Карантинний тижневик: ЗНО в масках, перша добова тисяча й штраф прем’єру Болгарії

Тижневий приріст хворих на Черкащині знизився на кілька десятків й область шукає шляхи виходу з культурного карантину. Одразу кілька добових антирекордів України й заробіток сумських чиновників на епідемії. Таємні польоти російської компанії та повернення Чорногорії в когорту країн із COVID-19.

Головні новинні й статистичні показники області, країни та світу – читайте в черговій хроніці вже 16-го тижня карантину.

Черкаси: спалах серед вірян і спроби прощання з культурним карантином

Минулого тижня в області виявили 39 інфікованих COVID-19. Це на два десятки захворілих менше, ніж у 15-ий тиждень карантину. 

Про найменший добовий приріст сповістили в понеділок – 0. Найбільшу кількість захворілих за добу зафіксували у четвер – 11. 

Станом на вечір неділі загальна кількість підтверджених випадків на Черкащині сягнула 642. Одужали 506 черкащан (+94 за тиждень), це 78,8%, померли 24 (+3 летальні випадки), 3,7%.

У розрізі регіонів поширення коронавірусної хвороби має такий вигляд. 

Черкаси – 285;

Кам’янський район – 63;

Черкаський – 45;

Золотоніський – 43;

Корсунь-Шевченківський – 40;

Городищенський – 31;

Драбівський – 22;

Канівський – 19;

Умань – 17;

Шполянський район – 12;

Монастирищенський – 11;

Катеринопільський – 10;

Смілянський – 9;

Сміла – 9;

Маньківський район – 6;

Чорнобаївський – 6;

Лисянський – 5;

Христинівський – 3;

Звенигородський – 2;

Уманський – 2;

Тальнівський – 1;

Чигиринський – 1;

Жашківський район – 1.

Одразу десятеро хворих на коронавірус вірян УПЦ МП виявили минулого тижня в селищі Стеблів Корсунь-Шевченківського району. Усі вони інфікувалися у Спасо-Преображенському жіночому монастирі, куди ходили на Богослужіння. “Монастир був на карантині, але після послаблення заходів люди почали його відвідувати. Захворілі влаштували святкування ювілею, покликали гостей. У підсумку маємо вже десять активних хворих і процес виявлення нових триває. Зараз п’ятеро осіб перебувають на стаціонарному лікуванні. Чітко простежується вікова градація. Найстарша хвора – найважча”, – повідомила в.о. директора Корсунь-Шевченківського лабораторного відділення.

Наприкінці тижня Укртелеком сповістив, що в черкаському підрозділі інфікувалося 19 осіб. Один із працівників у лікарні. Інші – на самоізоляції. 

Цього тижня в області зареєстрували три смерті пацієнтів, у яких попередньо виявили COVID-19. Йдеться про 43-річного чоловіка, який також мав складну кардіологічну патологію. Пацієнта шпиталізували до обласної лікарні у середині червня. У четвер повідомили про черговий летальний випадок. Померла 91-річна пацієнтка з коронавірусом. Її шпиталізували наприкінці травня. Вона мала тяжку кардіологічну патологію. На Смілянщині від ускладнень тяжкої хірургічної патології помер 76-річний чоловік із COVID-19.

У працівників двох черкаських шкіл виявили COVID-19. У школі №6 інфікувалася вчителька, а у школі №7 COVID-19 виявили у технічного працівника. Останній заклад уже закрили на карантин. “У шостій школі, яка визначена такою, де буде відбуватися ЗНО, в однієї з учителів виявлено COVID-19. Але вчителька протягом останніх кількох тижнів у школі не була. На жаль, у неї вдома трагедія – рідна людина померла від коронавірусу”, – зазначив директор департаменту освіти.


