Уже історичний останній дзвінок черкаських шкіл в онлайн-форматі й страхування медиків області. Протести на кордоні й повернення в Україну великого футболу. Продовження інформаційної й уже фінансової боротьби Трампа з ВООЗ та екран для обіймів у аргентинському будинку для людей літнього віку.
Область та країна увійшли в 12 тиждень карантину. Про головні новинні й статистичні показники тижня календарного – читайте у нашій першій семиденній хроніці від команди “18000”.
Черкаси: обережна Кам’янка і швидке прощання з карантином Канева
Протягом тижня, після другого етапу карантинних послаблень в області, зафіксували 18 нових випадків захворювання на COVID-19. Середньодобовий показник – троє інфікованих. Про найменшу кількість, власне, про нуль випадків повідомили у п’ятницю, 29 травня. Пік цього тижня – четвер (вісім інфікованих).
В останній день весни, після дводобового статистичного продиху, зафіксували нового пацієнта з короновірусом.
Станом на кінець минулого тижня в області зафіксували 401 зафіксований випадок коронавірусу. 334 пацієнтів одужали (83%). 16 померли (3,98%).
Минулого тижня повідомили про нового пацієнта в Кам’янці, яка саме здолала локальний спалах COVID-19. Пізніше стало відомо, що йдеться по людину, яка прописана в місті, але проживає та працює в Черкасах.
У районі з населенням у 26,2 тисячі осіб із березня зафіксували 61 інфікованого. Одна пацієнтка померла від ускладнень, спричинених вірусом. На відміну від більшості інших регіонів області, район обережно й неквапливо виходить із карантину. Транспорт місцевого АТП міського й приміського сполучення почне курсувати лише з першого дня літа.
А от Умань у п’ятницю вирішила рухатися далі в послабленні карантину. Виконавчий комітет проголосував за відновлення роботи закладів фізичної культури і спорту, спортзалів, фітнес-центрів (крім проведення групових занять з кількістю учасників у понад 10 осіб). Також рекомендували забезпечити роботу вишів і ПТУ та забезпечити здійснення протиепідемічних заходів під час проведення ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування.
У суботу міський голова Умані вже селфився під спортивним залом.
У Каневі пішли ще далі й першими в області повернули до роботи кінотеатр. Щоправда, йдеться про літній заклад на Дніпрі. Організатори показу зобов’язуються дотримуватися карантинних вимог, а саме – здійснювати показ за участі не більше 50 осіб, забезпечити дистанцію між глядачами не менше 1,5 м, слідкувати, аби всі присутні були в масках. Кінотеатр відкриють у перший день літа. Також дозвіл на роботу отримали власники літніх майданчиків на набережній Дніпра.
На Канівщині цього тижня одужалі вже всі інфіковані коронавірусом.
У Черкасах із першого червня дозволили проведення спортивних заходів, у яких бере участь не більше пів сотні учасників. Присутність глядачів заборонена. Станом на суботу в Черкаській міській інфекційній лікарні перебувало 9 хворих на COVID-19 і 12 осіб із підозрою на нього. Важких пацієнтів 4, із них – одна дитина. Три особи на кисневих концентраторах, до апарату ШВЛ ніхто не підключений.
Уперше останній дзвінок в області святкували в онлайн-форматі. У Черкасах кожна школа по-своєму підійшла до створення контенту для вітань. Наприклад, дев’ята гімназія об’єднала у своєму відео привітання вчителів, випускників та їхніх батьків, директорки освітнього закладу й міського голови. Для зйомок збиралися під час карантину й дотримувалися дистанції. Також – наприкінці 11-класники виконали пісню й станцювали вальс.
Медичних працівників Черкаської області страхують на випадок інфікування коронавірусом. Фінансову частину страхування, а це майже 280 тисяч гривень, взяла на себе Агенція регіонального розвитку області в межах проекту “Спільнодія Черкащини: здолати Covid-19”. Уже застрахували майже 1 400 медпрацівників.
Дитячі табори на Черкащині чекають дозволу на відкриття. Попри карантин, вони готуються до відкриття. У цих закладах цьогоріч можуть оздоровити 80 тисяч дітей.
