріст виявлених інфікованих у США зменшився на три тисячі. Протягом 24 годин виявили 25 тисяч нових хворих.
– Із початку епідемії зафіксували інфікованих – 584 тисячі;
– Одужало – 44,3 тисячі;
– Померло – 24,4 тисячі.
Колегія федерального апеляційного суду США вирішила, що в Техасі під час пандемії коронавірусу можуть бути призначені медикаментозні аборти. Під час яких вживають таблетки для припинення вагітності. Раніше в США заборонили аборти – як “незначні процедури”.
Добова кількість смертей в Італії знову зросла: протягом 24 годин їх зафіксували 602, що на 36 більше, ніж до цього. Водночас, зазначають, що це найменший щоденний приріст із 10 березня. У лікарнях спадає навантаження на працівників та апарати ШВЛ. За весь період у країні зафіксували понад 20 тисяч смертей, спричинених коронавірусом.
60-річну італійку оштрафували на 400 євро за прогулянку з черепахою. Жінка заявила про дискримінацію й нерівність тварин перед законом, пише “The Guardian” із покликанням на місцеве видання.
2 774 випадки інфікування за добу й 22 смерті. Така статистика Росії. Загалом, у країні вже понад 21 тисяча захворілих, 170 летальних випадків, майже 1 700 одужань. Карантин у країні запроваджували повільно й неохоче. Нині в’їзди й виїзди в Москву обмежують.
Щодня лише у Москві проводять до 18 тисяч тестів. Наприкінці минулого тижня російський сегмент соцмереж заполонили світлини й відео черг із карет “швидких”.
У Франції суворі карантинні обмеження продовжили до 11 травня. Лише минулої доби від ускладнень, спричинених коронавірусом, померло 574 особи.
Кількість смертей у Швеції перевищила тисячу. Нагадаємо, у цій країні не запроваджували жорстких обмежень. Владці поклалися на “народний карантин”.
Карантин в Уганді продовжили ще на три тижні. Нині в країні діє 35 обмежень. Президент зазначає, що в понеділок медики зафіксували лише пів сотні випадків. І робить висновок, що завдяки карантинним табу. Він подякував медикам за те, що вони вже вилікували перших інфікованих, при цьому не підхопивши вірус.
To our doctors and health workers, once again, I salute you for the professionalism. You have been able to heal these initial corona-virus cases and stay free of the virus at the same time. Thank you. pic.twitter.com/F4Y77q2X5H
— Yoweri K Museveni (@KagutaMuseveni) April 14, 2020
Уряд Польщі вимушений захищати своїх чиновників. Ті порушили правила карантину під час вшанування пам’яті померлих у авіакатастрофі. Більше десяти членів уряду без захисних масок приєдналися до лідера провладної партії Ярослава Качинського під час церемоній під відкритим небом. 10 років тому в аварії загинув брат Качинського, тодішній президент Лех Качинський. Додамо, представники опозиційної партії вже звернулися до прокуратури щодо такого формату вшанування.
ВООЗ заявила, що у світі працюють над 70 можливими вакцинами. П’ять із них вже проходять клінічні випробування – їх тестують на людях. Дві вакцини США, три – Китаю. Поспіх у виготовленні ліків відмітає частину етапів виробництва у звичайних умовах. Та на реєстрацію нового препарату, однак, знадобиться більше року. На тестування кожної вакцини в Китаї набирають по кількасот осіб. Волонтери отримують шанс у 50% отримати ін’єкцію з середньою дозою, 25% – із низькою, 25% – із плацебо. Високі дози не тестують, оскільки ті спричиняють тимчасову лихоманку.
Бренд Carolina Herrera запустив виробництво захисних масок і халатів для медпрацівників, які борються з коронавірусом в Іспанії. Для цього марка співпрацює з іспанською владою. Також засоби індивідуального захисту передаватимуть робітникам харчової промисловості, які продовжують працювати в період пандемії. Також бренд почав виготовляти дезінфектори для рук.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Квітневий номер італійського Vogue вийшов із білою обкладинкою. “У такі часи ми вважаємо, що мовчазна обкладинка говорить набагато більше, ніж будь-яке слово чи образ”, – пояснив креативний директор Vogue Italia Фердінандо Вердері. “Білий колір – це універсальне послання сили, чистоти, поваги та надії. І все-таки за тишею цієї обкладинки оживає дуже жвавий та особистий випуск Vogue Italia. Понад 40 художників прийняли виклик, надіславши внесок, кожен зі свого карантину”.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Пандемія знайшла відгук у вже другій поспіль обкладинці “New Yorker”. На березневій – зобразили Трампа в крихкій пастці з доміно, на квітневій – коридор із медиками у спецзахисті, які дивляться у свої мобільні. На екранах – їхні родини, діти. Зображення має назву “Перед сном”, що фонетично сприймається ще й як “погані часи”.
Посмотреть эту публикацию в Instagram