У Канівській ОТГ посилили карантинні обмеження. Мовляв, жителі громади не завжди дотримуються встановлених протиепідемічних заходів. Також багато осіб, що приїжджають із Києва, де кількість захворілих – висока. Комісія ТЕБ і НС ухвалила рішення про посилення карантинних заходів на Канівському автовокзалі під час посадки та висадки пасажирів. Також посилять контроль за дотриманням санітарного законодавства в закладах торгівлі, громадського харчування та транспорті. Представники поліції та структурних підрозділів виконкому організовуватимуть спільні рейди.

У масках та на відстані півтора метра. У таких умовах минулого тижня майбутні абітурієнти складали зовнішнє незалежне оцінювання з математики. Це перший предмет ЗНО цього року. У 2020 на це тестування в регіоні зареєструвалося 5173 особи, не з’явилося 970 учасників. 


Із 1 липня в Черкасах мають попередньо відчинити свої двері ще 10 дитячих садочків. Йдеться про 3, 27, 37, 41, 57, 61, 65, 74, 81, 86 ДНЗ. Раніше свою роботу відновили вже 33 садки. Їх відвідує майже три тисячі дітей.

Минулого тижня Управління Держпродспоживслужби перевіряло роботу закладів громадського харчування й супермаркетів під час карантину. Порушення виявляли в кожному п’ятому закладі. Основними були: недотримання маскового режиму, режиму дезінфекції та соціальної дистанції клієнтами. 

18000″ дізнавалися, хто і в який спосіб виводитиме Черкащину з культурного карантину. Організатори найбільших заходів області переповіли, чи відбудуться ті цього року. Якщо так – то в якому форматі. Частина планує переносити заплановані заходи, але точних дат поки назвати не може. Дехто, як-то організатори Книжкового фестивалю чи Mriya-Fest, думають про переведення заходів у онлайн-формат. Детальніше – про культурні плани можна почитати тут.

У Черкасах готуються до відкриття кінотеатрів. Кабмін дозволив прочинити їм двері з другого липня. Нині керівництво черкаських закладів чекає на відповідне рішення міської комісії з ТЕБ та НС.

Україна: перша добова тисяча й одужання Буковини

Минулого тижня зафіксували 6 422 нових інфікованих. На початку тижня добова статистика значно просіла щодо попереднього тижня (у понеділок прозвітували про пів сотні нових випадків захворювання менше, ніж у неділю). Власне, показник у 681 інфікованих за добу – був найнижчим минулого тижня

У четвер зареєстрували черговий статистичний антирекорд. МОЗ сповістило про добовий приріст у 994 хворих. Найбільшу кількість підтверджених випадків зафіксували у Львівській (204), Одеській (95), Закарпатській (85) областях та в Києві (85).

Абсолютний добовий максимум за весь період зафіксували у п’ятницю, вперше приріст перевищив тисячу – 1 109. Найбільшу кількість підтверджених випадків тоді зареєстрували у Львівській області (209) та в Києві (113).

Станом на вечір неділі в країні 42 982 підтверджених випадки, 18 934 одужань, 1 129 смертей від ускладнень, спричинених коронавірусом. Найбільша кількість активних хворих на 100 тис. населення зареєстрована у Чернівецькій (291,8), Львівській (171,2) та Рівненській (153) областях.


Також у неділю зафіксували ще один антирекорд – госпіталізовано найбільшу кількість осіб протягом доби за весь період. Йдеться про 237 нових пацієнтів.

Найбільше лихорадило минулого тижня Львівщину. Щоденно там фіксували понад двісті нових хворих. У четвер область випередила столицю за кількістю хворих (4 627 проти 4 613). До кінця тижня кількість захворілих перевищила 5 тисяч – 5 177. 

Через високі показники карантин на Львівщині продовжили до 30 червня. Досі єдиним послабленням обмежень – було відновлення роботи автобусного й залізничного транспорту. Його запровадили минулого тижня, у вівторок. 


Перед першою сесією зі ЗНО у Львові протестували всіх 1645 вчителів, які задіяні в іспиті. У 38 виявили антитіла, вони здали ще ПЛР-тести. Раніше міський голова Львова повідомляв, що у 32 педагогів виявили коронавірус. Їх замінили перед тестуванням.