5 червня у Черкасах знову почне курсувати теплохід “Герой Дубинда”. Поплавати на ньому можна буде лише в захисних масках.
Україна: протести на пункті пропуску й транспорт “на низькому старті”
В Україні протягом тижня, із 23 травня, виявили 2 663 хворих на коронавірус. Середньодобовий показник – 380 інфікованих. Найменше випадків виявили у неділю – 259. Найбільше за тиждень і протягом двох минулих зафіксували минулої середи – 477.
Станом на ранок неділі сповістили про загальну кількість підтверджених випадків у 23 672. 9 538 осіб одужали, 708 померли.
Як і раніше, першу позицію статистики в розрізі областей посідає Буковина. За весь період там зафіксували 3 349 інфікованих COVID-19. 928 осіб уже одужали. 145 померли від ускладнень, спричинених хворобою. Попри значну кількість підтверджених випадків коронавірусу в області, у середу владці вирішили проводити ЗНО в звичному режимі.
Раніше Чернівецькій області передали гелікоптер для санавіації. Протягом тижня медики Буковини проводили навчання, у межах яких транспортували теоретичного хворого на COVID-19 у столицю.
У Києві вже 2 985 підтверджених випадків коронавірусу. Місто розробило алгоритм дій у разі потреби повернення до карантину. Це може статися у випадку, якщо загальна кількість нових випадків COVID-19 за останніх 7 днів становитиме більше, ніж 24 особи на 100 тисяч населення, або якщо завантаженість ліжок у медзакладах, визначених для госпіталізації ковідних пацієнтів, перевищуватиме 75%.
У суботу в столиці запрацювали ТРЦ. Центри обіцяють посилену дезінфекцію, обмеження кількості людей у ліфтах, дотримання дистанції та маскового режиму. Найбільший ТРЦ Києва встановив на вході системи аерозольного знезараження одягу та взуття.
У перший день літа країною знов закурсують потяги. В “Укрзалізниці” розповіли, як відбуватиметься перевезення пасажирів під час карантину. Після відновлення залізничного руху в українських потягах провідники не пропонуватимуть напої та кондитерські вироби, але повинні щогодини мити туалети і підлогу в салоні вагону, протирати поручні, дверні ручки тощо. Також у кожному вагоні має бути санітайзер. Поїзди проходитимуть посилену дезінфекційну обробку перед та після рейсу. Посилили і обробку постільної білизни під час прання.
Поза тим пасажири муситимуть одягати захисну маску і двічі проходити температурний скринінг: на вході у вокзал і в потяг.
Цього тижня на кордоні з Молдовою та країнами ЄС відновили роботу 66 пунктів пропуску. 56, які в напрямку Росії та Білорусі, залишаються тимчасово закритими. Особи, які в’їздять в Україні, мають пройти 14-денний карантин. Водночас до 22 червня в’їзд в Україну іноземцям ще буде забороненим.
Через протести на ПП “Тиса” в’їзд і виїзд через нього заблокували вранці 31 травня. На кордоні з угорського міста утворилася черга з автомобілів у кілька кілометрів. Місцеві ЗМІ повідомляють: причиною інциденту стало те, що водії та пасажири ТЗ із посилками італійських заробітчан відмовляються розмитнювати свій вантаж і перекривають виїзд із КПП для усіх інших. Прикордонники спрямували додаткові сили для контролю за пунктом пропуску. Надвечір роботу пункту пропуску поновили.
У середу свій перший післякарантинний рейс в Україну здійснив індійський літак. Минулого тижня таких польотів було сім.
У столичному автокінотеатрі продемонстрували стрічку про тральщик “Черкаси”. У Києві розгорнули автомобільний кінотеатр, яких убезпечує глядачів від небезпеки підхопити вірус. Купити квитки тут можна, не виходячи з машини. Також можна замовити фастфуд онлайн.
У суботу в Україну повернувся великий футбол. Перший матч після відновлення змагань відіграли Колос і Десна. Поєдинки проходитимуть без глядачів. Зазначимо, що фінал Кубка України з футболу 2020 року відбудеться у Львові. Матч мали зіграти в Тернополі, але через складну ситуацією з захворюванням на коронавірус місто проведення змінили.