Кількість інфікованих коронавірусом у Державній прикордонній службі України минулої середи перевищила сотню. Станом на вечір неділі загальна кількість підтверджених випадків склала 103 особи. 56 вже одужали, одна людина померла. Минулого тижня прикордонників почали тестувати на антитіла до коронавірусу. 

Тільки минулої середи прикордонники виявили п’ятьох порушників правил самоізоляції. На КПВВ “Станиця Луганська” троє осіб порушили правила карантину. Вони прибули в Україну 18, 20 та 23 червня, а намагалися виїхати до тимчасово окупованої території 24 червня, що значно раніше встановленого терміну самоізоляції. Ще двох подорожувальників, які прямували до РФ, виявили у пункті пропуску “Мілове”. Один із них не добув тринадцять діб, інший – п’ять до закінчення встановленого терміну самоізоляції. На всіх порушників склали протоколи. 

Чиновники в Сумах наживалися на апаратах ШВЛ для лікарні. СБУ викрила оборудку, внаслідок якої медзаклад отримав замість 23 апаратів ШВЛ – лише п’ять. За договором, комерційній структурі перерахували понад 17 мільйонів гривень бюджетних коштів. На цю суму фірма мала поставити до лікарні 23 апарати ШВЛ. Проте фактично лікувальний заклад отримав лише 5 апаратів. Також – правоохоронці встановили, що під час процедури держзакупівель чиновники штучно завищили вартість медичного обладнання. Таким чином вартість відповідної продукції на 20% перевищила ринкову. 


Навчальний рік 2020/2021 розпочнеться 1 вересня, а формат роботи шкіл залежатиме виключно від епідеміологічної ситуації. “МОН не переводить школи на обов’язкову дистанційну форму навчання. Рішення про те, чи безпечно буде учням повертатись за парти 1 вересня, ухвалюватимуть Комісія ТЕБ і НС та Головний державний санітарний лікар на основі епідеміологічної ситуації й не раніше серпня, ближче до старту навчального року”, – про це заявила в.о. Міністра освіти та науки.

Тим часом на сайті Офісу президента зареєстрували електронну петицію, якою закликають Володимира Зеленського заборонити в Україні дистанційне навчання школярів. У петиції йдеться про те, що така форма навчання призводить до “морального зубожіння” дітей. За два дні звернення набрало понад чотири тисячі підписів із 25 необхідних для розгляду тисяч. 

Міністерство закордонних справ презентувало інтерактивну мапу для планування подорожей за кордон під час пандемії. На ній вказано, у якій зоні – червоній чи зеленій – перебуває країна. Також – карта має два розділи: правила транзитного проїзду та в’їзду за кордон для громадян України. Якщо натиснути на потрібну зону, з’являється пояснення обмежень чи дозволів для українців. Кольорами позначені правила в’їзду до країн: помаранчевий – в’їзд заборонений, жовтий – дозволений із посвідками, зелений – дозволений усім. Карта вже працює в тестовому режимі та доступна за лінком.

За проєктом рішення ЄС кордони лишаться закриті для українців і після 1 липня. З останнім збільшенням кількості нових заражень коронавірусом Україна вийшла за межі, які може встановити Єврокомісія для держав, мешканців яких пускатимуть як туристів до Шенгенської зони. Про це повідомила “Українська правда”. Якщо проєкт рекомендацій ЄК буде затверджений країнами-членами, це означатиме продовження заборони на в’їзд для несуттєвих поїздок (включаючи туризм) для жителів України. Про це стало відомо в середу. Уже за кілька днів сповістили, що країна таки ще може опинитися в “білому списку”. Принаймні, в одному з проектів Україна зазначена.  

Додамо, минулого тижня показник активних коронавірусних хворих виріс з 37 осіб на 100 тисяч населення до майже 50.

На Буковині протягом тижня фіксували позитивну динаміку одужань від коронавірусу. Так, у четвер хворобу здолало більше людей, ніж набуло: 53 проти 49. Однак у неділю показники погіршилися: 13 одужань проти 59 нових випадків. Кількість підтверджених випадків в області – 4 686. Одужало вже 1 876, померло – 180. 

Світ: 10 мільйонів захворілих і бунт на італійському карантині

За даними Центру системних наук та інженерії, протягом минулого тижня (без даних за 28.06) зафіксували ще 1,019 млн нових хворих на COVID-19. У неділю світ перетнув межу в 10 млн виявлених випадків коронавірусу.  Одужань уже більше п’яти мільйонів, смертей – майже пів мільйона. 

Кількість підтверджених випадків – 10 057 300;

Одужали – 5 088 465;

Померли – 499 990.

Про найменший добовий приріст сповістили в понеділок – 138 тисяч інфікованих. Найбільшим за тиждень став одночасно й світовий антирекорд – 191,7 тисячі нових випадків, які зафіксували в четвер. 

Російська компанія “Аерофлот” як мінімум з початку літа здійснює регулярні міжнародні авіарейси, незважаючи на закриті кордони і офіційну заборону російського уряду. Про це пише “Українська правда” із покликанням на “Ведомости”. За словами співробітників трьох авіакомпаній, в тому числі і самого “Аерофлоту”, компанія обходить заборону, виконуючи пасажирські рейси як вантажні. Представники авіаперевізника пояснили, що квитки на ці рейси продаються з дозволу Росавіації. Рейси мають ексклюзивний характер, їх ніяк не рекламують. Продаж квитків на них відкривають менш ніж за тиждень, коштують ті в рази дорожче.

Тим часом в Росії вже зафіксували більше 600 тисяч випадків коронавірусу, від ускладнень померли понад дев’ять тисяч осіб. Водночас щоденний приріст протягом минулого тижня зменшувався: від 7,6 тисячі до 6,8 тисячі.   

Кількість підтверджених випадків – 633,6 тисячі;

Одужало – 398,4 тисячі;

Померло – 9 060.

Прем’єр-міністра Болгарії оштрафують за вхід до церкви без маски. За правилами, запровадженими його ж урядом, Бойко Борисову, його співробітникам і деяким журналістам загрожує штраф у розмірі до 150 євро. Обов’язкове використання захисних масок в громадських приміщеннях повернули минулого вівторка через збільшення кількості випадків захворювання коронавірусом. Додамо, що лідер болгарських консерваторів від початку був проти карантинних обмежень. А на екваторі червня їхню партію оштрафували на півтори тисячі євро за проведення мітингу в переповненому залі. 

Кількість підтверджених випадків – 4 625;

Одужало – 2 509;

Померло – 219.

Чорногорія, яка ще 24 травня оголосила себе першою країною Європи, яка поборола коронавірус, повертає обмеження через зростання кількості випадків хвороби. Національний координаційний орган ухвалив рішення заборонити релігійні збори у відкритих громадських місцях, за винятком районів, що належать релігійним організаціям. Також за табу політичні й спортивні зібрання. Окремо посилені заходи щодо муніципалітету Рожає, де зареєстрована найбільша кількість активних випадків коронавірусної інфекції.

У четвер другий за чисельністю населення штат Австралії розгорнув мобільні центри й розпочав масове тестування на COVID-19. Це відбулося після того, як у країні зафіксували найбільший щоденний приріст випадків за два місяці – 37 нових інфікованих. Востаннє добовий показник перевищував три десятки ще 19 квітня, тоді зафіксували 42 нових хворих. 

Кількість підтверджених випадків – 7 686;

Одужало – 7 007;

Померло – 104.