Водночас у цей же день один матч скасували через інфікування футболістів коронавірусом. Недуг підтвердили у кількох гравців та працівників ФК “Карпати”. Команда мала зійтися в поєдинку з “Маріуполем”. На своїй сторінці у фейсбуці клуб зробив заяву, що у випадку зарахування їм технічної поразки в матчі, оскаржувати таке рішення не будуть. На сайті УПЛ зазначили, що рішення щодо подальшої долі гри виконком ухвалюватиме згодом.
У Кривому Розі запустили онлайн-екскурсії містом. Це проєкт Інституту розвитку міста, який підтримали криворізькі гіди, повідомляє Суспільне. “Невеличкий марафон екскурсійний. Обрали в кожному районі один з об’єктів – відомих або ж невідомих. Екскурсія-сюрприз, ми довго не відкривали, що це буде за екскурсія, але зараз можемо сказати – це екскурсія з найгарнішого кар’єру, залізорудного серця України, Південного ГЗК, з оглядового майданчика. Будуть розповідатися найцікавіші факти виробництва заліза”, – розповіла екскурсоводка.
Світ: мінорна статистика Бразилії та бебі-бум у зоопарку
У світі протягом тижня, від суботи до суботи, зафіксували 713,8 тисячі інфікованих COVID-19. Середньодобовий показник – 102 тисячі хворих. Найменше випадків підтвердили в понеділок – 87,8 тисячі. Найбільше – у четвер, 117,2 тисячі.
За даними Центру системних наук та інженерії університету Джонса Хопкінса, у неділю загальна кількість підтверджених випадків у світі перевищила шість мільйонів.
Кількість підтверджених випадків – 6 108 525;
Одужали – 2 596 403;
Померли – 370 247.
Минулої неділі, 31 травня, зафіксували найвищий добовий приріст хворих за весь період пандемії – 134,7 тисячі.
За даними ВООЗ, найбільшу кількість випадків у останній день весни зафіксували у Бразилії – 26 928.
Кількість підтверджених випадків – 465,2 тисячі;
Одужали – 200,9 тисячі;
Померли – 27,9 тисячі.
Минулого тижня країна посіла другу сходинку в статистиці захворілих і тих, хто одужав. Водночас приріст померлих від ускладнень, спричинених хворобою, підняв статистичні позиції країни на четверту сходинку. За останнім показником вище тільки Італія, Великобританія та США.
США досі в лідерах за всіма показниками. Так, цього тижня середньодобовий показник нових інфікованих склав 20,7 тисячі. Найменше хворих зафіксували у вівторок – 18,6 тисячі. Найбільше – у п’ятницю, 24,3 тисячі.
Кількість підтверджених випадків – 1 770 384;
Одужали – 416 461;
Померли – 103 853.
Попри цифри, у Каліфорнії американці заполонили пляжі у вихідні. Відпочивальники забули про правила соціального дистанціювання.
У США, які зараз лихорадить пікетами, підпаленими відділами поліції й розграбуваннями магазинів після смерті темношкірого під час затримання полісменами, президент продовжує боротьбу з ВООЗ. Напередодні Трамп заявив про припинення відносин із Всесвітньою організацією охорони здоров’я, додавши, що її контролює Китай.
Нагадаємо, президент Америки вже кілька місяців у конфронтації з ВООЗ. Раніше, у квітні, він повідомляв про тимчасове припинення фінансування, на час розслідування. Власне, Америка – головний донор організації. Також – обвинувачував її в тому, що вона приховала інформацію й вчасно не сповістила світ про пандемію. А відтак, на думку Трампа, була посібником Китаю. Водночас – Піднебесній закидав відповідальність за появу пандемії.
Одним із наслідків пандемії стала ворожнеча щодо азіато-американців. Їх звинувачують у виникненні коронавірусу. Небайдужі почали гуртуватися в соцмережах, підтримувати одне одного. Також – створювати так звані “вуличні патрулі” для захисту себе й інших.
Попри досить спокійну ситуацію у щоденній статистиці, уряд Німеччини домовився з федеральними землями про продовження соціального дистанціювання й маскового режиму в громадських місцях. У межах продовження обмежень, які діятимуть щонайменше до 29 червня, також діятиме заборона на зібрання в публічних місцях більше 10 осіб.
У країні протягом тижня щоденно фіксували від 267 до 726 інфікованих. Попри значну кількість захворілих, у країні досить низький рівень смертності від COVID-19.
Кількість підтверджених випадків – 183,3 тисячі;
Одужали – 165,2 тисячі;
Померли – 8,5 тисяч.
У місті на півночі країни школярів тестують двічі на тиждень. Цю модель боротьби з коронавірусом запозичили у Франції. Нагадаємо, із 4 травня за парти повернулися учні четвертих і передостанніх класів.
Франція відкриває Ейфелеву вежу та Лувр. Минулого тижня влада пішла на такий крок, попри те, що в Парижі вищі показники інфікування, ніж у решті країни. Цього тижня у Франції починають діяти нові послаблення карантину: поновлюють роботу кафе та ресторани, надають повний доступ до озер і річок, скасовують заборону подорожей на відстань у понад 100 км. Водночас залишають у силі заборону на зібрання разом більше 10 людей.
Кількість підтверджених випадків – 188,8 тисячі;
Одужали – 68,4 тисячі;
Померли – 28,8 тисячі.
У Парижі фіксують збільшення велосипедистів на дорогах. Через пандемію все менше людей хочуть користуватися громадським транспортом.
Із понеділка жителям Англії дозволили зустрічатися в парках і садах групами до шести осіб. Але з дотриманням соціальної дистанції – два метри одне від одного. Інші частини Великобританії рішення про послаблення карантину ухвалюють самостійно. Так, у Шотландії із п’ятниці можна зустрічатися жителям двох домогосподарств. У Північній Ірландії вже з 8 червня планують дозволити весільні церемонії під відкритим небом.
Кількість підтверджених випадків – 274,2 тисячі;
Одужали – 1 187;
Померли – 38,6 тисячі.
The Guardian зафільмував історію команди фізіотерапевта з лікарні королеви Єлизавети у Бірмінгемі. У ній розміщене одне з найбільших відділень невідкладної допомоги в Європі. Ще нещодавно там надавали допомогу пацієнтам із COVID-19 від моменту приходу до тями й до перших кроків. У критичні моменти медики опікувалися 200 пацієнтами одночасно.
У столиці Ізраїлю Єрусалимі дали доступ до Храмової гори. Майже 700 мусульман зібралися вранці в неділю для молитви в старому місті. Молитви дозволили лише під відкритим небом, на принесених із собою килимках і на безпечній дистанції. Також – у захисних масках. Але вже в перший день чиновники повідомили про порушення вірянами.
Кількість підтверджених випадків – 17 тисяч;
Одужали – 14,8 тисячі;
Померли – 284.
Принц Бельгії Йоахім, племінник короля Філіпа, отримав позитивний результат на новий коронавірус після відвідування вечірки в Іспанії. Іспанські ЗМІ повідомляють, що на заході порушили правила карантину. Адже, крім Йоахіма на вечірці біло ще 26 осіб, а максимально допустиме зібрання в 15 людей.
Google спрямує по тисячі доларів співробітникам на обладнання для роботи з дому. 10 червня фірма повідомить, кому із співробітників потрібно буде повертатися в офіс. Іншим – спрямують кошти. Йдеться про тисячу доларів США або еквівалентну суму для працівників інших країн. Гроші нададуть для закупівлі необхідного обладнання чи меблів. За планами керівництва компанії, у липні завантаженість офісів Google досягне 10%, а до вересня – зможе піднятися до 30%.
У аргентинському будинку для пристарілих створили спеціальний пластиковий екран із отворами. Він дає змогу мешканцям обійнятися із рідними.
Кількість підтверджених випадків у Аргентині – 16,2 тисячі;
Одужали – 5,3 тисячі;
Померли – 530.
У сибірському зоопарку відсутність відвідувачів під час карантину призвела до бебі-буму тварин.