В Італії армію спрямували для заспокоєння людей, який відправили під суворий карантин. У прибережному містечку Мондрагоне, поблизу Неаполя, жителів п’яти великих житлових будинків ізолювали на 15 днів. Раніше – у понад 40 місцевих підтвердили COVID-19. відключення після того, як понад 40 людей, які проживають там, випробували позитив на COVID-19. Люди зламали замок. Деякі також протестували проти відсутності інформації та расизму щодо більшості болгарської ромської громади, яка бере участь у сезонному збиранні фруктів. 

Країна, яка раніше була найбільш постраждалою в Європі, потроху оговтується від серйозних спалахів. Минулого тижня фіксували від 113 до 577 нових випадків щоденно. Хоча востаннє більше 577 фіксували місяць тому, 28 травня, – 593 нових випадків. 

Кількість підтверджених випадків – 240,3 тисячі;

Одужало – 188,9 тисячі;

Померло – 34,7 тисячі. 

Блюзові музиканти одного з прибережних міст вигадали новий спосіб потішити любителів музики, попри ще чинні карантинні обмеження – вони позичили рибальські човни й зіграли з води для людей на набережній.

У понеділок оперний театр “Лісеу” в Барселоні відкрив свої двері вперше за три місяці. Але концерт провів лише для зеленої аудиторії – майже 2,3 тисячі рослин. 

Британія з 6 липня дозволить поїздки за кордон без карантину після повернення. Очікується, що відпочивальникам дозволять подорожувати в певні європейські країни без необхідності проводити 14 днів в карантині після повернення. Найімовірніше, у перелік цих країн потрапляють Іспанія, Франція, Греція, Італія, Нідерланди, Фінляндія, Бельгія, Туреччина, Німеччина і Норвегія, але не Португалія чи Швеція. Уряд заявив, що нові правила нададуть людям “можливість літнього відпочинку за кордоном”, а також стимулюють економіку Британії. Водночас владці наголошують: послаблення залежить від того, наскільки низькими будуть ризики.

Кількість підтверджених випадків – 312,6 тисячі;

Одужало – 1 364;

Померло – 43,6 тисячі. 

Індія відкриває одну з найбільших лікарень в світі для допомоги хворим на коронавірус Sardar Patel COVID Care Centre, вона розрахована на 10 тисяч хворих. Лікарня почала частково працювати у вихідні (доступні 2 тисячі ліжок). Решта запрацює з 1 липня.

Добовий приріст інфікованих щоденно зростав протягом усього тижня: від 14,9 тисячі до 19,9 тисячі. Останній показник став абсолютним антирекордом країни за весь період. 

Кількість підтверджених випадків – 528,9 тисячі;

Одужало – 309,7 тисячі;

Померло – 16,1 тисячі. 

Оксфордський університет минулого тижня провів перші випробування в Африці на потенційну вакцину проти нового коронавірусу. Пояснюють: кількість випадків інфікування в ПАР продовжує зростати і виникає занепокоєння щодо можливого доступу до рятувальних методів лікування. До випробування долучиться дві тисячі добровольців від 18 до 65 років. Серед них і ВІЛ-позитивні пацієнти. 

The New York Times” створив сервіс для відслідковування етапів створення вакцин від коронавірусу. Видання зазначає, що нині розробляють понад 140 вакцин. Більше 125 з них зараз на першому, передклінічному етапі, тобто їх тестують на тваринах. Десять препаратів уже досліджують на невеликій кількості людей для перевірки безпеки й дозування. Вісім вакцин у другій фазі – учені дають вакцину сотням людей, розділених на групи (діти чи люди літнього віку). Усе – аби побачити, чи вакцина діє по-різному. Ці випробування додатково перевіряють безпеку вакцини та здатність стимулювати імунну систему. Три вакцини – на третій фазі, яка є передостаннім етапом. Препарат вводять тисячам людей. І спостерігають, яка кількість людей інфікується, порівняно з тими, кому ввели плацебо. Ці випробування можуть визначити, чи захищена вакцина від коронавірусу. На цьому етапі нині дві китайські вакцини й одна корейська. Останнім етапом буде затвердження. 

 

Реклама МХП
По темі
    коментарі
    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *